Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #3#

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Doamne, Angelique ! Am plans cand am citit ce ai scris. Imi pare tare rau. Eu m-am pierdut cand am vazut primul scaun cu sange , daramite sa trec prin ce ai trecut tu... Sanatate si tie si lui Stefan

de perfect - Gabriel

15-12-2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyaoliang spune:

Angelique, am si acum lacrimi in ochi...Doamne Doamne v-a protejat si totul o sa fie bine! Succes la analize, sa se gaseasca cauza scaunelor cu mucus si sa se rezolve pentru Stefanut.
Incearca sa te linistesti sa nu ii transmiti si lui starea ta...e greu, tare greu...dar macar incearca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Multumesc Mena si Geani pentru urarile de bine indreptate catre noi.Am observat ca are vase sparte pe fata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geani80 spune:

[quote]citat din mesajul lui angelique_19

Multumesc Mena si Geani pentru urarile de bine indreptate catre noi.Am observat ca are vase sparte pe fata

Cum adica sparte...? Se vad asa firicele rosii (vase de sange) sau cum...? Ca si Nati a mea avea asa ceva cand era beblus si inca le mai are dar nu e motiv de ingrijorare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Fetelor, sunt o curca beata
Eu acuma am gasit unde v-ati mutat

Pffff, cu ce sa incep ..... E super cu bebica Klara (3 luni) N-am avut icter si nici colici (f putin se caraia seara, dar f putin) Papa bine (de la 7 sapt cate 5 mese a 200 ml), de o sapt doarme toata noaptea (de la 22 seara la 6 dimi), doarme aproape zilnic in curte, o pun la ora 14 in landou, il zgaltzai max 10 min si adoarme, o las asa pana la ora 16-17 apoi o bag in casa si continua somnul pana la ora 18. Toata ziua doarme 4 ore la pranz. O scot mereu, de la 10 zile, si la 0 grade, doar cand e vant sau ploaie n-o scot, atunci doarme in camera, infofolita, cu caciula in cap, cu geamul deschis.
Baita facem zilnic, iar de la 6 sapt foloseste colacul de bebelus. Zilnic, apa in vana pana sus, si baie cu colacul. Face rasuciri in apa, una dupa alta, de pe spate pe burta si invers si tot asa.
A inceput sa se intoarca singura de pe spate pe burta, sa apuce mici jucarii. E scumpa, vesela, cuminte, o ador
N-a fost bolnavioara deloc.
Acum la 3 luni si un pic, are 6100 grame si 64 cm, am inceput sa-i dau marimea 68 (62 incepe sa-i ramana mica) si pampi nr 3
Eu de la 1 mai ma intorc la job, cu 6 ore si ramane taticul. Eu am probl mari cu spatele si nu o pot ridica. Multumesc lui Dumnezeu ca am dus sarcina bine, cu asa o burta
Botezul l-am programat pe 2 martie, sa nu fie asa de frig
Aici poze cu papusa
https://picasaweb.google.com/100160331687291155399/KlaraLarissa?authkey=Gv1sRgCOHspa2x3YrzkwE

Acum ca v-am "regasit" voi intra mai des

Si mai am o mare rugaminte la voi, face DC concurs cu burtici, mi-am inscris si eu burtica, ma votati si pe mine va roooog
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Miss+Odiseea+Sarcinii+editia+2" target="_blank">http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Miss+Odiseea+Sarcinii+editia+2
Eu sunt pe pagina 8 sus, pozele md1.jpg si md2.jpg

Mersic




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

of, ANGELIQUE ce de probleme aveti si voi.ce bine ca a fost sotul tau acolo.ma bucur ca sunteti bine. sa aflati si de are mucusul ala sa va linistiti.

MADALINA pupici la fetita ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

multumesc fetelor pt sustinere cred ca la noapte nu inchid un ochi desi am planificat sa facem cu randul,ne am speriat ingrozitor.Nu ne am revenit nici unul trdsarim la orîce zgomot si ii multumim cerului ca nu s a intamplat nimic.Vase pe obrajiori avea si el de la nastere,acum are mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Angelique, data viitoare cum vezi ca se sufoca lasal cu capul in jos. De la urgente mi-a spus asta. Sa-l tin de picioare cu capul in jos. Dar mie mi-a fost frica si am lasat fata cum o tineam in brate sustinut tot corpul cu capul in jos. A mers. Si-a revenit imediat si a inceput sa planga.
La noi a fost o reactie alergica la Colargol. Nu credeam ca acesta poate da reactii alergice fiind singurul recomandat de la nastere dar la noi a fost. Deci poate fi si o reactie alergica la ceva...o crema de corp. un sam[pon. Ia`o prin eliminare ca la noi prima data nu a avut nimic, a doua oara a tusit, apoi a facut criza aia la fel cum ai povestit si tu.
Nu stiu daca ti patutul ridicat sau nu dar pune sub salteaua lui bb un cearceaf ma gros sa se ridice salteaua cam la 30 de grade. Si nu-i da lapte din pozitia culcat. Intodeauna sa aibe capul mai ridicat un pic decat corpul.
Tot de la spital mi s-a spus ca daca s-a intamplat o data e f posibil sa se mai intample si a 2 a oara.


O palma nu inseamna educatie!
O palma inseamna abuz si violenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geani80 spune:

Madalina, ce va pasa... Ai un copilas model!
Te-am votat si mi-ai adus aminte ca si eu m-am inscris in urma cu cateva saptamani dar uitasem complet.
Daca vreti sa ma sustineti, ma puteti vota aici: (pagina 6, poza gn.1, cea cu top in dungi). Multumesc
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii%20editia%202&page=5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Geani - Votat

Mergi la inceput