GRADINITA 198 DUMBRAVA MINUNILOR

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MirunaGaidas spune:

Imi pare rau ca v-a deranjat comentariul meu ,stati linistiti am si eu copil,nu lucrez ca educatoare la acea gradinita ,am spus doar ADEVARUL!!! De multe ori va ridicati cu anumite pretentii demne de dispret ! Sincer imi pare rau ca nu ma pot recalifica in alt domeniu datorita varstei ;) si oricum in tara asta nu exista joburi bine platite decat ale celor care au furat,fura si vor fura in continuare ;) Mi se pare lipsa de bun simt ,in legatura cu scrisul gramatical nu este absolut necesar in fata unui calculator .Am ales aceasta meserie pentru ca iubesc copii ,dar asta nu inseamna ca pot trece cu vederea peste cei care nu apreciaza educatoarele .Daca dvs credeti ca este simpla aceasta meserie va inselati ,nici nu va puteti imagina cate fete tinere licentiate in domeniu renunta datorita stresului zilnic si salariului de mizerie ;) ! Oricum impresia dvs despre mine nu conteaza decat a celor parinti care ma cunosc ! O seara buna .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Citat:
citat din mesajul lui MirunaGaidas

STIMAT DOMN TREBUIA SA VA INVATATI COPILUL SA-SI FACA NEVOILE LA WC, ORICUM AVETI TUPEU, NU UITATI ESTE GRADINITA NUUUUUUUUUUUU CRESA.
ADEVARUL CA NU TREBUIA SA VA PRIMEASCA COPILUL, DAR FIIND DRAGUTA DOAMNA DIRECTOR A TRECUT CU VEDEREA CA SUNT MITITEI SI UITE ASA PARINTII NERECUNOSCATORI STRICA IMAGINEA GRADINITEI. VA DAU UN SFAT INCERCATI SA VA OCUPATI DE COPILUL DUMNEAVOASTRA MAI MULT POATE REUSITI SA NU MAI FACA PE EL.VA UREZ SUCCES!!!!!!!!!!!!!!!!!!



DREGELE MELE COLEGE DUPA CE CA ESTE SALARIU DE....... MAI VOR SA-L SI SPALAM, MARE TUPEU

IAR IN LEGATURA CU BANII TREBUIA SA MERGETI SA CUMPARATI VOI RECHIZITE DAR SUNTETI PREA COMOZI SI ORICUM LUATI CE ESTE MAI PROST, TOATE CHINEZISMELE,CREIOANE DE CEA MAI PROASTA CALITATE CA DOAR NU ASCUTITI DUMNEVOASTRA PANA FACETI BASICI,PAPUSI CARE DIN PRIMA ZI RAMAN FARA MAINI, CAP, PICIOARE ETC,MASINI CARORA LE CAD ROTILE IMEDIAT ,TEMPERA USCATA SA VA MAI ZIC NU ARE ROST CA STITI PREA BINE. ORICUM SA VA FIE RUSINE CA MAI SI COMENTATI


Mai Miruna, da' matale cate clase ai de scrii asa frumos si corect? Sa nu mai zic de tact.

Mami de fetita si de baietel




Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui MirunaGaidas
DREGELE MELE COLEGE DUPA CE CA ESTE SALARIU DE....... MAI VOR SA-L SI SPALAM, MARE TUPEU

IAR IN LEGATURA CU BANII TREBUIA SA MERGETI SA CUMPARATI VOI RECHIZITE DAR SUNTETI PREA COMOZI SI ORICUM LUATI CE ESTE MAI PROST, TOATE CHINEZISMELE,CREIOANE DE CEA MAI PROASTA CALITATE CA DOAR NU ASCUTITI DUMNEVOASTRA PANA FACETI BASICI,PAPUSI CARE DIN PRIMA ZI RAMAN FARA MAINI, CAP, PICIOARE ETC,MASINI CARORA LE CAD ROTILE IMEDIAT ,TEMPERA USCATA SA VA MAI ZIC NU ARE ROST CA STITI PREA BINE. ORICUM SA VA FIE RUSINE CA MAI SI COMENTATI

Asa te vreau, MirunaGaidas! Ai vocatie.


Capcaune, inca nu si-a aratat vocatia in toata splendoarea. "D-na Miruna" ( ca doar asa ii invatati pe copii sa va zica, nuuu? )va zic eu cum tre' sa faceti atunci cand un mucos de asta mic indrazneste sa "se scape" pe el : certati-l bine de tot, ba puteti sa-i dati si vreuna, sa-l puneti la colt, pe coji de nuca, in genunchi si sa-l amenintati ca data viitoare il dati cu capu' de pereti!! E bine asa, v-ar satisface, ce ziceti??

Doamne, mare ti-e gradina....

Mami de fetita si de baietel




Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui MirunaGaidas
Am ales aceasta meserie pentru ca iubesc copii ,

V-am spus eu ca are vocatie, nu m-ati crezut!

PS. Am mers cu citatul pana la virgula, poate poate ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Dar daca te uiti bine, este un spatiu acolo, poate e vreo eroare de la server si a iesit un blank...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui MirunaGaidas
De multe ori va ridicati cu anumite pretentii demne de dispret !



Asta e, parintii sunt tare nerecunoscatori...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius
Dar daca te uiti bine, este un spatiu acolo, poate e vreo eroare de la server si a iesit un blank...

Nope. Serverul cu buguri e in alt sector!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui MirunaGaidas

Imi pare rau ca v-a deranjat comentariul meu ,stati linistiti am si eu copil,nu lucrez ca educatoare la acea gradinita ,am spus doar ADEVARUL!!! De multe ori va ridicati cu anumite pretentii demne de dispret ! Sincer imi pare rau ca nu ma pot recalifica in alt domeniu datorita varstei ;) si oricum in tara asta nu exista joburi bine platite decat ale celor care au furat,fura si vor fura in continuare ;) Mi se pare lipsa de bun simt ,in legatura cu scrisul gramatical nu este absolut necesar in fata unui calculator .Am ales aceasta meserie pentru ca iubesc copii ,dar asta nu inseamna ca pot trece cu vederea peste cei care nu apreciaza educatoarele .Daca dvs credeti ca este simpla aceasta meserie va inselati ,nici nu va puteti imagina cate fete tinere licentiate in domeniu renunta datorita stresului zilnic si salariului de mizerie ;) ! Oricum impresia dvs despre mine nu conteaza decat a celor parinti care ma cunosc ! O seara buna .


Demn exemplu pentru cineva care trebuie sa formeze copiii pentru viata...Chiar,daca un copil plange ce-i faceti?Ii carpiti doua palme?Probabil nu stiti cum se plange,se lesina si se suspina in fata instantei"imi pare rau"....onorata instanta si regret fapta.....
Sau poate doriti sa faceti imprumut in banca pentru a achita daune morale....
Sfat"un serviciu la spatii verzi confera mult loc pentru consumarea energiei negative."Salariul e de 35 ron/zi,in conditiile in care se lucreaza ca zilier.Iese exact la salariul de care va plangeti.Dar macar taiati gardul verde...nu terorizati copilasii mici si nevinovati...si iese si ceva frumos pentru comunitate.




Baieti,cred ca nu am folosit expresii necuvenite,corect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

O, ba da! Eu nu as avea curaj sa imi las gardul verde pe mana domniei sale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Vai de mine Eseea nu-i mai da idei din astea...
'Duamna' Miruna daca continuati asa, poate chiar va fi nevoie sa va recalificati,ca nu stiti cu al cui copil va puneti si s-ar putea sa zburati de acolo.Din ce ati scris eu am senzatia ca urati tot ce tine de aceasta meserie,inclusiv copiii..bleacs.

Mergi la inceput