Homeland cu miros de tocanita de cartofi

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Riscuri Diane 35: AVC, embolii pulmonare, dureri de cap, tromboza, tumoare de ficat, meningiom, dureri de oase, libido zero. Deocamdata exista 500 de plangeri, insa cum au existat si decese probabil ca totul va lua amploare in saptamanile urmatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Chuny, am fost acolo acum vreo 5 ani, mi-a placut.
Daca mergi in zona, nu rata sa mergi la Mugur de Fluier - eventual sa stati 2-3 zile, e foarte frumos acolo si mancarea e super, doamna face ce vrei tu de mancare plus ca iti da 10% reducere daca spui ca vii de la DC.

Speed, buna - avea un termometru de ala de ureche ...iar medicii de alaturi I=au spus ca ala e f sensibil si ca da niste mini grade in plus.
Ma rog ... aici e Cipru... totul e putin dramatizat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Cipru? sunteti in vacanta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

adela, aici locuim de 3 ani ... sotul are un proiect in zona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

aha
daca si cand ai chef, povesteste-ne ce ai chef :)
io is un pic curioasa cum v-ati acomodat, cum e cu scoala lu' Andrei ... despre obiceiuri, mancaruri :) ha ha fac ce fac si ajung iar la mancare ... tocanitza e super ... un pic prea piperata zice fimiu care nu suporta piperu' si io ma-ncapatanez sa-l obisnuiesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Nah, io mananc rosii cherry cu gandul la tocanita ta Adela si la castravetii murati de acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

sigur, va povestesc ... acum ma duc la somn... maine merge copilul la Olimpiada de matematica, faza pe tara (insula adica)si ne trezim foarte devreme pentru ca pleaca in Nicosia si sunt 2 ore cu autocarul deci pleaca foarte devreme.
va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Mirela, bafta lui Andrei! Si eu astept povesti cipriote, ma face sa visez la concediu . Desi maaaama mult mai e!

Mianna, ai primit vinul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Am fost asta vara in Cipru, pe linga Ayia Napa, am stat la un hotel super cu o mincare ex-ce-len-ta ! Mi-a cazut bine ( prea bine din pacate) ca era mult mai apropiata de mincarea romaneasca decit in alte tari europene. Am mincat salata de icre, salata de vinete, varza calita cu costita, un fel de sarmale, pina si prajiturile semanau la gust cu ce mincam in Romania. A fost o surpriza placuta :)

Mergi la inceput