LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

yasmi, ca ai intrebat la ce idei de torturi avem - eu m-am gandit la un tort/tema cu micki mouse ca ii place mult de tot. Iar ca alternativa, si eu tot ca Delia gandeam: un fluturas. Acum sa vedem ce timp sa-l fac... ca parca nu am chef de facut la comanda .

Bafta la scoala si sa-ti placa o invatatoare. Astept sa citesc ce ai facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada da se face acu la 4 ani
tu l-ai facut la baiat?
a avut vreo reactie?
mi-e mie brrrrrrrr
nu mi-au placut niciodata vaccinurile
o tin saptamana asta acasa pe antonia ca tocmai ce i-au dat niste mucisori
sa o fac bine sa il pot face pe cel de 4 ani

alehiam da stiu ca ROR-ul se reface la clasa 1
de aia am zis ca mica nu i-l fac

yasmi e bine sa se imunizeze
dar vb lui yvy nu e bine nici sa taraie de muci si de tuse permanent
desi yvy sa stii ca asa e la gradi
evident cu pauze
dar destul de mici
da eu sunt fericita ca vb ta nu mai face febra
ca doar de am crescut facem 4 ani acu pe 11
cat despre vaccinul pneumococic
finuta de la bucuresti
a facut tocmai pt gradi
si nu va zic ce pneumonie urata a facut
de o tin acu acasa
la 4 ani jumate
permanent muci si tuse pana acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

si eu de la vara sper sa o dau pe antonia la innot
sau sa practic eu cu ea in mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

..in ce hal inversez literele in cuvinte ...scuzati-ma

catank, delia, la meniu am Salata de cruditati (telina, morcov si mar) cu maioneza; www.caietulcuretete.com/2012/03/cuburi-aperitiv-cu-crema-de-branza-si.html" target="_blank">Cuburi aperitiv cu crema de branza si somon pe care le-am mai facut si la ziua lui Cristi, Pui shanghai, Melcisori de pizza, www.culinar.ro/retete/aperitive/aperitive-cu-cartofi/crochete-de-cartofi-cu-mozzarella/107/8/25364/" target="_blank">Crochete de cartofi cu mozzarella ; Rulada de porc cu carnati si www.caietulcuretete.com/2012/12/rulada-fantezie.html" target="_blank">Rulada fantezie cu bacon si spanac

Desert 2 feluri de tort, o tarta cu fructe si voi confectiona un cos de fructe din pepene

Baloane cat cuprinde, coiufuri, poate trompete..nu sunt sigura , parfurii si pahare cu personaje. Pe pahare voi scrie numele fiecarui copilas...macar adultii vor vedea daca bea din paharul lui sau nu . Le pun la dispozitie sufrageria, camera lui Cristi si cea a Catalinei.
Pentru tort mi-a spus o prietena ca se gasesc de cumparat la unele cofetarii diferite personaje din martipan sau zahar..daca gasesc iau cu Micky

La noi in gasca "traditia" la aniversari este ca dupa ce sufla invitatul in tort, sa se reaprinda lumanarea sa sufle si fiecare invitat, apoi toti copii tabara pe tort si papa decoratiunile , abia apoi se taie tortul....deci tb sa pun ceva decoratiuni pe el de rontait

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

mada da se face acu la 4 ani
tu l-ai facut la baiat?
a avut vreo reactie?
mi-e mie brrrrrrrr
nu mi-au placut niciodata vaccinurile
o tin saptamana asta acasa pe antonia ca tocmai ce i-au dat niste mucisori
sa o fac bine sa il pot face pe cel de 4 ani

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



da, l-am facut acum o sapt si ceva..nici o reactie..am dat antitermic preventiv, cum am facut de fiecare data. I-a facut in piciorus, nu s-a umflat, nu s-a inrosit, nimic, nimic

Si eu vreau sa-l inscriu pe Cristi la innot in primavara/vara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Vreau sa o laud pe Cataaaaa
Ieri a spus de fiecare data cand vrea sa faca pipi/caca, iar la pranz gasesc mereu pampersul uscat . Daca ar fi cald afara as iesi cu ea fara pampers. Ieri in drum spre gradi s-a oprit si mi-a spus ca face pipi ..nu aveam cum sa o dezbrac sa o pun sa faca...i-am spus bine, da-i drumul...s-a cracanat putin de picioare a facut, apoi gata..si am mers mai departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna! Mada ce fetita cuminte ai ce am ras ca nu isi poate lua pantaloni ca are burta mare oare de asta nici a mea nu reuseste!.
Ce de bunatati faci, imi dai si mie reteta de mini piza sau rulouri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

Buna! Mada ce fetita cuminte ai ce am ras ca nu isi poate lua pantaloni ca are burta mare oare de asta nici a mea nu reuseste!.
Ce de bunatati faci, imi dai si mie reteta de mini piza sau rulouri.

mami de Alexandra Mirela


Melcisorii de pizza ii fac cu aluat cuparat, il mai intind un pic cu facaletul, il ung cu suc de rosii, pun sunca, cascaval ras si masline, rulez, tai felii de aprox 1.5 cm si le coc rasturnate, unse cu ou aprox 15 min la foc mediu.

rulada de porc o fac din cotlet. Il tai usor cu cutitul sa-l intind, il bat ca pe snitele, pun ciperci taiate amestecate cu ou, in mijloc un carnat, rulez, leg cu ata si il bag la cuptor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Super meniu Mada! Ce domnisoara cumintica ai. Si a mea dumineca a facut pisu in pijama. Ca am lasat-o fara pampers si stiu ca atunci cand nu are se cere. Ei dumineca s-a scapat. A venit asa un pic nervoasa la noi si umbla cracanata(nu-i placeau pantalonasii uzi ) sa o ducem la baie sa o spalam.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Cami sau alte mamici care vreti sa mai veedeti si alte pareri despre vaccinuri http://www.ortodoxiatinerilor.ro/resurse/Vaccinurile-preventie-sau-boala.pdf


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput