Buburuze de mart-apr 2013 (17)!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

arianna05,o sa incerc si remediul tau,este natural si nu-mi poate face decat bine. Am mai primit cateva sfaturi din experienta burticilor forumiste pe care o sa incerc sa le urmez,sa dea domnul sa mearga,astazi kinesiterapeuta mi-a dat si o carte cu diverse sfaturi culinare si cu exercitii de yoga adresate gravidelor,sper sa functioneze ceva si cu mine.

Oricum ar fi sunt extrem de bucuroasa pentru ca desi am o sarcina cu risc(atat pt mine cat si pt bebelusa)pana acum totul decurge ca dupa manual,multumesc lui Dumnezeu!

Mai avem pe forum gravidute de peste 35 de ani? Intreb in speranta ca nu o sa fiu singura mamica de buburuza mai "coapta". :-)

Sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa ajungem cu bine la termen si bebelusii nostri sa fie sanatosi!


Octavian 09/12/1995
Sarah 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Iulia, peste 35 ?????? :)))))) eu in Aprilie voi implini "doar" 37 de ani !

Mara-i, tin si eu pumnii sa fie totul bine! Curaj!

mami de Antonito din 18 august 2010 si 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Eu in noiembrie am depasit pragul de 35, dar cum intre copii mei o sa fie o diferenta de vreo 17 ani jumate ma simt un pic cam "coapta",iar baiatul nu rateaza ocazia si imi spune ca poate colegii ii vor spune(in gluma desigur)ca fetita este a lui si eu sunt bunica.
Ce uita el este ca destul de des am fost intrebati daca suntem frati,el venind pe lume cand eu aveam fix 18 ani si 9 zile. :)))) Macar am fost majora. :-)

Octavian 09/12/1995
Sarah 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Vad ca la Timisoara stam cel mai bine cu preturile la Aquagym pentru bebe si mamici:
Insarcinate: 100 lei/5 sedinte
Bebe (peste 6 sapt) : 190 lei/primele 5 sedinte, 175 lei/urmatoarele 5
Pretul include 2 pers (bebe si insotitor). O sedinta singulara e 40 de lei.
Oferta e de la cea mai scumpa baza de inot din oras, s-ar putea sa mai fie si altele dar nu mi-am interesat inca.

Preturile din Bucuresti mi se par exagerate, vor sa profite de mamici.

Mara, ai grija de tine si de bebe, iti tin pumnii sa mai stea la caldurica 4 saptamani!

29+ Bebe Tereza

Love is all around...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Iulia, eu in iulie împlinesc 39 deci...stai bine.
Mara, capul sus si lasa dr-ii sa se ocupe de tine. Fiind in spital sigur vei sta cuminte la pat. Acasa gasesti tot timpul ceva de facut.

32+. AMR 48 days Edward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Mara multe imbratisari si fii optimista totul va fi bine. Si eu zic ca e mai bine internata. Acasa nu ai cum sa stai locului. Macar inca 3 saptamani si atunci va fi ok. Oricum si daca vine mai repede bebele va fi ok pentru ca este pregatit din inainte. Si sotul a venit cu o luna jumatate inainte pe lume si acuma e un vlajgan si jumatate, nu te stresa. Si atunci nu erau injectii de maturare a plamanilor.
Atentie doar ca acesti copii prematuri is foarte destepti si cu astia prea destepti ii greu in casa. . Glumesc sa-ti mai ridicam putin moralul!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Si eu sunt de aceasi parere Nicole, ca profita de pe spatele parintilor.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Mara, iti tinem pumnii!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Si apropos de mamici "coapte", si eu sunt pe-aproape, am 34 si sunt la primul bebe...

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Mara, capul sus, se va rezolva
Nu inteleg de ce nu te-a internat din seara in care a descoperit problema.
Probabil ca am eu un stres cu plimbatul asta si nu se decide pe loc.
O sa stai cuminte in pat, faci tratament, dexa (ca tot e la moda), si daca o lungesti macar 3 saptamani este perfect.
Cum spunea si Felicitas prematurii au ceva aparte

Pup fata curajoasa si ma rog pt amandoua

31+ AMR 7S

Mergi la inceput