GRADINITA 198 DUMBRAVA MINUNILOR

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

O, ba da! Eu nu as avea curaj sa imi las gardul verde pe mana domniei sale...

Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.


Mai,sa stii ca ai dreptate...

Ledi, fereasca sfantu` sa dea peste copilul cuiva smecher...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leandrulalb spune:

Citat:
citat din mesajul lui MirunaGaidas

Imi pare rau ca v-a deranjat comentariul meu ,stati linistiti am si eu copil,nu lucrez ca educatoare la acea gradinita ,am spus doar ADEVARUL!!! De multe ori va ridicati cu anumite pretentii demne de dispret ! Sincer imi pare rau ca nu ma pot recalifica in alt domeniu datorita varstei ;) si oricum in tara asta nu exista joburi bine platite decat ale celor care au furat,fura si vor fura in continuare ;) Mi se pare lipsa de bun simt ,in legatura cu scrisul gramatical nu este absolut necesar in fata unui calculator .Am ales aceasta meserie pentru ca iubesc copii ,dar asta nu inseamna ca pot trece cu vederea peste cei care nu apreciaza educatoarele .Daca dvs credeti ca este simpla aceasta meserie va inselati ,nici nu va puteti imagina cate fete tinere licentiate in domeniu renunta datorita stresului zilnic si salariului de mizerie ;) ! Oricum impresia dvs despre mine nu conteaza decat a celor parinti care ma cunosc ! O seara buna .

In orice gradinita din orasul asta ati lucra, eu v-as da afara din invatamnt pe vecie! Nu numai ca sunteti agramata in exprimare ( de scris nici nu mai vorbim ! ) , dar tratati parintii cu o superioritate greu de imaginat!Am fost si eu cadru didactic 10 ani, nu mi-am permis in viata mea ( desi aveam si eu basici de la ascutit creioane), sa ii spun vreunui parinte ca a adus "chinezisme".Pai daca in tara asta au salarii mari doar "ale celor care au furat,fura si vor fura in continuare" de unde sa aduca parintii rechizite scumpe?Sau i-a trebui copilului dvs. si nu va plac chinezismele?Ca hartia, sapunul si servetelele le luati cu obraznicie in sacosa si va uitati chioras daca nu e sapun de calitate.
Rusine, sunteti demna de tot dispretul unui parinte si eu cred ca nu ati avut parte decat d eoameni cu bun simt.Daca eram eu,sa ma tratati in felul asta, va recalificati instant din invatamant ca si Veronica Bereanda.Parintii au " anumite pretentii demne de dispret ?De ce asta, pentru ca nu mai stam muti malc cand ne palmuiti si jigniti copiii si cand ii pedepsiti in mod abject?Sau sunteti atat de calificate incat doamnei director pe care o sustineti atat de inflacarat i-a cazut in gradinita copilul de la etaj fiindca erati prea ocupate cu ascutitul creioanelor toate cadrele didactice?Mi-ar fi si rusine sa vorbesc in locul dvs., sincer!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui leandrulalb
doamnei director pe care o sustineti atat de inflacarat i-a cazut in gradinita copilul de la etaj

Devine din ce in ce mai palpitant serialul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

chiar ca palpitant, e aceiasi directoare? ma duc sa google-esc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

gradinitza cu accidentul a fost 195, acelasi nume de directoare ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

gradinitza cu accidentul a fost 195, acelasi nume de directoare ....

Marina


Ooooooo! Ia uite domne! O fi plans in instanta cu spor, vorba lui eumada, de a primit o gradinita noua noulita! Tare asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:


Da` plansul in instanta cu spor nu ajuta,stiati?Nu intotdeauna...

O fi justitia chioara si schioapa,da` merge,mai ales daca aude sunete dupa care sa se ghideze...ceva mediatizare,amenintari permanente cu presa....etc,etc....

Io zic sa se roage sa nu nimereasca vreun parinte ca mine......



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Hmmm...incepe sa se lege.
Dumbrava ororilor?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada


Da` plansul in instanta cu spor nu ajuta,stiati?Nu intotdeauna...

O fi justitia chioara si schioapa,da` merge,mai ales daca aude sunete dupa care sa se ghideze...ceva mediatizare,amenintari permanente cu presa....etc,etc....

Io zic sa se roage sa nu nimereasca vreun parinte ca mine......



Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Depinde cine plange si cum plange si in ce cantitate si din partea cui plange... Crezi tu ca e asa simplu cu plansul asta?

Stii care cred eu ca e problema, ca multi, chiar daca copii nu sunt tratati ok la gradinita, aleg sa plece intr-un final dupa ce au incercat sa aiba niste discutii civilizate si evident fara rezultat.
Respectivele doamne, daca nu au patit nimic concludent o arunca pe aia cu parintii si pretentiile lor demne de dispret si gata.
Ar trebui sa spunem tot ce constatam negativ, macar sa ne avertizam noi intre noi parintii iar ele, doamnele, sa stie ca suntem cu ochii pe ele si ca nu inghitim anumite lucruri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alyx spune:


Dar grdinita asta este privata, sau de stat,sau cum....? Nu am inteles faza cu taxa aia de 15 lei pe zi.

Scuze daca pare idioata intrebarea dar nu am avut timp sa ma documentez pe net.

Nu ca ar avea importanta daca e privata sau de stat,dar citind mesajul acelei cucoane, pardon, duamne, Mirela nushcum, mi-a cam crescut tensiunea, de aia ma intrebam.

Mergi la inceput