Piersicute de iulie august (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

FLEUR o idee super buna cu siragul de suzete!!! o sa facem si noi. al meu bebe trage la tot!!! orice e nou in jur, tb sa pipaie, sa framante si sa linga... dar orice!

bine ai revenit, Andrrreea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ina, cistografia a eliminat suspiciunea de reflux vezico uretral iar scintigarfia a arata cat la suta functineaza rinichii. cel stang fct doar 5%, deci practic nu functioneaza. la rinichiul drept faza de producere a urinii este ok, insa exista o intarziere la eliminarea ei, ceea ce induce suspiciunea de obstructie. ecografia insa nu "vede" obstructia, doar hidronefroza pe rinichiul drept (1.3 cm) si hipoplazia rinichiului stang. acuma nu stiu ce sa zic si cu ecografiile astea, de ce nu "vad" obstructia, fiindca cei de la viena ma tot intreaba daca la eco avea vezica goala, ori mie nu mi se pare ca in tm sau in it cineva s-ar fi preocupat la eco de vezica lui. ba in italia, asa cum am zis, la finele ecografiei a facut un pipi maaaare de s-a stropit si pe fata si s-a udat sub el, deci clar ca la eco vezica n-a fost goala. intentionez sa mai facem vreo doua eco in tm la medici la care n-am mai fost si, cine stie, poate vad ei obstructia. apoi, o vizita la un chirurg local despre care am aflat ca a mai avut cazuri grele de rinichi si le-a rezolvat. pe de alta parte, vedem ce recomanda dr balgradean si cei din austria/germania.
urografie as face doar daca este strict necesar, fiindca este una din cele mai iradiante metode.
nici la rmn nu m-as arunca decat tot asa, daca este strict necesar. stiu o fata din bucuresti care si-a operat baiatul de hidronefroza la viena pe baza ecografiei unde se vedea obstructia. a facut, de-a lungul timpului, o cistografie, 2 scintigrafii si multe ecografii; deci nici un rmn.
nu stiu de ce vroiau sa il interneze pe eric inainte de rmn. probabil ca sa mai ia niste bani pe degeaba. in tm, rmn la bb-i se face cu monitorizare de medic de ati care sta langa bb pe toata durata rmn-ului. stiu ca este f riscant sa nu fie medic de ati langa bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata si multumim de cafeluta.
Sa stiti ca chiar m-au ajutat incurajarile voastre si rabdarea transmisa virtual. Abia astept sa iesim din faza asta. Noi miercuri plecam in concediu, sa vedem cum o las pe soacra-mea. Sper sa o las cu un bebe mai cooperant.
Viairo, ma bucur ca voi ati trecut peste perioada buclucasa.
Fleur, Aurora e fascinata de telefoanele noastre si de servetele. Se taraste cat e patul de lung sa apuce un banal servetel mototolit. Telcomanda nu prea vede ca la ea nu e TV si in restul casei nu prea ne uitam ca ramane hipnotizata cand vede ecranul. Mai nou daca o iau in brate si o duc la geam se joaca cu perdeaua cu incantare maxima.
Andreea, intra mai des.
De azi il avem pe tati in concediu. Va mai avea de lucru pe acasa, dar macar e aici. Sper ca zilele astea cu tati si concediu de sapt viitoare sa ma puna pe picioare.
Ada, eu pt LP fierb apa, o las sa se raceasca pana ajunge la temperatura buna pt preparare si o pun in termos. De acolo doar torn in bibe, pun LP-ul si e gata. Nu stiu cum e la humana, ca daca trebuie preparat cu apa mai fierbinte, e mai complicat. Nativa (si din cate stiu si Nan) merg cu apa la temperatura camerei sau putin mai calduta, numai buna de dat direct la bebe.
Voi ati schimbat pe nr.2 de formula? Ma refer la piersicutele exclusiv pe LP. Si daca da, cum ati facut? Ati dat direct LP nou sau ati inceput trepat cu 30 ml la o masa, 60 ziua urmatoare ....pana la masa completa cu formula noua?
Va pup, mai bantui prin zona.



Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
Ina,multumim de ceai,cu lamaie imi place si mie
Raportam o noapte obisnuita,cu n treziri carora nici nu le mai stiu numarul..Un kk de dimineata de a iesit din scutec(libero),culmea,pe la spate,pana pe la gat(fara exagerare).Apoi inca unu ,de data asta a ramas in scutec.Acum se maraie din nou,D-zeu stie de ce..
Vreau sa aspir si eu putin azi si sa spal pe jos,poate sa fac si o ciorba si sa ma apuc de caciulita lui Nectarel.Sa vedem cat ma lasa piticu sa fac..
Mattia e la faza cu etichetele,chestia aia care atarna de la fermoar,nasturi,textura materialelor...se catara tot timpul pe mine ca sa ajunga la laptop,e fascinat de telecomanda,are si el una de jucarie,insa ii plac si jucariile lui
Gata,ma duc la aspirat
Zi frumoasa va dorim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Muraturica eu am trecut la nr2 pentru ca nu am gasit humana1. Am schimbat direct. Stiu ca doar cand schimbi o marca cu alta trecerease face treptat.
Concediu placut!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Buna dimineata si de la noi! E aproape miezul zilei, dar nu conteaza. Vreau si eu un ceai mare de lactatie ca sa aiba Onuta ce papa.
Noi am dormit toata noaptea de la 23 pana la ora 7, iar de la 8.30 pana la 11 somn de voie. De nu stiam ce e cu copilul.

Noi avem pasiune pt fermoare, snururi, perdele, ficus (mi-a rupt o frunza. am unul in spatele meu cum stau la laptop si cum nu o atrage de nici o culoare laptopul e cu ochii si mainile pe ficus), cani, pahare, sticle. Cam astea, nu o las cu telecomenzi si chestii din astea pt ca mi se pare ca sunt pline de microbi!

Va pup, ca e treaz si vrea atentie. renin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Clar ca memoria mi-e afectata...acum mi-am adus aminte ca intreba cineva de canini, ca daca pot iesi astia primii. Si Aurora are gingia umflata in dreptul caninilor de jos de vreo 2-3 saptamani. Nu stiu daca or iesi astia primii sau nu.
Lorena, vezi ca din cate stiu eu frunzele de ficus sunt toxice. Nu mai stiu de unde am info asta, poate nu e corecta, dar vezi sa nu le duca la gurita. Mie era sa imi rupa Aurora o orhidee. Se agata de chestii cu o forta nebanuita.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wilton spune:

Buna, si pentru Bea jucariile care ii plac sunt telecomanda,telefonul si sticle si iarasi c#259;r#539;ile lui Iacob;)
Vroiam sa va întreb ATI mai p#259;tit careva ca dupa ce iati dat banana cruda in scaun sa ii apar#259; ca ni#537;te viermisori negri dar care nu se mi#537;ca :(
Bea nu vrea sa mearg#259; in 4labute in schim se invarte si se taraste pana ajunge in celalat cap#259;t de camera :)
V-am pupat :*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ca jucarii, ai mei sunt interesati de ceea ce zornarie, de girafa sophie, de jucariile vulli pe care le rod.
sunt fascinati de mainile care misca, de orice obiect nou pe care il vad. suzetele lw molfaie pe toate partile. desi le-am luat nuk nr2, nu le vor, le plac tot nr 1. la fel, negasind nuk nr 1 ca sa le schimb pe cele vechi, le-am luat avent. nici vorba sa le placa, am dat banii degeaba.

Mergi la inceput