Pingunici, sosete si altele...pe'ndelete!

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

De cand a scris Kari despre fratele ei vroiam sa ma intorc la relatia asta frate-sora ...

Kari, tu si fratele asta, mereu ati fost asa indiferenti unul fata de altul ?

Rufus, tu si sora ta, cand ati inceput sa va intelegeti ?

Oare diferenta de varsta conteaza ? In bine, in rau ?

Aseara m-am jucat cu ai mei matematica cu flash cards ... lui fiu-meu ii dadeam impartiri, fica-mii scaderi. Amandoi au vrut sa tina scorul - 1 pct la raspuns corect, -1 la raspuns gresit ... la inceput fiu-meu luase un avans serios fata de sora lui si a inceput sa se comporte ca in povestea cu iepurele si broasca tzestoasa ... in 15 raspunsuri erau la egaltate ...dupa scorul Flaviei . Dupa scorul lui, el era tot inainte. Am lasat balta jocul ca sa ma lamuresc cine a tinut scorul prost, banuind-o pe fica-mea ca e mai poeta cu socotelile. O fi ea mai inceata dar e mult mai profunda ... scorul ei era corect. Fiu-meu s-a pus pe plans, ca nu se poate asa ceva, Flavia nu poate fi la egalitate cu el, ca el e mai mare si mai bun la matematica si ca lui i-am dat matematica mai grea ...deci el merita sa fie inaintea Flaviei. Oricat am incercat sa ii explic, nu exista pentru el egalitate cu sora-sa. A aruncat cardurile si s-a dus la TV ... ma uitam la el cand plangea, cum sa va spun, mustea de ura si nervi. Flavia pe de alta parte, tacea si jubila ...

Nu ii vad prieteni, sa le pasa unul de altul ... pur si simplu nu ii vad, nici acum si nici pe mai tarziu. Dar sper ...


buflea daca tu nu ii vezi prieteni, nici nu vor fi. dar tu de ce te joci cu ei cu matematica?
eu imi aduc aminte ca ma jucam cu frate-miu de-a tarzan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Vivi sa intelegem ca esti relaxata?Ai vazut daca tipi la aia ca functioneaza?

Sa-mi zici si mie cum merge netu` cu teava de 150....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Fetele dragele mele,Rufus ,
Buna dimineatza,
Citesc pe sarite,am probleme cu netul aici pe coasta flamanda,sunt in knooke zut aproape de Bruge
Numai o remarca...poate importanta???....trebuie facut in fiecare an macar niste analize de singe,control dentar si ginecologic.Asta daca totul o ok caci daca nu trebuiesc facute analize aprofundate
Viata e frumoasa cind esti tinar si mai ales sanatos dar trebuiesc facute si niste analize minimale pt ca indiferent e mai bine de aflat in primele faze ale bolii ca se ne indreptam viata ,alimentztia
Deci fara frica de doctori cu incredere in DD cu optimism inainte!!
Va imbratisez cu drag
Buflea multumesc mult esti o draguta,din tot sufletul te rog sa vezi partea plina a paharului emigrarii,stiu din proprie experientza ca si nemultumirile astea duc la neplaceri...nesanatoase
Eu acum cochetez cu ideea de a revenii cu domiciliu in Franta si pot sa va spun ca totul e fff greu
Am descoperit un cadou practic pt jocul la care particip in alta parte....aici vad ca nu l faceti:(
Zi faina!
Ps polenul este indicat printre altele pt imbunatatirea imunitatii si e f bun pt inima dar la mine cu problemele cu stomacul e ...naspa si nu intzeleg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

facu domnu Rufus subect nou asa ca ne mutam acolo: Jurnalele Pinguinilor

Mergi la inceput