Pingunici, sosete si altele...pe'ndelete!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Androix, cu dansa-n sus. Ca daca e barbat in dreapta se va simti in inferioritate.
Ai zis negru, da?

Inca o data va rog, cine este dansa ?
Cu poze, amanunte si dimensiuni ... Daca exista mai multe raspunsuri, le vreau pe toate, intru informare completa ...
Nu stiu despre ce vorbesc , dar daca e nevoie ca Dansa sa fie tare, ma pricep ... Androix, sa-ti iei cutit ascutit ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Neata
Nu dati, m-am trezit de dimineata...doar ca acu mi-am revenit. Sunt asa intr-o stare euforica...e prima zi libera (mi-am dat demisia) si parca mi-e prea bine.
Din capitolul "diete"...mi-am izbit o taglliatela cu somon, ceva de vis...inca am mustrari de constiinta, da trec ele.
Mada...inceputu-i greu (la avion) ...e printre cele mai sigure mijloace de transport, relax. Da, e micuta acum.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Ce sa fac, soro, cu cutitu??? Ca mie imi place tare, nu ma plang si nu vreau s-o tai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Tare ...si mare...e perfect.Cum sa tai bunatate curata...
Pana si batoanele de salam de biscuiti sunt mai bune daca-s tari si tepene.Simti ca mananci...
Bufleo,ce ora e la tine,acu`?

Ema nu e prima data,asta e problema.

Cert e ca Eva nu suporta bine drumurile lungi...
Si un amarat de drum pana la mare e problematic....

Bufleo,ce ai cu taiatul?Intaritul ..ei ...ai putea da lectii si castiga un ban....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

kari, ce-avea mai cu acvariul? Era sedat?

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


normal, doar nu-l sondau aia pe viu.

bufleo ai castigat premiul. pe ce pui mana se intareste! chiar si in scris!

ema, bafta in continuare!

ieri mi-a povestit o colega cat de proasta a fost intr-o vreme. a intrat pe un seit de cautare partener si a gasit un tip, care cica era general in armata americana. in fine, vorbesc ei cateva luni pe net, ala ii face declarati pompoase de iubire... ea la fel. dupa aproape un an vede intamplator la tv la stiri, o stire despre dl general. si casca ea ochii bine, generalul era insurat si cu 5 copii acasa.
ii scrie si ii spune ce-a aflat, el raspunde inapoi ca nu-i adevarat.... tipul cu care scria locuia in Ghana. pana la urma ii trimite dl general o cerere. anume ca, ii va vira in contul ei din Germania un milion de dolari. dar ptr asta trebuie sa plateasca ea taxe bancare de 20 de mii dolari. abia atunci s-a prins ca e ceva ce nu se leaga. a facut ceva sapaturi si a aflat ca respectivul general traieste in America de fapt, iar cel cu care se iubea vartos in virtual nu era decat un amarat de haker din Ghana.
acuma strange bani sa plece in Ghana sa-l kilareasca pe respectivul.
i-am spus ca eprea tarziu. ca e deja amorezata.
a ramas totusi un mister ptr mine cum de a fost ata de naiva. ca om asa e destul de dezghetata si inteligenta. si are peste 50 de ani, copii mari, deci....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Bufleo,ce ai cu taiatul?Intaritul ..ei ...ai putea da lectii si castiga un ban....



Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Cum ii zice? Personal coach?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Of, Kari ce ti-e si cu dragostea asta!
Si eu am o prietena care a avut pana acum 3 relatii cu niste de pe skype.
Mama ce amoruri gheboase virtuale.
Toti astia 3, zicea ea, nu erau pre dotati (nu intelectual) ci dimpotriva. Unu chiar venise cu pastila la el.
Ei bine a ramas la ultimul, care e dotat cu nevasta si copii. Face naveta intre tari sa stea impreuna.
Si uite asa au trecut vreo 4 ani.

Cel mai tare ma enerva cand imi povestea de dansele lor. Ma gandeam ca o sa ajung sa-i cunosc.
Bun, l-am cunoscut pe ultimul. Am fost impreuna la munte. Au stat deasupra noastra (cu camera). Seara am iesit cu nashparlia in balcon sa privim stelele si in loc de suierul noptii am auzit: oh, ah, au.

II zic fii-mii: hai sa ne uitam la tv.
Ea: sst, ca vreau sa aud!
De sus: oh, adu samponul, asa, s-a intepenit...

I-am zis ca ne cheama ta-su.

Nici pana in ziua de azi n-am reusit sa aflu ce s-a intepenit. Capacul sau ceva ce era prea mic? Neh, capacul...

Mei, da nici n-am intrebat. Doar am sugerat sa doarma cu geamul inchis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Alinuk, adicatelea abecedar.

Viviana,

Androix nici eu nu pricep legatura intre cutit si chestii intarite.

Ne-a sunat azi de la agentie. Ati primit oferta ? Da, multumim, dar nu vrea copilul la Disneyland, asa ca mai vorbim. Pauza totala ... Aaaaaaaa, bine, din nou pauza, va mai sun ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Tare, prietena ta.....

Noi suntem la capitolul"da` eu unde eram cand erai tu mica?"sau "cum am ajuns in burtica la tine"'De ce nu am fost in burtica la tati"?Da` tati are cuculet,nu-i asa?"E urat sa volbesti despre putza"..
Colegii ei de grupa au tot felul de expreii in vocabular,pe care ea le repeta acasa,dar atat.Ea e singura care nu vorbeste urat,mi-a spus si educatoarea.Restu`...trag niste injuratui,d numa`...

Si au abia trei ani juma`....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hallou,

Sunt pe zona, doar ca iar inchidem luna ...
In plus, am ajuns pentru al doilea an, de data asta cu fica-mea, la celebrul proiect "100 days of school" - mama ma-sii de proiect, trebuie sa adunam 100 de ceva si sa le lipim pe ceva sub foarma de altceva, totul pana sapt viitoare ... nici nu stiti stiti ce imi plac mie proiectele astea, in care parintele se prezinta cu ideile la copil si copilul spune doar daca ii place sau nu .

Anul trecut, pentru fiu-meu, am scris cu 100 de centi "100" si dedesupt am tras la xerox un dolar ... desigur fica-mea vrea ceva similar, sa desenam o inima cu 100 de cereale si in interior sa scrie 100 . Am totul in Excel, ca doar n-o sa desenez cu mana ... si deja i l-am modificat ca nu stiu sa desenez inimi in Excel dar merg foarte bine romburile pe care trebuie sa i le prezint diseara ca diamante ... problema este ca nu ma potrivesc cu 100 de obiecte si desi sunt convinsa ca nu o sa le numere nimeni, parca vad ca o da fiu-meu in gat daca nu are fix 100.

Revin ...

Mergi la inceput