LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Ally sunt pe trecute...poate de aia
Cred ca ma bag putina la somn....ca sa ma mai apresc din mancat..ca stau in mijlocul patului cu tava cu mancare dupa mine.

De abia astept ora 16 sa imi iau copilasii....
Azi dimi lucas a venit langa mine, eu ma faceam ca dorm si mi a dat 3 pusi pe fata.....dragul de el!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Somn usor Lavinia! Si Edu este tare pupacios atunci cand vrea...In special atunci cand face cate ceva vine zi zice...”Mami, hai pusi„ sa ma pupe . Si cand ii cer un pusi si nu are chef zice...”Nu,nuuuu pusi mami, nu vleau ”. Mor de dragul lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, somn usor! Cred ca-ti urmez exemplul si ma bag si eu in pat.
In seara asta sotul vine tarziu, deic voi fi singura cu copilasii..si nu vreau sa ma apuce vre-o durere de cap sau somn

ally, multumim pt mesajul de la Andreea. Cand voi incepe serv cred ca voi tropai prin casa ianinte de plecare sa o trezesc pe Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Buna mamici!

yvyana- da, first defense mi-a dat si inca unul pe care nu reusec sa-l descifrez de pe reteta , insa i-am dat soatei acum reteta sa mearga la farmacie ptr a o descifra si onora. Sa vezi milioane acusiIti spun cand aflu...acusi ma suna
I-am spus sa-mi ia si uleiul de peste recomandat, ...mi l-a recomandat dr in urma analizelor, ...rau nu fac, sper.

madutza- ma bucur va v-ati distrat, mai ales copilasii
Noi aseara nu am mai ajuns la acei prieteni....prieteni mai mult din partea socrilor (copiii lor ii cununam noi in vara, dar stau in spania)..pentru ca al meu socru s-a aprins cand a vazut ca I nu mai are de gand sa se trezeasca din somn. Aaa, am uitat sa specific, ca mergeam impreuna cu socrii.
Pe I nu am indraznit sa o trezesc, ptr ca nu s-a simtit bine in urma cu 2-3 zile, va spuneam de temp, scaune moi...lipsa poftei de mincare, lipsa somn...si a avut de recuperat fata. Chiar nu am vrut sa o trezesc, va si spusesem ca se trezise la un moment dat si am culcat-o la loc ..era tare maraita.
T-socru e un timp tare energic, daca ii spui ca la ora 17 plecam(asa era programat)la 16.30 e la poarta...era ceasul 17.50 si I inca dormea...va dati seama. S-a rastit pe sot, ..ca ce, Ioana daca doarme pana la 9 plecam la noua. Soata s-a enervat si a spus pas vizitei din cauza ...nervisorilor pe t-socru. Sincer, a plans...el e tare impaciuitor, dar ieri....nu a mai rezistat. Totul a culminat cu o seara petrecuta in 3 (a venit m-socara sa-l impace la un moment dat dar fara sorti de izbanda)..l-am rugat si eu inainte de somn sa mearga sa-l pupe, sa poata dormi linistit, ..il vedeam cum sufera...nu a vrut, ... De dimineata s-au salutat scurt si cam atat. Pe mine ma amuza, ptr ca tin tare mult unul la altul, si sunt ...si se comporta ca 2 copii..le trece f repede, ...sigur!

Ioana ieri apucasem sa-i pun pe ea o pereche de blugi, si atat de mult i-au placut ca nu a vrut sa o mai dezbrac....tot imi zicea pa pa...unde sa plec seara cu ea...ne-am apucat de alte prostioare, ..gen facut fundite din cervetele umede prinse cu clamite mici, ...3 pentru un ursulet si doi ursi, si 2 pentru noi....eu si I Asa am petrecut seara...pamponate

Ce limbarnita am...

bb_yasmi- cum adica nu exista educatie la gradi, la copii?la ce te referi?
alehiamma bucur ca te-am citit!
ailedpai nu spala masina?sau mai ai si hainute de le speli la mina?si eu uneori mai clatesc unele la mina...asa, mai deosebiteimi face placere, ...
roxi- ai ramas de vineri in oras cu fetele?
strumphy- superba micuta, frumoasa focccccccc!Am vazut pozisoara pe fb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Somn usor fete frumoase!
Ally, ai facut baclava?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank
...3 pentru un ursulet si doi ursi,[:D


foarte tare, ...era vb de un soricel si doi ursi, ...
Fug la nani, mi-ati facut pofta, ..se observa ca am nevoie!

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

la masina catank, dar am o gramada ca daca au fost sarbatori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Inca una si am plecat...
Am acum o noua preocupare.... voi ce torturi le faceti micutilor pt petrecere? Nu ma fer de casa/ cofetarie, umplutura..etc ci design, model, forma.
E ma gandeam sa dau comanda de un tort imbracat in martzipan si cu ceva model de avion sau cu un avion deasupra tot din martzipan. Daca si asa este fan avioane :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ma oftcati, eu tb sa fac papa si s ama duc cu Andra dupa Maria.. nu pot sa dorm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada multumim frumos!!

mie asta cu polenul imi suna ca si babismul cu Utrogestanul (progesteronul) cand eu il luam in sarcini citeam pe net diferite "pareri" precum ca masculinizeaza fatul....


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


sunt doua produse diferite laptisorul de matca si polenul.
nu pareau chiar foarte babe nici medicii pe care i-am intrebat nici apicultorul.

la capitolul babisme, mai era si mitul ala urban care circula despre miere, toxica daca este supusa prepararii termice - adica in preparate calde, in ceai, etc. DACA esti albina, asa e. In rest, doar se pierd unii nutrienti dar nu devine "otravitoare".

Dar ma rog, asa cum nu iau eu laptisorul de matca de sub nasul nimanui, nici mie nu imi ia nimeni mierea din ceaiul fierbinte, deci nu ma agit
Explicatii se gasesc pentru oricine e dispus sa le caute.

Abia astept primavara, dar nu indraznesc sa sper desi afara e destul de moale vremea. Parca vad ca ne trezim cu niste troiene sau cu un martie geros. Anul trecut parca am patit asa? fara zapada pana in februarie si apoi din abundenta.





De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput