Homeland cu miros de tocanita de cartofi

Homeland cu miros de tocanita de cartofi | Autor: mihaela_s

Link direct la acest mesaj

Editia precedenta Homeland.

Sa continuam asadar peripluul nostru internautic prin tara de bastina...Homeland!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

ia ghiciti ce gatesc io acum :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Mirosul de tocanita de cartofi m-a adus la acest topic ...
E o amintire draga pentru ca imi adduce aminte de serile copilariei, iarna, cand mama facea tocanita de cartofi si o mancam cu gogonele sau gogosari murati.

va pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

ia ghiciti ce gatesc io acum :)


hehehe, a ajuns mirosul de aseara de la mine, la tine?

deci maru fii atenta! Daca si io salivez la ce titluri ma gandeam....

Da' ajung io vineri acasa si ma razbun! Trag la sorti ce sa fac de manare sambata ca oricum mai mult nu apuc.

Mirela wellcome!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

mirela, si io tot cu gogosari o s-o mananc.

am uitat sa ma laud: azi am fost la analize (alea de le facem din doi in doi ani de la firma) si nu stiu cum se face, da' io tot mai sanatoasa ma fac :) sa nu intelegeti ca am fost bolnava, da' am si io problemutele mele. am avut analize perfecte, tensiunea de pilot (de cativa ani ma lupt cu tensiunea ridicata), auz la fel, spirometria super (atat de super cat se poate cand ai astm) ... sunt foarte bucuroasa
no, m-o trimis la optician ... o zis ceva de tensiune oculara, cornee ... ma duc, ma duc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

ma lipesc si eu de capitolul asta fain - mai ales ca a inceput cu miros fain de tocanita. Multumesc de primire.

Am avut azi o zi grea, ne-a trimis medicul sa facem analize de sange copilului pentru ca avea o stare febrila inexplicabila (37,2) de 3 saptamani (de fiecare data cand mergeam la el) .... si pana a venit rezultatul mi-am bagat unghiile in carne de emotie. Of Doamne ...
rezutatele au iesit perfect normale iar termometrul doctorului era stricat ...lucru confirmat de alti 3 medici de pe culoarul clinicii...

of ce zi...
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

adela, ce coincidenta, tot despre analize azi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Adela, te-or inchis aia in camera aceea ermetica cu pereti de sticla si te-or pus sa sufli pe tub? Am facut si noi laborator de asta (fyslab) si ne-am testat reciproc.

Mirela, pacat ca l-au intepat. Dar macar stati voi linistiti. Inseamna ca toti pacientii lui erau febrili.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

adela, si eu am avut probleme cu tensiunea si dupa ce am scapat de 5 kile, am scapat de tensiune.
bine ca esti sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Mirela, bine ca a fost bine cu analizele!

Eu tocmai am aflat ca in Franta se interzic pilulele Diane 35 pe care le-am luat si eu ani de zile. Au fost mai multe decese si destule probleme si acum le interzic. Am terminat si eu ultima cutie si nu mai incep alta ... se pare ca povestea se transforma intr-un scandal sanitar si nu pot sa nu ma gāndesc ca poate vom afla de cine stie ce efecte adverse ... :-(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Of ce nasol cu pastilele astea hormonale. Am luat si eu in viata mea 2 luni antico - si atunci am invatat ce insemna depresia :((
Oricum tu esti o fata tanara , fa miscare multa si nu depasi greutatea ideala. Din care stiu eu tu esti oricum o slabuta draguta....


Mergi la inceput