Licurici de ianuarie-februarie 2009 mutati!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Exact asa a patit Alex. Vreo sapatamana a scrasnit din dinti ingrozitor, ma trezea noaptea din somn. Intr-a 5-a zi de scrasnit si-a sfasiat un dinte de jos, pur si simplu, de sus pana jos; partea din fata a smaltului nu mai era. Ramasese dentina expusa. Med de fam a zis ca are lipsa de Calciu de la un puseu de crestere. I-am dat 10 zile calciu gluconic fiola 1/2 pe zi si 2 picaturi de vigantol zilnic. Calciul il va lua zece zile pe luna timp de 3 luni, iar vigantolul pana in mai. Dupa a 4-a zi de calciu nu mai scrasnea din dinti deloc.Am mai patit de vreo 2 ori chestia asta cand era mai mic si, deci mai are vreo 2 dinti ciobiti. La fel am rezolvat scrasnitul din dinti cu curele de calciu si vigantol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

cateva poze cu alex de la serbarea de craciun unde a fost magul baltazar, de la ziua lui si de la un carnaval, unde a fost ”cavaler”.
https://mail.google.com/mail/u/0/?shva=1#inbox/13d265500eb46cea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

buna fetele!

n-am mai intrat de mult, din lipsa de timp, evident! Am inceput serviciul in ianuarie, cu naveta si tot apanajul aferent.
Copiii sunt bine, Bianca are aproape 10 luni, merge tinuta de manute, se catara, e mult mai rapida in dezv. decat Lucas si pare ca o sa fie si mult mai incapatanata, desi nu credeam ca se poate. A inceput si ea de sapt. asta cresa, cate o ora pe zi, pana acum e ok, sa vedem sapt. viitoare, o a stea tot mai mult in fiecare zi...

Lucas e un fratior model, nu e deloc gelos, o iubeste tare pe Bianca! La gradinita e ok, n-a fost decat de vreo 2 ori bolnavior anul asta, bat in lemn, pare ca si-a dezvoltat imunitate la cresa...aduna si scade pana la 10, e mare fan puzzle, face cu usurinta de cate 70-80 de piese. In schimb nu stie sa deseneze, nu stie sa tina pixul in mana deloc, nu-i place coloratul deloc. Fac engleza la gradi, si pare sa-i placa...ma uimeste ce repede invata.

Am si eu o intrebare: una din voi fetelor mergea la o vila undeva la mare, cu loc de joaca, foarte frumos. Imi spuneti si mie unde era? Sau daca stiti alt loc frumos, cu apartament/camere de inchiriat, verdeata, loc de joaca, de gratar, etc. Nu trebuie sa fie chiar la malul marii, dar nici la 3 km de mare n-as vrea.

va pup pe toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna fetelor,
Stiti ceva de Cami? Parca trebuia sa mearga la Tg. Mures. M-am tot gandit la ea si nu mai am nr. ei de telefon.
Weekend placut!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 4+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Yu-huuu!! Felicitari, Mona!!!

Sarcina usoara si bebe sanatos in toamna!

Vii si tu la odiseea de samburei-dovlecei, sau astepti sa se deschida cea de noiembrie-decembrie?

Dark Bendis 13+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Merci mult, Dark. Nu m-am gandit inca la ce Odisee sa ma duc. Daca totul va fi bine, DPN ar fi 9.11.2013. Insa data trecut#259; am nascut cu 9 zile inainte de termenul estimat.
Tu cum esti? Cum te simti? Lachlan stie de bebe?
Cami? Da-ne de veste!


Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 4+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

bee ma bucur enorm pt tine!sarcins usoara si bb sanatos!

noi suntem in Madeira .maine mergem la lisabona si apoi acasa.
vreau sa va zuc ca ieri robert a mers 2km pe jos in gradinile de pe Mont si apoi 2.8 km pana pe varful Pico Ruivo -1860 msi alti 2.8 km inapoi pana la pct de plecare.am fost tare mandra de el.pe victor l am dus in manduca.buna inventie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Ooo sunteti in vacanta, Porumbita! Distractie faina la trupa de voinici!
Imi place manduca, ma bate gandul sa imi iau si eu, sa vad ce am de data trecuta si in ce stare sunt- sigur am un carrier chicco, de care nu am fost prea incantata, si un sling, si mi-a trimis si o verisoara de-a sotului ceva, cred ca tot din neamul sling-ului (asta daca imi amintesc pe unde am pus-o, in ce debara).

Flowerbee, i-am zis lui Mister de bebe imediat dupa scan, e tare fericit ca va avea fratior sau surioara, la bebe ii spunem Spriglet si jupanul a decis ca bebe e fetita , ca cica Spriglet e nume de fetita. Ma rog, el si-ar dori fratior, dar e bine si fetita. Eu sunt foarte bine, multumesc de intrebare, am scapat si de data asta fara greturi si varsaturi, atata doar ca obosesc mai repede, deja se vede un pic burtica, sper sa fie bine in continuare. Am primit vineri scrisoare de la spital cu rezultatele de la bitest, sunt low risk, si voi urma sfatul consultant-ului si nu voi face amnio. V-am zis ca a mea cumnata era sa piarda sarcina dupa CVS (i se scursese practic tot lichidul amniotic), mai stiu pe cineva care a pierdut-o dupa amnio, si parca nu as risca sa fiu in acel 1-2% procent, cand bebe are sanse foarte mici (sub 0.2%) sa aiba probleme. In saptamana 20 voi avea ecografia morfofetala, mi-o va face chiar consultant-ul, si omul are reputatie ca este unul dintre cei mai buni in domeniu din UK, asa ca am incredere sa merg pe mana lui.

Chiar, Cami, voi ce mai faceti? Cu ce vesti de la Tg Mures? Sper ca totul e bine.

Asparagus, ma bucur ca sunteti cu totii bine si ca fratiorii se inteleg si se joaca asa frumos!



Dark Bendis 14+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
Flowerbee, felicitari! sa fie intr-un ceas bun, sa fiti amandoi sanatosi.

Dark, ati vinit acasa?

Ioana, asa e al doilea.. mai rapid ca primul

Porumbita, sa va fie de bine vacanta. cum ati prins vremea?

Ingrid, imi pare rau de experienta cu dintisorii. sper sa nu se mai repede. ai dat un link din google mail, nu cu poze....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

CARLA ultimul mohican. Sanatate si multe, multe bucurii!

Bee ma bucur tare mult pentru voi , sarcina usoara si un bebelus sanatos!

Ioana am vazut poze cu copiii pe FB , ce mare si frumoasa e Bianca si se vede ca Lucas e tare protector. Nu stiu sa-ti zic nimic de cazare, daca gasesti ceva da sfoara in tara ca si pe mine ma intereseaza.

Porumbita vacanta placuta in continuare...ce mai, sunteti o familie de umblaciosi, se mosteneste se pare!

Andra ma bucur ca sunt vesti bune de la bitest , sarcina usoara in continuare.

Noi suntem binishor, cu muci si tuse deja de o luna si ceva, asteptam pana saptamana viitoare sa facem operatia de polipi. Andruska de cateva zile varsa noptile...o veselie. Asa m-am saturat de muci & co, vreau sa vina vara!

fetele!

Mergi la inceput