Buburuze de mart-apr 2013 (17)!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Piscotel pe noi ne-a costat 300.
Arianna nici noua nu a vrut sa ne arate fata.

36+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neata burtici!

Mara gandeste pozitiv,sunt sigura ca buburuza ta va mai sta la caldurica mai ales ca o sa fii supravegheata de medic

Emilia mie mi-au facut doppler la spital,am avut trimitere de la medicul de fam.mi-au facut analizele si ecografia gratis(o cutie de cioco a dus doar)

Katy hai mami ca mai ai putin

Pity la multi ani!!!!

Pupici multi tuturor si o zi frumoasa

Cosmi 30+ David Andrei
Incet incepem AMR-ul!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona_s spune:

Neata fetelor!

Nu prea am mai avut timp sa intru insa va citesc. Daca nu fac analize sunt la monitorizare. As vrea sa-mi mai creasca lichidul .

Vad ca ati discutat nu gluma

Mara-i o sa fie bine, sunt alaturi de tine!

Pentru eco si monitorizare la spital eu duc copie dupa adeverinta de salariat si dupa buletin si imi face doctorita internare de o zi. Nu platesc nimic in plus. Stiu ca exista si varianta cu dusul la camera de garda, spui ca te simti rau, ca urgente gravidele au gratuitate chair daca nu sunt salariate, doar ca-i mai mare bataia de cap.

Pentru constipatie eu am ca remediu magiunul de prune, da cel facut de mami mea nu stiu cel din comert daca are acelasi efect.

O zi placuta burticute si bebei jucausi!


32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Dr mea este Vasilika Gero.
Nu am trimitere de la medicul de familie dar merg la spital pt eco la medicul care este de garda in ziua respectiva. Practic medicul meu a sunat-o pe aceasta dr sa o roage sa imi faca o eco doppler la spital si mi-a zis cand este de garda sa merg la dansa. Adeverinta de salariat am, copie BI am dar trimitere nu. Sa vedem, o sa merg cu bani la mine in caz ca va trebui sa o platesc sa am cu ce, dar sper sa nu coste.


31+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele

36+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna fetele! Tocmai am venit de la terapie bowen, a doua sedinta. Imi place ca parca ma simt mai usoara si nu ma mai doare spatele asa de mult, de mers merg parca mai usor, iar venele de la piciorul stang nu ma mai dor.
Am slabit si eu un kg de saptamana trecuta, eu ma gandesc ca paote de la terapia asta sa mai fi eliminat niste lichid din corp, ca parca nu-s mai asa pufoasa, mai ales seara.
Tipa de la bowen mi-a spus o chestie interesanta si care merita de aplicat. A zis ca a avut 4 gravidute la care a dat roade faza.
Noaptea cand ne ducem la culcare sa-i spunem la bebe "Noapte buna, acum dormim", dimineata"Buna dimineata, acum ne trezim". Si zice ca daca faci asa in fiecare seara, pana este bebe in burtica, dupa aia si cand iasa macar pentru 3 luni va functiona chestia, adica isi va face programul dupa tine. Merita incercat ca nu costa nimik.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Katy ma bucur ca esti mai relax. Apoi e bine bebele, la greutatea asta. Daca mai sta vreo 2 saptamani, excelent.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Buna fetele!

Multumesc de raspunsuri...asa am procedat si io pana acum cu copie CI, adeverinta de la munca si trimitere de la medicul de familie...dar din cate am inteles de la medicul de familie nu poate sa-mi dea la nesfarsit aceste trimiteri mai ales pe aceeasi specializare...nu stiu daca am inteles io bine...oricum deseara ma duc sa imi iau prenatalul si o intreb din nou ce si cum. Ca sa ma duc sa ma dau lovita pe la spital nu-mi trebe ca cine stie imi atrag "loviturile" dupa aia si nu vreau...sunt un pic superstitioasa ca am patit sa mint cu o chestie si apoi chestia aia sa mi se intample so no way. Cel putin nu cu asta.

Mai am timp o luna sa ma orientez...in general am vazut ca e in jur de 300, voi vedea.

In rest, n-am nik nou de raportat. Pupici si sper ca sunteti bine cu toatele!

PS. Ba da mi-am amintit: de azi am intrat in 32 de saptamani, tic tac tic tac



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si31+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Piscotel ai intrat in luna a 8a, felicitari!
Felicitas de-acum poate veni bebe, aveam si eu un stres, sa treaca de 2500. De-abia astept sa mergem sambata sa-i luam patut.

36+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna,

Noi am fost azi la eco ,totul e bine se pare ca maxim in 2 sapt o sa nasc. Bebele e foarte jos e pregatit sa iasa .
Am discutat si despre nastere si o sa nasc prin cezariana cu rahianestezie,macar o sa-mi vad copilul imediat ce iese .
M-a chemat si marti si o sa stabilim exact data nasterii.
Nu a putut sa-l masoare f bine si nu mi-a dat greutatea ,sper ca marti o sa-mi spuna greutatea.

37+ AMR 3 Matei George
Multumesc Doamne

Mergi la inceput