Piersicute de iulie august (25)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ina esti o super sursa de info! suntem norocoase ca esti la odiseea noastra.

maria ms!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Eu la Bianca i-am dat cereale Organix, tot fara gluten
http://www.bioteca.ro/mancare-bio-sanatoasa/cereale-nutritive/patru-cereale-integrale-bio-fara-gluten-organix
I-am dat si Milupa de care zicea Ina, le-am alternat. Din ele ii faceam si biscuiti in casa, ca dupa deschidere scrie ca tine o luna, si noi nu consumam asa mult.

Tot la 9 luni i-am introdus glutenul si banana.



Miha, da-mi si mie pls reteta de biscu.din cereale k eu i-am luat unii Antoniei, dar vad k au gluten, desi sunt de la 4 luni :( asa k nu -i dau inca...ms! Poop blondinele :*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Yellow! LML Jeff!!!
Noi suntem tot un pik maraici, cu programul dat peste cap, ceva agitatie...aasta e, sper sa revina la normal. Azi noapte s-a.trezit pe la si n-a mai vrut sa adoarma, i-am dat sa pape, apoi s-a mai foit pana pe.la 5 cd a adormit, la.10 trez finala. Parca ieri a mancat un pik mai bine...dar tot nu e k inainte de vaccin :( sper sa treaca...am cantarit-o azi si a luat un pik in greutate, cam 100 g...bine macar k nu a dat inapoi.
Azi i-am dat para si a fost bleah :( acum am bagat niste mere la copt pt maine sa vdm dk asa ii plac...poate le combin si cu para...
Ina, ms de info :) vad k abia la 8 luni e trecut.galbenushul :( asa k mai astept un pik...mancam noi tura asta de oua proaspete de la mamaie :)
Fleur, ai grija de tine, papa si odihne#351;te-te! Iar acum la cm, baga si tu niste vitamine ceva sa te fortifici.un pik.
Sanatate multa piersicutElor bolnavioare!
S-a trezit, m Duc sa-i dau sa pape, apoi ma bag la clatitareala :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Fetelor am si eu o intrebare, am o cutie de lapte praf nan 1, fara lactoza, din care am incercat sa-i dau acum 2 luni, nu a vrut, acum am vrut sa-i subtiez legumele cu laptic praf, sa nu ma mai mulg, dar nu stiu daca ii bun ca am deschis cutia de ceva vreme?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

celui mare ii dau din cutie care sta desfacuta mai mult de 1 luna.
nu am incercat cat a fost mic.
ideea e ca nu stiu motivul ptr care se recomanda folosirea doar la 1 luna de la deschidere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Buna seara!
Ca_mila, pe cutie nu scrie cate zile poti consuma laptele dupa deschidere? Stiu ca de obicei termenul e cam de 2 saptamani.

Eu am alta "pasarica" acum. Am observat de cateva zile ca Ecaterina isi tine capul intr-o parte cand sta in fund, sau in general cand e la verticala. In sensul ca isi lipeste mai mult urechea de umarul drept decat cea stanga de stangul.
Mi-e ciuda ca nu i-am zis pediatrei de problema asta miercuri cand am fost. Mi s-a parut o chestie minora, dar acum nu mi se mai pare asa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Gata am gasit, scrie 3 sapt.

Vreau sa-i iau maine alt laptic, poate gasesc la cant. mai mica, ca eu folosesc doar pt a dilua legumele si iarasi depasesc termenul.

Cereale am luat de la Topfer, o sa caut si lapte tot de la ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Salutare fetele
eu sunt cam obosita. Ma bucur ca ieri am reusit sa ajung la cosmetica la manichiura si pedi si la epilat. Al meu a iesit cu fata in parc in timpul asta.
Ma tampesc cu diversificarea
i-am dat morcov in safe feeder si a supt un pic dupa care a cerut tzitzi
asta de 3 zile incoace
ieri am incercat sa ii dau patrunjel si cred ca e f tare gustul pentru ea. De mentionat ca fac legumele la abur in aparat de-ala Philips si ca legumele sunt de la bunica din gradina, deci cu gust.
Azi am incercat sa pasez si sa-i dau cu linguritza - manca ea ceva (gen jumate de lingurita) dar m-a tot stresat sotu ca nu e suficient de pastos asa ca am deschis un borcanel Humana cu morcov, pastarnac si telina bio. A fost cah . Asa ca am luat pasta din borcanel am portionat-o si am bagat-o la congelator. O fi ok? am pus-o in niste forme de silicon speciale pt cuburi de gheatza ...


Fleur - chestia cu menstra abundenta este normala dupa sarcina - asa mi-a zis ginecoloaga. SI eu patesc la fel.

Delia - tu esti pe BLW? cum ai facut? cand ai inceput?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fleur, si eu patesc cu cm la fel. Inainte in 3 zile eram gata. Ei acum si o saptamana foarte abundent. Am sunat-o pe ginecoloaga si mi-a spus ca vreun an tot asa o sa am. INA te pup de o mie de ori. Toate dilemele mele cu tine le rezolv. Vorba lui Roxy suntem norocoase ca te-am cunoscut si esti aici cu noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Mie inca nu mi-a venit menstra.

Mergi la inceput