FIV CU OVOCITE DONATE - Cap40

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui smaick

irilac 5 saptamani ; voi mai aveti putin si faceti 2 luni, ce trece timpul



Doar atat????/ uaaaa ce a trecut timpul asta. Asa e ..indata avem 2 lunite si ne pregatim de botez dar si de vaccin
Sarcina usoara mai departe ca acum e mai greu la final...o perioada plina cu incarcatura emotionala dar si mai greu de dus

Fetelor, am schimbat poza....poate poate asta se vede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Dragelor, am modificat putin si prima pag

Apropo de asta....Smaick, dupa "livrare" ne dai voie sa te trecem la reusite depline? te intreb acum ca dupa nu stiu cat de des ai sa mai intrii ... iti spun din experienta

Coco ...in caz ca ne citesti...te am trecut si pe tine la reusite depline fara sa ti cer acordul doar din considerentul ca oricum erai in listuta de gravidute. Daca nu esti de acord spune-mi si te sterg imediat....mai da si tu un semn de viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

iri ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

fetelor va multumesc pt.informatii,deja azi am primit confirmarea si trebuie sa trimit avansul de 1000 euro pana pe 6 feb,asteptam doar sa ni se confirme concediile la munca,am asa emotii dar sper sa inteleaga,la mine e mai usor,la sot am emotii..
acum sa vad unde pôt sa fac o histeroscopie,am facut una in mai-iunie anul trecut,dar aici nu se fac decat la spital si nu prea cred ca o sa reusesc,dar dr.mea mi-a propus o eco cu solutie marina,cred ca e histeosonografie de control,o sa o fac pe asta macar si poate ca nu am nimic.

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Daniela histeroscopia o faci pt control dar ajuta si la implantare

amalia tsakoniati
17+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Iri eu tot nu vad poza strengarului tau, nu poti sa-ti faci un albun in picasa, securizezi linkul si il dai cand/cui vrei tu? Cum il cheama pe bebelul tau? Sa aveti un botez si o petrecere frumoasa?
Vlad este bine, multumesc de intrebare, si vorba lui are treaba multa , activitatea principala gradinita, si seara mai are cate ceva completare de care am avut noi grija (inot, fun science, atelier cu activ. montessori etc),in rest creste si este lipit ca marca de scrisoare de tati.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bichi spune:

Buna fetelor!
Nu am mai intrat de mult si nu mai stiu ce s-a mai intamplat pe aici.
Noi suntem bine acum, Renato a facut bronchiolita si am stat cu el 6 zile la spital. Am avut noroc caci nu s-a imbolnavit si Vanessa.
Intre facut lapte, tratamente si aerosoli, nu mai aveam timp de nimic.
Noaptea se doarme foarte putin, practic cand doarme unul e treaz celalalt! Am capul ca o toba
Speram sa ia amandoi acelasi ritm.
Urez multa bafta tuturor fetelor care sunt in focuri si pupici pe burtici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Sandy, ai retinut bine, sunt pereche Buburuzii mei sunt bine, cel putin asa erau la ultima eco. Ne ducem la eco sapt viitoare, vineri sa vedem ce mai fac. Fetita este ultra activa, se misca non stop, imi face burta valuri, valuri. Baietelul e mai cumintel, se misca mult mai putin si chiar m-am cam ingrijorat din cauza asta. Am vorbit cu doctorita si a zis sa il monitorizez si mai vedem la eco ce mai face. Poate e mai lenes sau poate e intr-o pozitie in care nu-l simt bine.
De sapt asta am intrat si eu in concediu

Iri, burtoiul meu este de vreo 8 luni pentru o sarcina simpla... Am fost la cursul de puericultura si era o mamica in 36 sapt cu burtica mai mica decat a mea Sper sa mai aiba totusi loc, o astept sa mai creasca, sa aiba loc gemenasii sa se desfasoare Ne bucuram pentru fiecare zi implinita si speram sa stea in burtica pana la 37 saptamani. Sapt viitoare mi-am propus sa fac si primul set de injectii cu dexametazona, sa stam mai linistiti.
Nici eu nu stiu cum se procedeaza cu pozele, dar mai incearca, pt ca suntem nerabdatoare sa vedem si noi minunea !

Bichi, imi pare rau ca a fost bolnavior Renato Insanatosire grabnica ii doresc!

Smaick, mai ai putin

Fetele mele dragi, va pup pe toate!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

28+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor!
Bichi,imi pare bine ca ne-ai scris cateva randuri!iti doresc multa rabdare si sanatatecmulte micutilor tai!!pupici
tusferi,concediu placut draga mea!e vremea sa stai relax,sa te doara in bascheti:))...daca stai acasa linistita sigur o sa il simti mai bine si pe baietel!!si la amaliaro,baietelul e mai linistit..si nu il simte mereu...insa asta nu tre sa te ingrijoreze!!te pupic
irilac,pupici tie si nazdravanului tau!!
Wish,ceva vesti bune??
Danah,bafta sambata la eco!!
Eu aine mergvla beta...Doamne ce repede a trecut sapt asta!!!:(((toata saptamana m-au durut sanii de imi venea cateodata sa ma urc pe pereti!in rest sunt ok...eu ma rog pt un miracol...va pupic pe toate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

MIRACOL ma gandesc la tine maine si ma rog pentru un miracol.....

Mergi la inceput