Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (81)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryella77 spune:

Mara cata dreptate ai in legatura cu marturisirea pacatelor; mie una mi se pare, de cate ori ma spovedesc ca ma simt mai usoara , mai linistita, mai impacata; de fapt sentimentele astea le am de cate ori merg la slujba la biserica;
va spun sincer ca pana acum cativa ani , cand mergeam f rar la biserica si nu acordam importanta cuvenita rugaciunilor era un dezastru la noi in familie; eram la polul opus armoniei, era o atmosfera de numai acasa nu iti venea sa vii; dar treptat, treptat, incepand sa mergem la biserica, sa tinem posturile, sa ne rugam, va spun din suflet ca nu imi vine sa cred ca tot ce a fost in trecut ni s-a intamplat noua;
si ce e cel mai minunat ca nu s-a intamplat peste noapte,s-a intamplat treptat, dar sigur, iar acum ii multumesc Domnului pentru toate schimbarile in bine din fam noastra;
cateodata ma gandesc ca poate de asta nu a venit nici bebe inainte; nu era o atm potrivita pt un copil, dar acum e si il asteptam sa vina cu mare drag, cand considera Dumnezeu ca trb sa vina.
raisa iti multumesc mult pt incurajari; e clar ca avand si tu o catelusa la care tii chiar intelegi;
ma bucur din suflet ca ex acest forum; chiar ma simt bine aici printre voi;
va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryella77 spune:

1 Martie sa va aduca daor sanatate, bucurii si impliniri !

La Multi Ani fetelor! Va ofer tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey_eyes27 spune:

Doamne ajuta, fetelor!

La multi ani cu intarziere pentru 1 martie si sa dea Dumnezeu ca pana la anul sa devenim mamici si cele ce nu suntem inca, sa putem sarbatori 8 martie deplin ca ziua mamei!
Mariela, imi pare sincer rau pentru catelusa ta, te inteleg pentru ca si eu sunt o mare iubitoare de animale, am un caine si doua pisici.
N-am mai intrat demult de forum, am inceput stimularea hormonala, dr a zis ca deocamdata e bine, mai mergem maine control si sapt asta ar trebui sa fie si punctia. Sper sa fie ok, mi-e putin teama, dar cand ma gandesc ca totul este pentru , nu mai conteaza nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Va doresc si eu o primavara frumoasa, senina si plina de bucurii. La multi Ani tuturor mamicilor, dar si viitoarelor mamici.

Ghiocei si martisoare va ofer in dar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryella77 spune:

Fetelor va rog si eu ceva;
daca aveti drum pe la biserica va rog frumos sa puneti o lumanare si pentru sanatatea tatalui meu Mihai;
pe 8 martie e programt la tomograf si ma rog in suflet sa iasa bine;
are ciroza la ficat din cauza unei hepatite virale;
va zic sincer ca , daca ar fi baut de-a lungul vietii mai mult mai intelegeam,dar asa, ghinion curat;
va multumesc anticipat;
Cami ce mai faci, ce iti fac fetele?
sper din suflet sa auzim de bine; anul asta nu stiu ce are ca unde ma uit doar de oameni cu probleme de sanatate dau; indif de varsta
ma rog doar sa fie rezolvabile la toata lumea; Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:


LA MULTI ANI! de 1 MARTIE, SA FIE O LUNA PLINA DE DARURI FRUMOASE!

Dragelor, sa ne rugam azi pentru Cami si fetele ei, sa primeasca vesti bune (parca azi mergeau la Tg Jiu).

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

mariella multumesc mult de propunerea facuta
da sincer m-ar ajuta mult sa stiu ca mai sunt suflete care se roaga pt fetele mele
pt cumnata mea alina cand a avut nevoie a fost super ca ne-am rugat toate
a contat enorm
doamne doamne ne aude si se bucura cand e rugaciune colectiva
caci de aia ne-am si unit aici sub aceasta denumire

cat despre dorinta de a avea un bebe
si despre plansete
si despre neimplinirea acestui vis minunat
stai linistita ca ai nimerit unde trebuia
toate suntem asa
sau am trecut prin asa ceva
toate te intelegem perfect
ca suntem cateva care inca mai raspundem
ca suntem cateva care nu avem timp
ca suntem cateva care vrem sa ne detasam de subiect
dar toate suntem bune crestine
sunt convinsa de asta
si mi s-a demonstrat de f multe ori pana acum
si crede-ma ca frustrarile acestea sunt perfect normale
si e bine sa vorbesti despre aceste lucruri
sa le impartasesti cu prietenii tai
care te vor intelege sau nu
dar e bineca tu sa te descatusezi si sa nu tii in tine aceasta amaraciune
si noi ne-am ferit o perioada
pana ne sufocau toti cu intrebarile
si intr-un final le-am explicat
ca avem probleme
si daca v-a considera Dumnezeu ca suntem vrednici
vom avea bebelusii nostrii
dar nu-ti pierde niciodata credinta si nadejdea
o persoana f simpla si credincioasa mi-a zis atunci
nu te mai plange
nu mai plange
nadajduieste cu fiecare zi
si mi-a schimbat viata prin doar aceste cateva cuvinte
sper ca si viata ta si a celor care citesc aceste randuri sa se schimbe daca isi doresc si nadajduiesc

va imbratisez pe toate
peste doua saptamani mergem la targu mures
va anunt eu cand
sa ne aprindeti cate o lumanare
sa ajungem cu bine acolo
sa fie totul bine
si sa ne intoarcem cu bine
ca e drumul f lung si obositor cu doua fete cucuiete si mici

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Cami, daca citesti, da-ne vesti de la Targu Mures.
Doamne AJuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angel33 spune:

La multi ani cu ocazia zilei de 8 martie!!!
Cred ca fiecare mesaj al meu incepe cu scuze ca nu am mai trecut pe aici, etc... Bebelina mea creste, ocupata si cu serviciul, casa si toate alea, nu mai ajunge vremea. Cand reusesc sa intru, citesc tot ce s-a postat din urma si asa am dat de mesajul tau lili_g cum ca ai fost la Sf. Ioan Maximovich. Eu locuiesc cam la 45 de min. de catedrala si merg cand pot pe acolo, precum si la catedrala veche. Ti-a placut? Pe mine m-a impresionat stilul si daca mergi si e o zi insorita, se vede totul toarte frumos in interior. Daca as fi stiut, m-as fi oferit voluntar sa va fiu ghid.
Cami_antonia sper ca fetele tale is bine, Maica Domnului sa le aiba in paza. Si mie mi-a spus doctora ca aude ceva la inima cand am fost la 6 luni la control, dar acum, la 9 luni, a zis ca e bine.
Fetelor care va rugati sa aveti bb, cereti binecuvantare de la preot si cititi Psalmul 19. E foarte folositor!
Ioanact te rog sa adaugi in lista celor ca isi doresc prunci pe Iancu si Elena. Multumesc anticipat!
Cu drag,
angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

La multi ani!Sa aveti o viata ca o primavara,zile senine si caldura sufleteasca!Un 8 Martie frumos cu multa dragoste si fericire!

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

LA MULTI ANI de 8 MARTIE! SANATATE, FERICIRE, IUBIRE!

Ziua asta sa fie un prilej de bucurie pentru noi toate, sa simtim mai putin apasarea grijilor si sa ne umplem gāndurile si sufletul de caldura primaverii!



Mergi la inceput