Pingunici, sosete si altele...pe'ndelete!

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui msl1

Ah cred ca am scris in acelasi timp;
da, aici te trimite la scoala daca nu ai febra si nu esti contagios, asta cred ca sa te obisnuiasca de mic ca "traiesti ca sa lucrezi, nu lucrezi ca sa traiesti)...vad colegi de a mei bolnavi rau si vin la servici...nu ma mir.
inhalerul e din acela cu albuterol? sau cu cortizon? sint curioasa de care daca vrei sa imi spui.
pt negi aceia incearca variante babesti; daca nu e sigura dr ce e cere trimitere la dermatolog ca sa nu dai atitia bani degeaba; daca continua sa ii apara/extinda sint negi cred eu...700cred ca are platinum in ea de costa asa scump sau diamante...


e albuterol sulfate.
eu nu o sa-l duc la scoala daca ii este rau...de aia nu mai pot eu de testele si de scoala lor de 2 lei...sanatatea lui e mai imp de cat orice.
plus ca nu are cum sa fie performant in testele alea daca nu se simte bine.

am incercat o perioada cu leacuri babesti pt negi, cu ulei de ricin, cu tea tree oil...nu a mers...dar inca nu am incercat cu o crema de care mi-au spus tot fetele pe forum...aia e urmatoarea.

dar crema aia de mi-o recomandase dr. era pt a distruge virusul prin sistem imunitar intarit...parca asa am inteles, se numeste
Imiquimod cream(nu am avut timp sa citesc mult despre ea, dar parca e recomandata mai mult pt cancer de piele si ...alte cazuri grave...)

revin, latra catzelul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Mie mi-a fost recomandat tratament homeopat pentru veruci, Thuya, dar nu mai stiu concentratia. Ideea e ca trebuie luat vreo 3 luni.
Plus ceva regim de tinut.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neataa neaaataaa
Bufleo, super week end ati avut. io te invidiez ptr dusul la ski (adica mobilizare, mers, skiat), ce conteaza ca felurile alea de mancare nu le faci ca altii in 2 ore? relax
super faza cu "that Grandpa". seamana cu vorba aia cu Santana...."canta super, nu stiu cine e bosorogul ala cu chitara ni schimb ca nu da bine deloc in videoclip"

Michelle ahahahahaa. iti trimit eu din Romania Aldara (crema cu imiquimod). e sub 300 de lei (eu chiar stiam ca e secundara interventiei chirurgicale de excizare, dar na, probabil ca sunt si alte experiente). auzi la ei 700 usd. puah!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

'neata pingunici!

Sunt rupta,varza,faramata.(de oboseala)
Weekendul a fost super distractiv ,a debutat cu o vizita la medic pt cel mare,s-a accidentat destul de grav la meci si cum eu sunt o closca l-am expediat la medic cu tac-su de mana, sa fiu eu sigura .
Sambata a fost zi de cumparaciuni si gateala ,duminica musafiri ,multi musafiri ,am serbat printesa,a fost fain dar am inceput saptamana mai obosita decat am terminat-o.

Pt tuse scriu reteta:
La o cana de apa o lingura de zahar candel brun si doua felii de lamaie decojite se pun la fiert,dupa ce dau 4-5 clocote se pune la infuzat 1 lingurita patlagina(ingusta) si 1 lingurita cimbru,se bea cat de cald e posibil.

Pt vanatai arnica e buna,nu-mi lipseste din casa cum nu-i lipsesc rugbystului meu vanataile.


Buflea
ma bucur ca te-ai distrat ,ai curaj,nu gluma.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Revin cu reteta pt negi,am experimentat-o pe mine:
Pe un plasture am pus tinctura de rostopasca si tataneasa si am tinut negul acoperit,de cate ori a fost nevoie pana a disparut.Ma deranja tare caci era pe degetul aratator si destul de mare si incomod,acum a disparut.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

morgen randunicilor


ah buflea, esti o mama cool

dna Aqai, pe unde sunteti?

ieri am fost in transa cand am ajuns acasa. nu eram sigura daca am nimerit bine usa la noi. copii mei au gatit supa cu galusti. bucataria era suspect de curata... hm... mi-am pus intrebari. am aflat apoi ce-au facut teroristii astia mici. chat pe skype, cu oma! galustile au iesit potrivite. sa ma mai plang eu vreodata de ei!

tot ieri am mers in prima zi la mini-jobul de la Autismuszentrum. nu pot sa descriu in cuvinte ce am simtit, cat de bine au stiut acei parinti sa-mi induca o stare de binecuvantare. am plecat de acolo plutind, am simtit chiar ca lumea e putin mai buna.


aham, vorbiti de negi. eu am unul pe gat, ma cam deranjeaza uneori. se poate trata/scapa de el? astept cu interes solutii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Am ceva pt voi

la coltz!!

Mai ales pentru cei care s-au luptat cu dietele
sau sunt in plina lupta

Zile frumoase pingunicilor cu sau fara vanatai!


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

felicitarile Mariei
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Kari, ooooh ce copii!!! sa-ti traiasca!! sa tot faca din astea
felicitari pentru job-ul de la centru

ralualexandrei, sa iti traiasca domnisoara! poze, povestiri? cati ani a implinit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

alinuk, deci e aprobata reteta vivianei?

roxana, ii apuca de doua trei ori pe an asa cate un elan bucataresc, dar in rest asteapta la cratita mamei.

Andra, am uitat La multi ani Mariei! de acuma ai fetita mare. maine poimaine scapi de bucatareala! asta in vise doar
sa creasca mare si sa aiba parte de vise si realizari asa cum isi doreste.

Mergi la inceput