Pingunici, sosete si altele...pe'ndelete!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buna dimineata!
Pana la urma s-a invartit alinuk de o cafea. Bafta ei! Cred totusi ca am contat si noi ceilalti, ca i-am dat idei. Mai ales buflea, cu intaritul...dar alinuk nu s-a prins.
michele, eu am doo nelamuriri: parca ai sta in padure! sa te viziteze asa animalele...vezi ca vulpile alea mereu sunt bolnave, poate-ti prinde catzelul si-l supune la vreo perversiune
Si apoi, ce-i cu curcanii aia? Sunt salbatici? Nu poti sa-i prinzi? Mama, ce piftie faci...anyway, e misto la tine in curte.
Mada, motivul pentru care ai sosete desperecheate prin casa, este ca tu cumperi cate 5 perechi. Deci fara sot. Ia cumpara 4 sau 6...sa vezi daca mai e asa
Carmaw, sper sa-ti placa la mare. Pozele cu electrostimularea s-au pierdut cand a inceput viviana capitol nou si m-a ales pe mine cap de lista Probabil ca n-au fost apreciate dar le pun la cerere din nou
Pupici la restul lumii

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

'neata pungunici.

Bufleo eu zic ca n-ai de ce te plange daca totul se intareste sub mainile tale
Praji aia asa trebuia sa iasa.

Sosete_ cine-si mai bate capul cu ele.Pe cele divortate le cazez intr-un cos pana la o noua casatorie.Cumpar mai multe perechi la fel ,asa ca din cand in cand mai imperechez cateva.

Asadar va las o cafea tare si ma duc la defrisat.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Buna dimineata si haideti la o cafeluta fierbinte.

Ideea lui Alinuk a rasarit din ideea lui Lali asa ca amandoua au cate o cafea.

Mai nou nu cred ca sosetele dispar. Apare cate una, asa...
Inca nu m-am prins in ce scop.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Neaaaaah, asta cu cumparatul mai multor perechi la fel nu tine la mine. Nu stiu cum se face ca ele sunt colorate la fel, dar una e mai lunga si alta mai scurta si tot nu pot sa le imperechez. Si eu le parchez pe un raft in asteptarea perechilor, dar nu ma incurc prea mult in ele ca in doua saptamani golesc cosul de rufe de doua ori cel putin asa ca nu au unde sa fie. Am avut o data, prin tineretile mele, senzatia foarte aproape de convingere ca sosetele sotului s-au pierdut in alta parte Hmmm, a fost atat de demult ca nici nu mai tin minte cum s-a terminat. Stiu sigur ca sosetele nu au aparut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mei, eu aveam o prietena care punea un semn rosu pe o soseta.
Privirea ei de vultur surprindea in ce picior e bagata la plecare si apoi urmarea din ce picior era scoasa la venire.

Tot asta, atarnase la oglinda retrovizoare a lui barba-su o papusica mica (o hawaiiana doar in fusta). Dimineata avea grija sa-i deschida picioarele. O cracea cu alte cuvinte.
Zicea ea ca eventualele lui pasagere, din jena, ii vor strange picioarele.
Cam asa l-a si prins. Gasea papusica aia stransa doar de 2 ori/saptamana in zile fixe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Nu stiu despre ce vorbiti.
Nu raspund la provocari.
Stiu doar ca mie-mi place tare.
Cafeaua tare.

Lali
clar merita cafeaua aia pusa-n joc.
Eu doar m-am invartit pe aici, e drept


Si pt ca pb sosetelor chiar vad ca e serioasa in zona, va dau din casa.
Eu folosesc un saculet de plastic cu fermoar.
ete asa:
http://sdeals.machteamsoft.ro/teamdeals/pictures/deals/345/16345/deal-v1358413559.jpg

Se afla mereu in cosul de rufe, in el pun sosetele murdare. Acest saculetz merge cu totul in masina de spalat (cu fermoarul inchis desigur). Asadar, cel putin pana la mom punerii la uscat (daca pb e acuta, se poate pune saculetul cu totul la uscat)... ele nu se ratacesc printre alte rufe. Mai petrec vreo 5 min sa le imperechez.
Ok, recunosc, nu am pretentia ca toate sosetele noastre isi au perechea cea mai potrivita... dar in cea mai mare majoritate da :)




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Caravana desprecopii...
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Mei, eu aveam o prietena care punea un semn rosu pe o soseta.
Privirea ei de vultur surprindea in ce picior e bagata la plecare si apoi urmarea din ce picior era scoasa la venire.

Tot asta, atarnase la oglinda retrovizoare a lui barba-su o papusica mica (o hawaiiana doar in fusta). Dimineata avea grija sa-i deschida picioarele. O cracea cu alte cuvinte.
Zicea ea ca eventualele lui pasagere, din jena, ii vor strange picioarele.
Cam asa l-a si prins. Gasea papusica aia stransa doar de 2 ori/saptamana in zile fixe.


Doamne...Vivi m-am tavalit de ras.....mai daca stai sa te gandesti,tipa aia stia ea ce stia....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Cum saculet mai alinuk? Sa bag sosetele fetelor in sac? Pai zici ca au mers in ciorapi pe strada (sau chiar or merge...), daca le bag in sac cum mai ies alea la lumina?
Viviana, tare tipa. Ma gandesc acum unde-mi pune Tora semne...


Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bun pas,Ruf....
Ai o tema de gandire acum...
Cine a zis ca femeia e un mister...a avut dreptate.Daca la anu` te inscrii la SS si te nimeresti la mine,stiu ce vei primi....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Rufus

saculetul e detinator de gauri generoase

edit: am pus la coltz o imagine mai edificatoare




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Caravana desprecopii...
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput