Pinguini, randunici, tavane si diete(2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Viviana, pai ii port tot timpu'! da-s lentile le port de vreo 6 ani, asa bine ma simt cu ele.... doar seara mai pun ochelarii dupa o zi lunga la computer.

Kari, aaah! acasa leneveala. super.

Lali . stem in ultimul hal, jur. noi mai avem cate o iesire in afara fara copii, majoritatea datorita jobului meu. si nu stam decat sa ne gandim ce or face, cum se distreaza, ca ce am face cu ei... and so on. lame!

Androix . sper sa dea naibii odata o decizie. definitiva. sa nu mai ameteasca lumea in halu' asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pai practicati mai des! Gasiti o familie cu care sa faceti cu randul seri de-astea. Noi tocmai incercam acum sa construim o relatie de genul asta, sambata ar fi randul meu sa am in casa 4 copii, din care unul mai mic de 3 ani si barbatul tocmai m-a anuntat ca el lucreaza toata ziulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ca sa scape, nu??? (evil)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Da Androix, ar fi o idee, noi in general ne-am facut prieteni cu copii de aceeasi varsta, intalnirile sunt in formatie completa, la ore cu soare pe cer si in locuri children-friendly.

Eu mi-am dat acum 2 ani copilul in clasa I la 6,8 ani iar unul din motive a fost sa nu prind anul trecut nebunia cu clasa pregatitoare. Din pacate vad ca nebunia are toate sansele sa se repete si anul acesta, cand e clar ca in toate scolile termina o generatie clasa a IV-a si deci se elibereaza si spatiu si invatatoare si intra fix o generatie de clasa O pentru ca acum clasa I nu se mai organizeaza ca prima clasa de invatamant.
Da' ma rog a criticat ponta&co toate masurile si pe toata lumea astfel incat ii e greu sa inghita galusca ca au fost si (putine) lucruri bune. Si atunci, mai zapacesc o generatie de parinti, doar ca sa nu recunoasca ca au gresit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buflea, la SAG luara Argo, Daniel Day Lewis si Jennifer Lawrence.
azi incep "the silver linings playbook", cartea. sunt tare curioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

In fine in mijlocul impuscaturilor si sariturilor din avion in elicopter specifice, pe cand Daniel craig salva galagios lumea ... am adormit in sala de cinema. In final i-am spus barbatului, hai acasa, ca nu mai pot de somn. Iar concluzia amara a fost ca ce nu practici, uiti. Ne-am schimbat ....


Am patit-o si eu. Si nici n-am copii si era si ora 13
Dar bine, era asa plictisitor incat am decis ca mai bine ma uit cu ochii inchisi la continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Aaaa, deci filmul era de vina !
Inseamna ca am dormit la partea plictisitoare.
Inceputul si sfarsitul au fost OK, pe cuvant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

was? cum de vi se intampla sa adormiti la film?

so, nu doar lene a scris pe mine astazi, as fi vrut io. am crosetat o varza pacalita cu carne de purcel. acus ma pregatesc sa merg la oras, la tunsoare mai intai, apoi putin pe la magazine ca tre sa caut un cadou ptr boracul asta mare, mai pe seara ma vad cu prietenele.

mi-am amintit de buflea, cum doamne sa faca intr-un minut 30 de adunari? treizeci?

Androix & co, profitati maxim de perioada asta, in cativa ani isi fac ei program singuri cu prietenii si pe voi va trimit sa stati cu pensionarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Da, vorba lui kari...cum 30 de adunari/minut?
Buflea, ia da cateva exemple de adunari (sa stiu sigur la ce te referi), sa-i dau si Anei s-o incerc nitel...

A, si sa nu uit...eu am adormit la "stapanul inelelor", acu' niste ani; dar n-am mai spus la nimeni dupa ce am vazut ce tare a fost apreciat filmul ala...si eu l-am tratat cu sforrr.

Hai ca nu mai termin de editat: Ioana cica a facut bine la simulare. Vedem noi, cand o fi...ultimele zile a fost ca pe jar, azi noapte a dormit prost, de frica. I-am tinut o morala azi dimineata (de incurajare) si i-am spus ca in vara va fi de cel putin trei ori mai greu asa ca sa lase frecatul mentei pentru altii sau pentru altadata. M-a ascultat...pana mi-a zis ca "gata? ca mai am ceva de invatat..."

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Eu nu am putut nici sa dorm la stapanul inelelor.
Apropo de dormit la film, eu vorbesc! Dar macar nu mi s-a intamplat in sala de cinema Am descarcat batman ultimele trei si le-am vazut pe bucati. Evident ca nu am simtit nimic altceva decat ca parca am vazut un serial foileton. Din acelasi motiv tot amanam sa vedem avatarul, dureaza prea mult! Am impresia ca astia cu filmele lor din ziua de azi vor sa arate atatea explozii/batai/efecte etc incat nu le ajung acolo 90 de minute onorabile

Mergi la inceput