Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (13)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

am gasit pozele intr-un final ...deh, varsta, maica...
boboceii sunt absolut superbiiiiii , fratiorii mai mari la fel, de mamici nu mai zic
am facut si eu album, am pus niste poze, am incercat sa nu le pun tot pe cele de pe fb...
kytana merci de ghidaj
mirabela, ai dreptate, e vital sa fie sanatosi...am luat orez de la nestle, nu sunt bio, o prietena, dr si mamica, mi le-a recomandat, a zis c-a dat si ea copiilor, au vitamine si probiotice...oricum nu vreau sa-i dau a la long...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Ma bucur ca le-ai gasit Corinuka, caci eu am uitat sa atasez printscreen-ul

Mirabela, ai mare dreptate, stiu si ma bucur ca este sanatos, dar ma intreb de ce nu doarme, ce-l supara si cum pot sa il fac sa se odihneasca micutul. Sper sa se faca bine cat mai repede Calin, sa poti incepe cu el diversificarea, la cum ne povestesti sigur ii va placea papica

Inca nu s-a trezit, deci macar acum se odihneste si el


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirabelac

Noi tot asa, ma chinui sa n-o iau pe aratura cu drii astia, sambata mi-a zis sa-i dau augmentin desi vineri imi zice ca nu trebuie si sa-i dau de reflux si alergie, nu i-am dat, am ajuns sa testez toate tratamentele pe copilu meu. Azi merg la alergo, posibil sa ma cheme maine la spital...

Nu am net cateva zile, mai citesc si scriu de pe mob.

Corina ce cereale ai luat? Am gasit Nestle dar nu sunt bio. Cred ca iau Topfer. Am mai amanat din cauza scaunelor.

Si Calin e f interesat de mancare, mititelul l-am diversif cu medicamente... I-am dat mucilagiu de orez amestecat cu smecta si l-a topit tot, trebuia sa-l tin de maini ca manca si lingurita, si era mancat bine. E f fericit cand ii dau ceva, oricat de rau la gust e, sa rezolv cu tusea si nu mai asteptam, oricum acusi facem 6 luni. Sper sa avem succes.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)




of, dar de ce sa-i dai antibiotic? pt tuse ?
cereale bio , orez simplu au la topfer,sunt f ok, cu ele am inceput diversificarea la fetita cea mare si de cateva zile si la cea mica.
ps:Primele cereale pe care le-am cumparat acum cativa ani erau de la Nestle, somn bun sau burtica sanatoasa parca le zicea, le-am preparat cum ziceau ei si a iesit o chestie roz, frumos mirositoare nu am ce zice dar sincer cred ca era mai mult decat plina de chimicale...nu i-am dat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Adrianadana:si noi avem carutul ridicat la prima treapta, doar a-i pun si o pernuta ff subtire sa stea pe moale cu tot corpul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

si acum salutare pt toate
va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Mamiilinca da pt tuse, la analize n-a iesit infectie ci alergie dar sambata a inceput sa tuseasca si peste zi, nu numai dimi. Vorbind la tel si fara sa-l vada mi-a zis de augmentin. L-a mai vz un dr duminica si a zis ca nu-i de antibiotic... Vedem azi ca alergoloaga e si pediatra f buna care l-a tratat pe D.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papelusca spune:

ooof, Mirabela, multa sanatate, sa-i dati de capat cat mai repede! si pt David, sa nu se simta singur

Oana, ce fain sta Sophia in balansoar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

CARMEN:ce fete mari ai....wow! aranjate , date cu ruj...vai ce ma asteapta! e tare dulce Paul, mai ales poza in care e renisor speriat.

toate aveti copii frumosi , DOAMNE AJUTA SA NE FIE SANATOSI , E C MAI IMPORTANT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Intrebare: de cateva zile a inceput si Luca sa tuseasca, dar nu din piept, ci ca si cum s-ar ineca. Secretii nu are, dar tuseste de cateva ori din toata puterea. Se trezeste si din somn si tuseste. Este o combinatie de stranut/tuse. Nu stiu cum sa explic Se intampla pe tot parcursul zilei, dar si noaptea.

Voi ati patit ceva asemanator? Va intreb pe voi pt ca daca ma duc iarasi la GP sigur se uita la mine ca la masini straine si ma trimite acasa zicand ca nu are nimic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Kytana si Vladi tuseste cand se ineaca cu saliva

Mergi la inceput