FIV in Ungaria 172

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Hai Maxia oleaca de happiness ne trebuie si noua, sorry mie , si asa de multa vreme nu a intervenit nimeni pe acest topic ,e loc de animatie,(talk to my hand face no listening)deci purced la a ingropa mortul!! ups sorry securea!!

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

e ceva vreme de cand nu am mai intrat pe forum ! poate ca nu as fi citit nici acum mesajele voastre daca nu m-ar fi sunat "veteranele". Nu pot sa cred ceea ce se vorbeste despre dr. Zadori. In urma cu vreo doi ani se discuta aprins pe baza traducatoarelor, ca aceea e mai buna, ca cealalta e mai ieftina, oricum mici rautati peste care s-a trecut cu bine pentru ca este loc pentru toata lumea.
In ceea ce il priveste pe dr. Zadori, el este doar medic, nu este DUMNEZEU. Nu cred ca si-a batut joc de munca sa, fiecare dintre voi e libera sa aleaga la ce medic vrea sa-si continue tratamentul. Pana la reusita mea a fost nevoie de un an de zile, altii au fost 6 ani la Szeged si nu au reusit,apoi au mers la Timisoara si au reusit din prima.
Reusitele nu depind numai de doctor, dar eu inteleg durerea fiecarei, pana la reusita cu FIV am avut patru nereusite de IA, dar niciodata nu am crezut ca doctorul ar fi de vina. Pe putin 10 cupluri din Resita, care este un oras micut, au copii datorita dr. Zadori, poate sunt mai multi, dar nu vor sa stie lumea de ei.
Va doresc din suflet sa fiti optimiste si sa deveniti cat mai curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

Nici eu nu am mai scris de multa vreme,de citit am mai citit mai ales ca in curand incep FIV nr 6 cu Dr Zadori.Am deja o fetita sanatoasa obtinuta cu ajutorul lui si al lui Dumnezeu si vreau sa va spun ca i-am scris decat un singur mail si acela de multumire dupa ce am ramas insarcinata, nu inteleg de ce unele fete ii scriu adevarate pomelnice despre starea lor de sanatate, asta se discuta oricum la prima consultatie, altele trimit zeci de mail-uri chiar cu acelasi continut ingreunand mult aceasta cale de comunicare care ar trebui pastrata pt programari, restul telefonic si fata in fata. Ideea este ca orice medic lucreaza cu materialul clientului motiv pt care unele reusesc din prima altele din ultima (parerea mea este ca nu ar trebui sa renunte nimeni) iar altele ca mine care au reusit odata si mai vor.In concluzie nu va mai disputati medicii, clinicile si forumul,personal lui Zadori ii datorez fetita mea la clinica am intalnit niste doamne dragute care au facut ca totul sa para mai usor iar de pe acest forum am cateva prietene bune in viata reala. Va urez burtici frumoase in curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Olimp scumpita mai e un pic pana la eco ce m as distra sa va arate ceva cu degetelele ! Ai grija de tine v ati gandit deja la nume ??
Mona19 ,hai fata ca s a inmuiat zapada pe Gutin ! te

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alsima spune:


Fete dragi, va imbratisez si va doresc sa reusiti in lupta voastra!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Fetelor...va felicit pe cele care ati reusit sa aveti bebele vostru...sa va traiasca si sa fie sanatosi!
In rest, consider ca e de-a dreptul jenant sa intrati si sa va bagati in niste discutii de-ale noastre, avand in vedere ca, asa cum ati scris si voi, nu ati mai intrat de mult si nu ati mai discutat pe aici nimic, doar cititi din umbra!
Haideti si scrieti aici si cand este ceva concret de discutat, nu intrati doar sa animati o cearta absurda pana la urma.Tineti partea cui vreti...dar nu incercati sa ne impuneti noua parerile voastre personale.Si cel mai rau imi pare ca nu ati inteles nimic despre ce vorbeam eu si Dani...Oricum, cu aceste randuri eu pun punct discutiei, parerea mea despre Szeged si Zadori ramane neschimbata, iar veteranele care va suna si va pun sa va bagati in niste discutii ca si cum ne-ati cunoaste pe noi cele care activam mai nou pe forum, ar fi mai bine daca ar scrie aici atunci cand cer fetele ajutor si sfaturi...sau sa-si vada de treaba lor...

Fetele mele dragi, va pup, si sper sa se termine cearta asta absurda si sa putem sa ne conversam noi intre noi, asa ca si pana acum!

---------------------------------------------


FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in februarie 2013...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

hei fetele mele dragi....,

Maxia....,imi pare tare rau stiu cum este...si eu la primul fiv...eram ca o floare...si am primit o veste la care nici nu ma asteptam...nu s-a format nici un embrion( mai bine zis doar unul dar cu fragmentatii si era egal cu zero), sincer nici pana in ziua de azi nu mi s-a explicat care a fost cauza sau orice alta explicatie....insa am lasat trecutul in urma si acum privesc inainte si ca pe o experienta nefericita.

Candy....go for it...deci anunti beta ++++....,

Olimp...ce trece timpul...si acum imi amintesc cand spuneai ca capitulezi lupta si uite ce frumusete ascuzi tu acolo acum....

Dani...draga mea pai ce faci???...vorbeste si cu PK, spune-i si lui despre situatia creata de estrofem....poate se gaseste o solutie favorabila...ca nu cumva sa periclitezi reusita asta, da????

Umbra, exx....fetele

Imi...domnita...., stii ca te astept cu vestile cele mai bune, da????

Intrucat pe diverse topicuri s-au ivit tot felul de discutii, am incercat sa ma mentin cat mai departe posibil, adevarul eu il vad intotdedauna la mijloc...asa sunt eu...chiar la un alt topic fara sa realizez am dat curs unor dicutii stupide....pe aceata cale daca sunt citita de o veche unguroaica ...imi cer scuze...(si la vremea respectiva mi-am cerut)si ii doresc tot binele...insa Imi a punctat atat ieri cat si astazi cateva adevaruri....

da este fiv ungaria....fiecare cu pareri proprii pe care le poate impartasii fara cenzura...asta este si motivul pentru care ne-am strans aici...eu sunt singura in masura sa trag concluziile, nu...si aleg...si eu am citit si pro si contra despre dr. din ungaria si nu numai...eu am ales....si nu imi pare rau de nimic...asa cum am spus si mai sus maxiei...si am mai spus povestea mea pe scurt...am fost pacienta dr. zadori de 2 ori (cu tot cu parerile pro si contra lui k dr sau clinica)... first time chiar a fost un soc ptr mine (a se vedea mai sus) insa a doua oara am mers tot pe mana lui desi vazusem cum sta treaba la fata locului....nu regret si nu ma intelegeti gresit....a treia oara am ales pk si budapesta....am bifat tot o nereusita...insa...am ales sa impart parerea mea personala si am zis pk, clinica budapesta, personal etc....asa ca eu zic ca nu este cazul sa ne cenzuram in a ne exprima public pe un forum si sa nu ajungem de la niste pareri personale sa ne "lovim" una pe alta, eu zic ca nu este cazul, nu???....si va daruiesc o de pace... (in loc de ramura de maslin )....si poate ma insel dar banuiesc ca lucrurile s-au schimbat la szeged de prin 2007-2009 pana acum...nu, ???

PS. Imi ne auzim pe un pm mai tarziu, si fara graba imi poti raspunde cand timpul iti permite....

Le....scuzati scrisul...mesajul lung...sau pe alocuri gandurile expuse dea valma....


_

FIV1 + FIV2 Szeged-2011_nereusit
FIV3 Budapesta-2012_nereusit
va urma...

PAI 675 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

Se pare ca noi am fost mai unite, fiecare era libera sa-si spuna parerea, nimeni nu ne interzicea. Am legat prietenii frumoase, desi nu ne-am vazut niciodata. Imi rezerv dreptul de a intra oricand dorec pe forum si sa imi spun parerea, fara a cere permisunea nimanui......


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Floryma..astept PM!

---------------------------------------------


FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in februarie 2013...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Flory , domnita mea, despre Estrofem nu am vorbit cu PK , pt ca am citit side effects si se pare ca starile de rau etc erau trecute la mine s a manifestat putin mai grav si datorita colicii biliare care o am , asa ca toate la un loc au facut un paprikas mandru di tat! Am sa discut face to face cu PK despre toate starile , speranta moare ultima!!
Te

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput