Ghiocei martie-aprilie2009 *457*Alaturi de IULIA!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

kea - este vorba de DTPa (rapel 2)-vaccinare antidifterica, antitetanica / antipertusis
prima administrare a fost la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Adica Infanrix si Prevenar? Pe astea le-am facut deja de 4 ori, cum spuneam, pana intr-un an jumate se fac toate 4. Deci Ina, da, "il facem".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Facem vaccinul daca reusesc sa gasesc(cum am gasit si in trecut) varianta fara pertussis(DT)....care la noi da paralizie cerebrala;sau ma rog la Bogdi a dat.
Componenta pertussis este impotriva tusei convulsive....e f indicata vaccinarea ;dar la noi dar fiind experienta si antecedentele am ales astfel.Si nici un medic cu care am vorbit nu mi-a putut garanta ca nu o va patiti si Isabella,ca nu va avea si ea reactia adversa.La Bogdi se facea DTP acum e DTPa(stiu ca mi-a explicat dr ce inseamna ),am uitat).Eu am retinut ca nu pot garanta nimic.
Pe prospectul de la DTP stiu ca era trecuta ca reactie,posibila,adversa encefalopatia=paralizia cerebrala...prospectul de la DTPa nu l-am citit

Insanatosire grabnica tuturor bolnaviorilor mici si mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Hotararea mea am mai zis-o, dar nu ma sfiesc s-o repet: NU ii fac acest vaccin. Eu zic ca am motive intemeiate si ca am citit deja o enciclopedie pe tema asta, nu mai vreau sa fac experimente pe copilul meu, bine ca am trecut cu bine peste cele anterioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata dragelor,

va convoc la o cafea

(m-am trezit cu o durere crunta de cap)

sa aveti o zi frumoasa astazi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

bebe - ce mai faceti?
baga-ti putin nasul pe aici sa stim ca esti bine
te ademenesc cu o cana de ceai de ... ce-ti place tie mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Vreau si eu cafea ca mi-am inceput ziua in forta ! e 13 asa ca era de asteptat

Sa aveti o zi excelenta !!

PS- ce planuri aveti pt maine ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Neatza!

Apropo, de ziua de maine. Era reclama la tv cu dulcegarii de Valentin. Si il intreb pe omu meu unde ma duce de 14 febr. La care el spune "la banca". Eu am vazut pentru scurt timp in fata ochilor rochii, pantofi, etc...dar dintr-o data mi-am amintit ca e ziua de salariu. A...si dintr-o data am rectificat visul cu ... facturi.

Pentru ziua de maine...nu o simt nicicum. E o zi si atat. Eu daca vreau sa simt bine (cu dulcegarii, sa zicem) in orice alta zi a anului.

Bianca, stiu ca tu ai cumparat pt Vladimir tobe. Stii de unde sa cumpar chitara mai pt incepatori pentru Rares? As vrea una de "jucarie" dar totusi nu ca cele gen "chicco".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

floricule - eu zic sa-i iei una adevarata ca pretul e cam la fel (daca nu cumva mai mic)
http://www.virtualshoppingmall.ro/jucarii/chitara-lemn-52-cm._10107.html?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Eu am ramas fixata pe jocuri.
Azi am facut piramide din pahare de unica folosinta. Dovata o punem pe fb.
Apoi am ascuns o jucarie, lasand ca indicii paharele de plastic.
Am in plan sa ascund un ceva ce suna( un ceas, o jucarie, inca nu stiu), intr-un dulap, sub o perna, sub pat si copilul, venind din alta camera, s-o gaseasca.

Mergi la inceput