Buburuze de mart-apr 2013 (17)!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Eu m-am uitat la ActiveCenter - piscine la Otopeni sau la Rin hotel, 1/10/24/48 sedinte (copii 4.5 luni- 2 ani) costa 26/220/440/750 euro. Mult
Si la miciicampioni 160/180 euro pe luna

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Tot oferta de la acvatic bebe o aveam si eu, dar e scump. Poate mi-as permite o luna-doua-trei dar pe termen lung sigur nu. Pacat. Poate aud de ceva mai ieftin. Va anunt.

31+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Felicitas,sincer imi este frica cu ricin,am incercat deja cu lactoza,parafina si tot felul de plicuri prescrise de ginecolog dar....nimic. :-)
Katy 82,de cateva luni tot ii dau cu prune uscate,aici le gasesc in vid si nu este nevoie sa le mai pun in apa plus salate multe,mai ales de varza si o luna cred ca am mancat numai gutui(pentru ca sunt foarte bogate in fibre si pentru ca am toane,cand mi se pune pata pe ceva mananc pana nu mai suport produsul :-) ).
Constipatia mea este legata de medicamente,cum eu am o sarcina foarte toxica si in debut am fost spitalizata vreo doua luni,medicii au decis sa-mi prescrie un medicament un pic experimental pentru gravide. Se numeste Zophren,in Ro cred ca Zofran si in mod normal se prescrie pentru bolnavii de cancer care fac chimio si chiar in acest caz nu se prescrie pentru mai mult de cinci zile consecutiv....produce constipatie severa.Eu iau deja de la inceputul lunii octombrie si chiar daca am mai redus doza din pacate nu-l pot elimima de tot,fetita mea a depins si depinde oarecum de acest medicament.
Casandralin,astazi a fost prima zi de reeducatie perineala. Am la o kine foarte draguta si in acelasi timp foarte pro. In prima faza am inceput cu in fel de exercitii Kegel,numai ca trebuie sa stau la orizontala si cu genunchii putin indoiti atunci cand le fac,sedinta a durat cam 20 de minute.....trebuie sa recunosc ca a fost putin jenant pentru mine pentru ca atunci cand faceam exercitiile ea tinea degetul acolo ca sa vada exact cat de afectati sunt muschii perineali. Urmatoarele sedinte va utiliza o sonda care sub impulsuri electrice coordonate de computer va incerca sa-mi intareasca aceeasi muschi perineali,muschi care se afla intre vagin si anus. Offff,sper ca nu m-am pierdut in amanunte si ca am descris bine noua experienta. Norocul meu este ca incepand cu luna a sasea pana la 15 zile dupa nastere sunt asigurata 100% de asigurarile de stat si chiar sunt obligata sa fac anumite analize mai complexe plus diverse cursuri,saptamana viitoare m-au convocat si la cursurile de alaptare.




Octavian 09/12/1995
Sarah 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Danidani74,tusferi,emilia.m, va multumesc pentru sfaturi,este adevarat ca de zeama de varza nu stiam,sper sa si gasesc pe aici,de fapt trebuie sa gasesc pentru ca mi s-a facut o poftaaaaa.
Cu fructele si cu apa speciala(prescrisa de medic si foarte bogata in magneziu,aici se numeste Hepar)am incercat....si incerc,eh mai am putin si o sa scap si de asta.
Dupa cum am mai spus,pana acum lavajul saptamanal cu sonda si cu normacol este singurul remediu.

Octavian 09/12/1995
Sarah 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

In loc de joi am ajuns in seara asta la control la gineco.:col deschis si la exterior si la interior si putin scurtat drept pentru care maine la 1.30 internare.A zis ca e mai bine asa ca sa imi faca si nu stiu ce perfuzii, injectiile ce dexa si nu mai stiu ce ca parca nu mai auzeam nimic.Am ramas bulversata cand a spus ca este un risc de nastere prematura
Clar in noaptea asta nu o sa dorm.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 33+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Mara, imi pare rau sa aud ca te internezi . Or sa iti faca perfuzii cu gynipral probabil pentru a preveni nasterea prematura si injectii cu dexametazona, pentru a matura plamanasii fetitei. Si eu fac deja injectiile cu dexametazona, mai am maine 2 de facut..
Te rog stai linistita, ca sunt sanse mari sa mearga tratamentul si sa nasti la termen.

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

29+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

mara-i sa dea Domnul sa treceti cu bine peste acest hop.Dupa parerea mea este foarte bine ca vei fi urmarita in spital si ti se va acorda toata atentia necesara. O sa vezi ca o sa treceti cu bine,o sa fie bine pentru amandoua!


Octavian 09/12/1995
Sarah 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Mara-i, tinem pumnii si iti suntem alaturi. E mai dificil pana integrezi informatia si accepti ca asa ceva ti se poate intampla tie. Insa gandeste pozitiv, vei fi monitorizata si tu si bebelina si totul va fi in regula. Mult succes, nu esti singura!

33+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Mara-i,capul sus,totul va fi ok.Bebelusa ta va veni in momentul in care va fi prrlegatita,nu acum.E mai ok sa stai sub supraveghere medicala avand in vedere ca acasa mai faci una alta si nu stai tot timpul in pat.
Totul va fi bine si micuta se va naste sanatoasa.Are Doamne Doamne grija de fiecare dintre noi:)



29+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Iuliajurdi,la mine functioneaza fie cu seminte de in,de chia sau u ceai de musetel+fenicul+plus o lingurita de miere.Si eu am avut pb cu constipatia dar acum sunt ok:)

29+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput