Grecia Vourvourou

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Scriu pe fuga, n-am citit tot, anul trecut am cautat cazare in Vourvourou, pana la urma ne-am hotarat ptr Emi house , ne-a placut ca era chiar la malul marii, camerele pareau ok din poze iar grecoaica mi s-a parut de treaba. Ca sa nu mai spun pretul 65 eur/zi,in august, apartament cu 2 camere (living si dormitor- in living era si kicineta) ptr 5 persoane . Am trimis avansul ,150 euro, prin Western union, dar n-am mai ajuns ptr ca inainte cu 2 saptamani fii-miu si-a rupt bratul undeva in partea de sus si a fost in ghips de la brau in sus, nu ma puteam duce cu el asa, mi-a fost teama. Am anuntat-o atunci si mi-a trimis inapoi doar 100 eur, 50 a zis ca ptr o noapte de cazare . Mi s-a parut corect, eu nu ma gandeam ca mai vad ceva inapoi.
Deci....daca intereseaza pe cineva, dati cautare pe google si gasiti acolo, eu am facut rezervarea cam pe la inceputul lunii februarie .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Gata, am rezervat si noi la Diaporos cu 2 mese bufet (mic dej si cina). Nu sunt adepta meselor incluse, dar am luat in calcul 2 aspecte:
1. e scump sa mananci doar la taverne, iar de gatit nu vreau sa aud in vacanta.
2. anul trecut am avut probl cu picii la taverne. "vreti sa comandam aia sau aia, sau aia?" "vrem aia". Si cand venea comanda "asta nu ne place". Asa imi asigur linistea ca or gasi ceva la bufetul ala sa le placa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

As vrea sa va intreb despre pestera Petralona. Cam care e temperatura inauntru? Terenul pe care se merge e alunecos? Adica se poate vizita si in sandale sau trebuie niste pantofi inchisi, gen adidasi? Se poate vizita cu un copil de 1 an in port bebe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

lavi, nu e foarte frig, peste tricou daca pui o bluza de trening/hanorac e destul (ai mei copii erau cu pantaloni 3/4 subtiri si au fost ok. Si nu e alunecos, e ok in sandale. Nu e mult de mers, nu se urca /coboara abrupt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Multumesc, Laura!

Se coboara cumva pe scara de care trebuie sa te tii ca sa cobori sau urci? Am vazut pe site-ul lor o poza cu o scara printr-un fel de horn dar nu m-am lamurit daca e pentru publicul larg sau numai pt speologi. Ma intreb daca putem sa o ducem pe micuta in brate sau intr-un rucsac pentru bebelusi. Avem rucsacul asta: http://www.decathlon.co.uk/kid-comfort-plus-hiking-baby-gear-and-carrier-green-brown-id_8090161.html

Portbebe-ul clasic pe care il avem e omologat pana la 9 luni si nu as mai cumpara altul. Micuta va avea 1 an si o luna.

Mergi la inceput