Piersicute de iulie august (25)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Memoria din nou....
Ioana, iti tinem pumnii. E totul ok? Nu ne-ai povestit din supersititie?
Laura, mergem la Baile 1 mai, langa Felix, la un hotel cu spa sa ne mai ingrijim durerile de spate prin ape termale.
Fleur, eu am e-reader nook. E ok, cu lumina incorporata. Cred ca am zis asta, dar, cum spuneam, memoria....
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Aruba, am scris deodata. Ma bucur ca iti prieste psihologul. Cat de costa o sedinta si cam de cate ar fi nevoie? Daca poti sa ne spui, bineinteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna seara fetelor. DIn pacate sau din fericire ca nu stiu exact , nu mi-a mers bine dimineata.
Am avut o discutie cu asa zisa "viitoare sefa "din KAzakhstan (ca va zisesem io ceva) dar nu s-a legat chimie intre noi deloc. Discutia a fost profesionala si chiar daca din punctul asta de vedere a mers ok, mie mi s-a parut ea foarte dura ca om si foarte cahhh. Nu are simtul umorului deloc, a fost ingrozitor de scortzoasa inca de la primele cuvinte si din cauza ca nu o auzeam calumea ca era un sgomot de fond oribil pe jumatate din conversatie, parca devenea si mai scortzoasa.
Ma rog, macar am putut si io sa iau o decizie. Incercam altceva, alte zari :).

LEgat de stare, eu incerc sa ma montez sigurica. Am decis ca pentru mine nu exista nimic mai important ca si copilul si ca orice sacrificiu merita, asa ca din cauza asta ma abtin sa resimt lucrurile nasoale.
Aruba, eu te felicit ca mergi la psiholog. Daca simti nevoia, e cel mai bun lucru si pentru tine dar si pentru cei din jurul tau.
Pup fete cucuiete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Lasa, Ioana, tot raul spre bine, mai bine ca te-ai lamurit acum decat sa te fi dus acolo cu toata familia si sa ai o experienta neplacuta.

Azi Eric e ff vorbaret, da-da, ta-ta si ceva ce seamana a be-be. Minute in sir gangureste.

L-am dat din nou cu crema mai putin placut mirositoare si vad ca-i face bine, s-a redus mult roseata din obrajor(i).
Azi nu iesim ca e vant.

Voi ce mai faceti, pe unde bantuiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Eu pe aici bantui Fleur, ne pregatim de baita.
Vad ca Aurora iese incet din etapa de plansete si crize sau cel putin asa sper. A fost mult mai linistita azi, mai o apuca maraiala cand se plictiseste in vreo pozitie sau de vreo jucarie. O sperie miscarile bruste si se incrunta rapid.
Ioana, bine ca macar atitudinea presupusei sefe te-a ajutat in luarea deciziei. O sa mai fie si alte oportunitati din care sa alegi.
De duminica am si soacra in dotare ca desi plecam doar miercuri, ea vine din timp. Sper sa se descurce cu bebe si sa nu ii dea peste cap programul. Orice, dar sa o gasesc tot cu somnul de noapte nealterat. A fost foarte uimita soacra ca am sfatuit-o sa nu doarma in camera cu Aurora. Fata fiind invatata singura poate se trezeste la miscari sau zgomote. Oricum, poate acum ca sta 6 zile doar cu Aurora ma intelege si pe mine de ce imi e greu acasa cu asa copil minunat. Nimic de zis, copilul e minunat...statul acasa e problema.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Pup fetele,

Ada trimis un pm, pls help. Multu'

Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna seara,

Am avut 2 reusite astazi, a adormit de 2 ori singur in carut, fara plans, f frumos. Nu stiu cum s-a intamplat dar mai vreau. Ieri a spus ma-ma si azi ta-ta, exerseaza la greu si restul: d, b, g, am auzit si n chiar. Eu probabil sunt defecta (ei, in realitate stiu ca nu sunt, multumim Porumbita pt articol), dar nu astept cu nerabdare sa ne spuna noua mama si tata. Mai mult imi doresc sa inceapa sa faca semnele (cu cel pt lapte am fost f insistenta).

Ile, cei mari cand au inceput sa faca si ei semnele?

Muraturica, te vei reface f repede in concediu, asa cred si iti doresc.

Fleur, mi-am amintit ca eu ii dau si o oglinda sa se joace. Oglinzile din jucariile lui sunt naspa.

I-a trecut perioada cand a fost extrem de sperios, azi am stranutat cu el in brate si nu a plans. Deci de la vaccin cumulat cu dintisorul a fost. Oricum inca nu am curaj sa aspir fara sa il tina sotul in brate in alta camera. Si atunci cica se uita ingrijorat de unde e zgomotul.

Mai revin daca imi amintesc ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Porumbita super articolul , m-a inveselit!

Am citit si cartea Supermami care m-a destins total!

Iuli si pe mine ma incearca zilnic astfel de ganduriDar ma gandesc ca ajunge zilei ingrijorarea zilei de azi ca sa o mai adaug si pe cea de maine, ca nu ne putem adauga nici macar o zi la viata noastra daca ne tot ingrijoram si din astea..

Deci cum facem cu Ikea ca nu imi trimisesi telefonul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

tot eu

Clay si eu ma gandeam sa te intreb daca mai faci semnele

Eu am cateva in repertoriu, vreo 10

Pe la un an au inceput cei mari

Of, ma termina asta mica cu dintii la supt, nu neaparat cand ma musca ci si cand suge normal.Girafa Vulli e deja jupuita pe la margini!

A mea sta tot mai bine in funduletz, isi coordoneaza bine ambele maini, papa bine fructe deocamdata

Muraturica vacanta placuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Incerc sa scriu si eu 2 randuri pana adoarme, dc ma lasa.

Fetelor, iesiti din butoaie, ce aveti? Va dau eu un pic de zen... Eu reusesc sa fiu foarte ok cu munca. Ma relaxeaza desi ma solicita ff mult. In cele 4 ore nu stau deloc, nici macar nu am timp sa ma gandesc acada. Ce-i drept a fost si mama sapt asta... Cand sunt acasa, nu apuc sa ma gandesc ce e la job... Azi am furat 1.5 ore de somn cand am venit. Incerc sa scad productia sa scot si sanul de la 14.00. Am bagat un pic pompa cand am venit sa detensionez si sa-i dau completare.

Maria, tu cum esti? Ina inteleg ca si tu esti cu 4 ore. Nu reusesti sa te deconectezi?

Despre noi: patrick mananca orice, oricat, in orice combinatie. A ajuns la un recipient plin de la avent de 180 ml plus lapte. Azi i-am dat o combinatie f tare la 17.30. Mar, pruna, avocado, branza. Excelent... Kk a inceput sa faca de 2-4 ori pe zi singurel. I-am luat si biscuiti si rontaie de zor la ei cu mare placere... Zice baba, bubu, dada, papa, cand ii e foame face din gurita papa si cand ma vede cu borcanasul in mana da din pucioare si deschide gura. Isi tine singur biberonul, stie sa-l ridice de fund cand trage aer, dar apa nu-i place... :)))

La cap achizitii motorii suntem cam in urma insa nu-mi fac griji. Nu sta in fundulet, nu prea ii place, oboseate repede. E inca in faza de "intre perne". De-a buselea nu, se taraste dar mai mult in spate. In schimb si-a dezv f bine reflexele. Cand ii scapa ceva din mana, imediat reactioneaza sa-l prinda. In cada, daca jucaria ii fuge, o trage cu picioarele pana ajunge cu mana la ea.

Jucarii preferate: pestele termometru de cada, telecomanda, telefoane, pungi, eticheta de la saltea si de la jucarii, fermoare...si clasicele.

Roxy, poate sapt viit intr-o zi pe la 3. Ce ziceti?

Ioana, n-a fost sa fie...o sa mai fie.

Am mai uitat ce mai vroiam, revin ca ma striga sa-l mangai pana adoarme :)))

Mergi la inceput