Piersicute de iulie august (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Deci, back from daycare (garderie, cresa). Cand am ajuns noi acolo tanti educatoarea tocmai il indopa cu lp la lingurita. Presupun, ca sa vedem noi, dar e ok. Eric vesel si cuminte, a zambit cand ne-a vazut, dar nu a fost surescitat de revedere .
Tanti edu ne-a confirmat ca este, citez "un copil foarte bun" si "n-am treaba cu el". A facut si nani in 2 reprize cate juma de ora. A papat toat mancarica, la lp face mofturi cum era de asteptat. cred ca a exagerat tanti un pic cu lp-ul, ca imi cam regurgiteaza acum, nici nu-i dau lm deocamdata,il mai las un pic.
Ajuns acasa, a inceput sa gangureasca, imi povesteste pe limba lui cum a fost la cresa.
E foarte cuminte, bucuros ca si-a regasit jucariile. cred ca-i somnoros, au fost totusi multi stimuli noi azi pt el.
Pe ansamblu impresie f buna, nu cred ca vor fi probl de adaptare. Maine il las sa si doarma acolo, il las 9-3. Nici nu stiu ce-o sa fac atatea ore fara el! Azi nu aveam stare, am spalat vase, am pus masini la spalat, am facut o supa de rosii cu cuscus si umplutura pt burrito.

Ma duc sa incerc sa-l adorm.
Edit: yupii, a adormit singurel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Felicitari Eric

Gata Fleur ai baiat mare deja, felicitari !!!

Felicitari si lui Jeff care se descurca singur sa pape

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Delia,legumele si fructele dica de ex morcovii, merele, i le-ai dat crude ? Nu s-a innecat pana acum?
si statea in fundic deja cand ai inceput BLW?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Clay, merci mult! cezariana, da . De urgenta, ca m-au vazut 7 doctori si le-am zis la toti ca eu pierd lichid si mai si sungeram dar au zis ca sunt proasta ca de fapt fac pipi si m-au tinut pe uscat 24 de ore. MAre noroc a avut Ana ca mai era in viata...

Fleur, bravo lui Ericutz!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Buna seara ! Am revenit si eu dupa o lunga absenta si mi-am pierdut mesajul . Acum il rescriu dar mai pe scurt.
Natalia a devenit foarte sociabila si comunicativa, ii cucereste pe toti cu ochisorii ei mari.
Nu am facut vaccinul ca Sofia ne-a virusat nasol acum vreo 2 saptamani, inca tuseste si are secretii nazale.
Mergem in patru labe iar timpul meu a devenit mai putin ca acum sunt cu ochii non-stop dupa ea, dezordonata de sora-sa mereu arunca jucariile pe jos , ajunge Natalia la ele si nu toate sunt tocmai safe. Daca nu vaneaza vreo jucarie sigur trage de cablurile si uite asa.
Primul cuvant a fost mama si nici nu ma asteptam la altul din partea racusorului cel mamos.
Cred ca suntem una dintre cele mai sclifosite piersicute la capitolul mancare. Legume le accespta doar cu 2 masuri de lapte praf si nici asa nu intotdeauna, de obicei ajung peste tot numai in stomacelul ei nu. Am incercat si varianta cu autodiversificarea, dupa 2 guri dintr-o bucata de obicei ajung pe jos. Fructele nu le accepta nici sub forma de suc, nici pireu, nici bucati ... ma face cu nervii. Iaurtul nu vrea sa il vada indiferent ca e gol sau cu cereale. Branzica de vaci mai mult de o lingurita nu a accepta ; in schimb si-a bagat mana in punga de pufuleti a Sofiei si m-am si mirat ca exista ceva pe lumea asta pe care sa nu scuipe ... din pacate nu pentru ea ( inca ). Deci la noi mesele de baza sunt clar sanul si biberonul cu lapte, restul joaca si refuz. Nu ma stresez momentn, sper sa nu ramana asa si dupa un an.

V-am pupat ! As mai scrie dar dansa e obosita sio face figuri.
Noapte buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

gata FLEUR ai mai scapat de un stres acum, ai deja flacau mare!
ce "program" au ei acolo? de la cat la cat, la ce ora mesele si somnicul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Fleur am stat cu sufletul la gura cand am vazut mesajul ca l ai dus la cresa...abia asteptam sa vad continuarea...ce bine ca a fost cumi ntel ca asa poti sa stai linistita.gata ai baiat mare de acum.si EU am plans cand l am dus pe rafi la gradi si avea 3ani

Delia la multi anisori Lui Jeff cel ce papa singurel.

noi suntem cam maraiti.nu stiu ori burtica ,ori ceva dintisori...a adormit la 7jum .deci dimineata sigur va dau EU cafeluta.
Azi am fost la anestezist sa il programam pe rafi ptr dinti.in data de 14 ii facem.m a lovit o frica de imi vine sa plang
Si Maine mergem sa vizitam scoala unde chiar daca nu se va elibera vreun loc acum de la toamna sigur il vor Lua.ne au trimis ei scrisoare.
Sapt viitoare avem sapt de doctori...in 12 merg EU sa imi fac pap si control cica de 6luni
In 13 cu Denis la vaccin tot de 6 luni(ma ia cu ameteli cand ma gandesc si cand vad ca si piersicutele voastre se cam schimba dupa el
Si in 14 cu rafi ptr dinti.asa ca ma apuca groaza de pe acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Wow Ioana, a dat ceva emotii nasterea Anei!

Bravo Eric!

Eu ma gandesc cu grija cum va fi cand va reveni mama la mine, prin martie, trebuie sa ii reimprietenesc... Vlad este f sperios cu strainii, daca se uita de aproape la el sau vorbesc cu el, imediat pune botic si plange. Sambata vom merge in vizita, sa vedem daca tot asa va face (de fapt, nu prea ma indoiesc)... Cand au fost 2 baieti de la cablu, a fost super ok ca nu l-au bagat in seama. Si au mai lasat si o telecomanda noua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Cresa/gradinita are program 7 30-18 00, interval in care poti lasa copilul in limita a 10 ore (atat e subventionat). Cand voi incepe serviciul il voi lasa 8-17 30. Au o masa pe zi si 2 gustari, pe la 10 30 si 15 00 gustarile, la 12 masa de pranz. eu deocamdata ii duc mancarica si laptele, treptat il las sa pape de acolo mancarica. Pt bebei dau cereale, fructe, lactate, biscuiti, supa de legume si carnita, pasata. Trebuie sa verific ingredientele sa vad ce papa el deja si ce nu.
De la 12 30 ii adorm vreo jumate de ora, apoi somn o ora jumate, doua, la 14 30-15 reiau activitatile. Mai au si un somn pe la 9 30-10, si in general, f importamt pt mine, se tine cont de programul individual de masa si somn al copilului. Numai siesta de la pranz e pt toti.
Au saltelute, jucarii etc. Cei mobili sunt pe jos, cei ca Eric stau in scaunel sau in patut. De fapt Eric e cel mai mic de acolo .
Cam asta, pe parcurs aflu mai multe si va povestesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Fetelor iar am o pasarica pe creier care nu imi da pace.de cel putin o Luna daca nu 2 sau 3 nu mai stiu exact dar stiu ca de ceva timp in spate in zona sutienului ma tot freaca ,mananca ustura ceva.dar nu se vede absolut nimic acolo.nici o bubita nici o alunita nimic.il tot pun pe sot sa se uite de zice ca sunt nebuna.eu ma uit in oglinda si de 3ori pe zi cu coada ochiului ca nu vad bine dar nu se vede nici nu se simte nimic la pipait.aveti idee ce poate fi?
Hai ca iar v am inebunit.cred ca m Am agitat prea mult cu "operatia"lu rafi(aia tot asa ziceau operatie.....operatie....cand ii auzeam mi se ridica parul pe mine.eu nu am vazut o ca pe o operatie)

Mergi la inceput