LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Bun gasit mamici!

Imi este dor de strumphy si de roxy, ....sa vezi ce ''motaiala'' le trag cand le prind Glumesc, ...am avut si eu perioade cand nici nu voiam sa aud de comp, sau forum...le dau crezare. Le dau, dar tot imi lipsesc!

Abia am reusit sa o adorm pe I, ...am afut furnici in pantaloni(vb lui strumphy)sa deschid coletul cu jucarii(ne-au sosit)...fetelor, parca intrase in sevraj...mamiiiii mamiiii puzzle....puzzle si intindea minutele dupa cutie...nici nu apucasem sa ma desmeticesc si eu..ptr ca imediat cum am deschis cutia am vazut doua la fel si nu pricepeam ce e cu ele...si I mamiiiiii ''adica, trezeste-te'' si da-mi puzzle

Da, erau pe factura doua, am gresit eu cred, insa e bun ptr cadou, ..am fini destui

Ioanei i-am aratat doar 2 modele diferite, din 9 parca Restul pe pun la dos ptr zile fara idei

Mamici, sunt jucarii-jocuri de la montessori, v-am mai spus, dar au o calitate, creativitate deosebita. Merita orice leut, ...normal, atunci cand copilul este si el pregatit ptr ele.Ioana pana nu a facut unul dintre ele de 3-4 ori nu s-a culcat...se clatina cu piesa in mina, pana i-am distras atentia cu altceva sa renunte la el.
I m-a determinat sa-i cumpar,...si ma bucur

madutza- ma bucur sa aud ca se cere Cata, ...Uite, I are o puncte la capitolul asta, ...stie ca stiu atunci cand face, ...si eu o intreb, mami hai la olita, la wc....ea nuuuu, o intreb dar faci kk nu?si se rusineaza, fuge intr-un lco al ei..si imi spune nuuu, ...eu merg dupa ea si imi repeta nuuuuu, tai acolo...sa stau acolo..si sa o las ''sa respire'' ...Am incercat sa o i-au si cu forta, dar am cedat ptr ca incepea sa bazaie cam rau, ...nu am insistat, i-am pus si olita in locul ei preferat, ..nimic.... Sta pe ea, dar nu face, ...cand e sa faca vrea sus, ..sau amina momentul, dar tot nu face in olita

Misto meniul tau, misto rau...suna demential.Multam de idei,....si mult spor sa ai.
yvyana-multam de info si mai astept noutati, ..nu stiu ce sa zic... depinde de dr., depinde de copil, ...suntem unici...bla, bla...
Ioana era si un pic fornaita cand am fost la dr atunci, ...si in urma analizelor atunci, fornaita fiind, avea imunitatea scazuta...limita 25, I avea35 parca fata de 125 maxima, ...mi-a spus dr atunci, ca ce e sub 40 e pericol de imbolnaviri frecvente. Daca minte ea, va mint si eu.
isoprinosine- 2,5 ml x 3 ori /zi----15zile/luna timp de(3 luni)
first defense- 5 mlx3ori /zi -----30 zile

bb_yasmivreu si eu un tort deosebit...luna,(preferata Ioanei...) inima, fluturas, sau ...daca e sa cumpar, ..sau as comanda numai figurinele, se poate cred...sper... as comanda personaje din desenele cu baby einstain...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

greseli grave cu caru, mamici..iertare...

yvyana- cum mai e pitica acum? febra si atat?scaunul normal?

I a avut o perioada scurta..de o zi practic, ..v-am spus, ca a doua zi, nu a mai avut nici un scaun, abia a treia zi a facut
felicitas- multam de info

ally, miki- multam de vb frumoase

Zilele astea as vrea sa ajung cu I la gradi, ..sa vada si ea ce si cum e pe acolo Asa m-a sfatuit directoarea...imi fac timp si merg, mai ales ca se incalzeste vremea. Am niste emotii....nici nu vreau sa ma gindesc, ..din cauza asta nici nu m apot gandi la ziua I inca...mai ales ca incep si serv....NU VLEAAAAAAAUUUUUU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am ajuns si eu...

am fost la scoala. parca este mai ok decat cealalata pe care am vizitat-o si la care aveam nevoie de ceva cunostinte pt inscriere. deci sunt in dilema...credca voi alege scoala de care apartinem (asta de astazi!) si inscrierea fara pile pe 20 februarie o sa fie Ziua Portilor deschise si vreau sa merg cu Iasmi sa vedem invatatoarele, sa vb cu ele, salile, etc si pana atunci tre sa ma hotarascdc o inscriu acolo.

cami si I a facut vaccinul de 4 ani. nu a avut nici o reactie. eu nu le dau antitermic preventiv la vaccinuri.

pt cine vrea sa faca mini pizza , eu am facut fffff dar foarte des dupa aceasta reteta http://www.culinar.ro/forum/continut-pagina/7728/MINI-PIZZA-RAPIDE/pagina/260/ sunt foarte simplu de facut si gustoase, aspectuase.

m-am hotarat si cu ziua lui Lucas. o voi tine pe 17 (duminicacare vine) acasa, toata casa la dispozitie in living voi pune masa (tre sa ajung sa imi cumpar o fata de masa frumoasa, mov as vrea si cate ceva de decorat masa... ) voi face asa: 2-3 feluri de rulada de pui, chiftelute date prin mac si prin susan, salata de vinete, salata de ciuperci, oua umplute decorate soricei cred, rosii umplute, pe un platou: bete cu cascaval, rosii chery, masline sunculita, etc etc.....baghetute cu salata de icre (asa mot pus pe ele), aaaaa voi face si sarmalute ......si nu mai stiu acum....poate mini pizza.
de tort am dat astazi comanda. acesta o sa fie dar modificat http://193.226.12.241:9090/CODRINA/system/produs?wicket:bookmarkablePage=:CODRINA.ProdusPrezentat&toid=761



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alinaaaaa06 te am vazut online!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hai intra sa ne spui de voi!! ce fac comorile tale???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Gata, gata, yasmi ma conformez! Mi-e tare dor de voi...

Suntem bine toti 4, dar stau prost cu timpul. Ilinca s-a facut si ea mare, nu mai doarme asa mult in timpul zilei . Uneori nu reusesc sa-i sincronizez la somnul de pranz...

Cu laptopul nu prea pot sa umblu ca daca il vede Luca e belea, nu scap pana nu tasteaza el ceva si a trebuit sa-l dau o data la reparat ca nu stiu pe ce a apasat si s-a blocat .

Acum Luca e la bunici pt vreo 3-4 zile. Sunt un pic mai linistita, dar mi-e dor de el. Mi-a fost asa de greu sa-l las sa plece . Ca sa vedeti ca-s paranoia, ma gandeam ca o sa ma uit si n-o sa ma mai iubeasca la fel de tare. Ce varza sunt . Vai de steaua mea .

Dar suntem bine sanatosi si asta e cel mai important
Am mai intrat acum ceva timp, cred ca acum vreo 3 sapt, am citit un pic, sa vad daca e toata lumea bine si am pus cateva poze in albumul de pe picasa. M-am uitat si la pozele voastre , am mai comentat pe ici pe colo, dar aici nu am avut timp sa mai scriu .

Si acum tastez la viteza maxima, ca Ilinca ma trage de picioare sa ajunga si ea la taste. Zici ca-i sora cu frate-sau

Intru acum pe picasa sa mai pun repede cateva poze.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alina, te pupaaaam Ma bucur ca sunteti bine si ca nu ne-ai uitat . Pandesc pozele pe picasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Alina ma bucur ca ne-ai mai scris cate ceva despre voi!
Ma intreb si eu de pe acum daca si cum ma voi descurca cu 2 desi pana atunci sper ca sa o inscriu pe L la gradi sa mai respir putin in timpul zilei!

Catank sintem cu panadol la 8 ore, au inceput sa curga mucii siroaie, stranuta, tuseste putin, deci sper sa ramanaem la nivelul asta si sa nu dam in altele




Happy Mom si S18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alina te pupam cu drag!! la fel si copilasii!! si eu sunt cu ochii pe picassa!! daca nu acum atunci cand ma intorc de la gradi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Mada nu i-am dat pana acum nmk de imunitate, dar o sa incep sa-i dau ceva, merg la pediatra ca n-am mai vizitat-o demult, deh nu te duci cu copilul la consult daca e sanatos
Ti-ai organizat deja meniul, e ultrabogat!
Eu sint in pom total cu petrecerea de 2 ani, nu stiu unde, cand, cum ?!!

Happy Mom si S18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, cred ca sunteti pe drumul cel bun , cam asa era si Cata acum vre-o 2 sapt, nu vroia sa faca la olitza, statea acolo si cred ca se abtinea cat statea , ca imediat cum se ridica facea pe ea . La ea "declick-ul" a fost cand a nimerit primul pipi la olitza, apoi iar pana a facut si primul kk la olitza. Eu zic ca daca continui sa o pui pe olitza la intervale regulate, sigur veti nimeri ceva acolo. Uite eu vad partea buna, daca Ioana se poate tine pana ajunge la locul preferat inseamna ca are dezvoltati muschii si se tine constient, deci este pregatita de olita.
Uite, eu zic ca in 2 sapt veti avea rezultate daca perseverati. Sa-mi spui in 20 feb daca am avut dreptate



Mergi la inceput