Pingunici, sosete si altele...pe'ndelete!

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Laura, sa aveti o zi frumoasa si sa va bucurati de fini si de finuta cea mica. O poza luni si pentru noi cu nasii ....

Alinuk, multumim de cuvintele frumoase. A fost cu drag din partea noastra ! Sa stii ca si felicitarile au fost primite cu entuziasm, iar prima intrebare a fost daca i-am trimis fetitei atatia bani cat a zis el, adica dublu. L-am asigurat ca asa a fost.
Voi citi subiectul de care spui, nu l-am parcurs inca.

Viviana, inseamna ca-i cam zboara ceva fluturasi prin stomac. Offff, ce varsta frumoasa !
Interesanta treaba cu Borcea, eu credeam ca face pe bune bani din mici si sarmale la Miami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ahhahaha ce misto experimentu'!!! imi plac, bravo Lali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Va multumesc mult pt urari! Nu va fi petrecere de nunta, doar o masa in familie, cu cativa prieteni foarte apropiati.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Roxana: Cu ce te-a mintit draga juniorul, spune-ne si noua ca sa stimn ce ne asteapta si cum sa reactionam.

Laura: Sa traiasca Nasha - vrem poze !

Lali: Wow, cum ai facut inimile alea ? Ai o matrizta ceva ?

Carma: Cum mai esti, pe une iti mai bate inima ?

Julia: Dar de ce iei polen, in general, la ce ajuta polenul asta ?

Aqai: Unde ai disparut soro ?

Despre mine: Cred ca am un virus la stomac care da din picioare si imi face valuri pe intestine ...daca intelegeti ce vreau sa spun . Evenimentul in sine nu m-ar deranja ca noi avem toalete confortabile, incalzite, cu WiFi ...deci as putea sa-mi petrec in mod placut si ziua de lucru acolo ...dar am asa o slabiciune in oase si oarece crampe si o durere in tot corpul ...adica "cah" vorba Roxanei.

Si sambata ma duc cu armata aia de gagice la film si sushi si nu prea imi mai vine ... poate imi trece pana atunci.

Bai dar sa va spun ce nocorc are barbata-meu ... fiu-meu sambata are iar meci la 5:50 A.M. ... daca avea cum are in mod normal, la 11:30 A.M. eu ma fofilam la film si dumnealui la hockey ...ei bine, sambata tot eu o sa ma duc la hockey, ca el a zis din start ca nu se intampla nimic daca lipseste.

Va las, ca nu am chef de nimic ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

E normal sa atinga un punct in STAR Test cand nu mai stie ...testul asta stabileste un timp fix si in functie de viteza de raspuns ii da intrebari din ce in ce mai grele, sarind din clasa lui. Copilul raspunde bine pana la un moment dat cand dificultatea e atat de mare ca nu mai stie. Cand greseste, il da inapoi ca grad de dificultate, daca raspunde bine creste iar, daca raspunde gresit il da si mai inapoi, pana ii stabileste un nivel de cunostinte care reprezinta numarul ala de final.

Eu nu am probleme sa ii las singuri in alte case. Pur si simplu nu imi place ideea asta de a dormi in alte paturi, in alte lenjerii, pe alta perna, noi avem ritualul nostru la culcare...plus ca oricum cand doarme nu se joaca, asa ca nu vad nevoia ...

tu vorbesti de STAR testul de la district ori de cel de la nivel natzional?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Deci,de acum,dusmanilor le voi face o urare din suflet..."sa mearga la....stomatolog"..
Da,da,locul ala infiorator.Unde din cazua bomboanelor gumate ale fiica-mii am ajuns eu azi.Si daca tot m-am dus mi-am si curatat dintii,sa musc mai bine...
Am fobie de stomatolog...serios vorbind,fac atac de panica de cate ori trebuie sa merg..noroc ca nu e des...

Deci de cum,voi ura dusmanilor sa mearga la...stomatolog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Buflea, am folosit formele pentru gheata de la Ikea.

Sanatate multa ! Sper ca in locul acela placut, incalzit si ci wifi merge si romania.com


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Michelle - nu stiam ca exista mai multe STAR ... parca ala al nostru este pe stat. Nu stiu despre ce teste de nivel national vorbesti tu ? Exista si din alea ?

Si eu maine ma duc la dentist ...dimineata la 8:00. Mie nu mi-e frica de dentist, mai ales in zilele noastre cand iti fac astia anestezie si pentru o scobeala ...

Mi-e frica insa de ginecolog ... nu pot sa va explic, este ceva ce nu pot controla. Am convingerea ca la fiecare control o sa-mi gaseasca vreun cancer ... Din cauza asta fac controale mult mai rar decat ar trebui ... De la mamografie am plecat o data din sala de asteptare ... si nici nu am facut vreuna pana acum. Stiu, stiu ...trebuie sa fac, sunt suficient de lucida si informata pentru asta. Cu psihicul stau mai prost ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Buflea, am folosit formele pentru gheata de la Ikea.
Sanatate multa ! Sper ca in locul acela placut, incalzit si ci wifi merge si romania.com

Normal ca merge ... pe telefon.
De ce crezi ca am specificat ca locul are WiFi ?

Ce sunt alea forme de gheata de la Ikea ?
Niste forme in care ai turnat zaharul ala lichid, nu ?

P.S. Suntem in lunch si pana si eu m-am saturat de ciorba de vacuta facuta duminica ... ce naiba sa mai gatesc duminica asta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Uite astea:
http://www.ikea.com/ro/ro/catalog/products/60146194/

Si eu am aceleasi spaime oribile de controale si doctori. Si stiu teoria bine. Eu am plecat odata de la un RMN ... cu toata programarea...

Mergi la inceput