Pingunici, sosete si altele...pe'ndelete!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Mei, eu aveam o prietena care punea un semn rosu pe o soseta.
Privirea ei de vultur surprindea in ce picior e bagata la plecare si apoi urmarea din ce picior era scoasa la venire.

Tot asta, atarnase la oglinda retrovizoare a lui barba-su o papusica mica (o hawaiiana doar in fusta). Dimineata avea grija sa-i deschida picioarele. O cracea cu alte cuvinte.
Zicea ea ca eventualele lui pasagere, din jena, ii vor strange picioarele.
Cam asa l-a si prins. Gasea papusica aia stransa doar de 2 ori/saptamana in zile fixe.

nu m-am gandit sa-i pun semne sa vad pe unde se descultza! Iar la retrovizoare poate sa-mi pune el mie vreun negru mititel cu dansa in sus sau in jos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Iete ce tocmai ascultam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ce primesc, Mada? O papusa cu cracii lungi si...desfacubili?

ma tot uit la semnatura alinukai, copiii ei sunt ostrogotzi...mina are un vizigot...bine ca eu am doar fete

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

O papusica desfacubila......da` nu o sa stiu ce faci cu ea.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Androix, cu dansa-n sus. Ca daca e barbat in dreapta se va simti in inferioritate.
Ai zis negru, da?


Am si io un sac cu gauri si e mai frumos. A incercat Celcesforaie cu ciorapii-n el dandu-se mare cunoscator.
A ajuns la vorba lui Rufus.
Si noi avem una. Nu trei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

dilema sau misterul in privinta sosetelor desperecheate se poate rezolva foarte simplu...

http://www.dmail.ro/produs/326500/7-clipsuri-pentru-sosete.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Mei, eu n-am probleme cu sosetele pentru ca barbatul meu e indragostit de ele. Are cred ca vreo o suta de perechi ... asa ca doua, trei fara sot nu conteaza, nici nu se simt. Mai rau e ca le incurc mai nou ale copilului cu ale mele. Si din instinct matern, tot ce nu sunt sigura pun la el. Asa ca trebuie de acum sa nu-mi mai cumpar sosete bej, bleumarin, albastre sau verzi. Liber la roz, mov &co.

In alta ordine de idei propun cafeaua asezonata la un Fibel saptamana viitoare, ce zici Alinuk ?

Copilul meu a luat ieri un -FB la germana. A venit destul de nedumerit: au citit o poveste saptamana trecuta in clasa, au avut tema sa o citeasca acasa si sa ne-o povesteasca. Ieri au mai citit-o odata in clasa dupa care al meu a raspuns la povestit. A luat -FB pentru ca, dupa atata lectura a recitat povestea pe de rost. Cuvant cu cuvant. Nici prea buna memorie nu-i OK .....
Acasa dupa numai 2 lecturi a reprodus vreo 40% din text, restul a fost cu cuvintele lui. Intre timp s-a perfectionat .

Barbatu' meu vrea sa faca rezervari pentru Disneyland pentru vacanta de primavara. Am stat ieri seara pe net vreo 2 ore pentru oferte. Azi dimineata intreb copilul asa, retoric (credeam eu) vrei sa mergem la Paris, la Disneyland in vacanta ? La care copilul: mmmm, .... sa ma gandesc .... nu, mai bine la Berlin, la Legoland. Mai tu vorbesti serios ? Mai gandeste-te ! ....Da, m-am gandit nu vreau la Paris! Acu' i-am spus la barbat ca eu cred ca suntem singurii parinti din lume care urmeaza sa ne fortam copilul sa-l ducem la Disney.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Neata!
Vaz ca e problema mare pierdutul sosetelor. Eu am gasit cand era fata bebe o soseta de-a ei ascunsa in cearceaful plic.

Viviana, omg!

Lali, da' de ce nu duci baiatul la Legoland daca el acolo vrea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ma gandeam s-o duc pe Eva acolo,Lali,dar cred ca e prea mica.Oare la ce varsta ar fi bine s-o duc,in asa fel incat sa aiba amintiri frumoase?Adica sa constientizeze mai mult decat pe moment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

eumada, asa am zis si eu ca e prea mic, lumea zicea ca 7, 8 ani e ideal, uite ca are 8 si nu mai vrea...

Andreea, la Legoland a fost deja in vacanta de vara, cand a fost in tabara la Berlin. Mi se pare redundant mie, cu mintea mea de adult, sa mai mergem odata in acelasi loc.

Mergi la inceput