Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (81)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

cami_antonia am facut si eu pomelnic pentru fetele tale.
Le pomeneste parintele mereu la slujba!
Doamne Ajuta, sa veniti cu vesti bune de la Tg. Mures!

Daca tot vb de sanatate, mi-am facut si eu analizele si am descoperit de unde am simptomele dereglarii hormonale, si anume: de la hormonul tiroidei.
Mi-a iesit de 3 ori valoarea maxima.
Pe saptamana viitoare sa ma programez la un dr endocrinolog.

Dar ce am patit:
Prima data mi-am facut analizele la un laborator si imi iesisera leucocitele f mari, de 4 x val maxima, ceea ce e f mult (dr de fam se gandea la leucemie ~ Doamne fereste! ). Cand le-am repetat la Synevo , mi-au iesit bune.

De la 1 Martie o sa incep si eu serviciul. Mi-am gasit aici in sat la scoala, sa predau informatica.
Fosta profesoara care este, e bolnava.
Acum vedem ce va fi.

Dumnezeu sa va ajute tuturor celor care va doriti copiii!!
O seara placuta tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

alina eu zic sa mai refaci inca o data sau de doua ori analizele
ca ai vazut la tv ca nu si-au batut capul cu berea si cu sucul de mere si au dat valori
deci nici nu le-au pasat sa le verifice
de aia e cam greu la noi in tara sa te bazezi pe niste informatii mai ales medicale
de aia iti recomand ca luna viitoare sa le mai repeti si in alte parti
asta pt linistea ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Buna dimineata,

Va trimit mai jos sinaxarul de astazi si cateva vorbe frumoase

http://www.crestinortodox.ro/calendar-ortodox/sfantul-porfirie-99438.html


"Rugaciunea este rodul iubirii. Daca ne rugam, inseamna ca Il iubim pe Dumnezeu". Arhim. Zaharia Záharou


Sa-L lasi pe Dumnezeu sa-ti vorbeasca

O femeie ajunge la vladica Antonie al Surojului si i se plange: "Vladica, citesc acatiste in fiecare seara, canoane, nici o bucurie n-am, ma irita, nu stiu ce sa mai fac, pentru ca nu-L simt pe Dumnezeu, nici un semn n-am". Vladica i-a raspuns: "Stii ceva, incearca, du-te acasa, pune-te in fata icoanei si taci. Si incearca sa auzi, sa asculti ce-ti va spune tie Dumnezeu, pentru ca tu, palavragind atata, nu-L lasi sa-ti vorbeasca si El". Si s-a dus si a facut asa femeia, si a venit cu mare bucurie. L-a auzit!

Lili_g multumesc de cele impartasite

Cami_antonia ce mai fac fratele tau si Alina?

Ioanact, multa sanatate si un incept bun la serviciu

Maryella, sa-ti ajute Dumnezeu sa-ti implinesti gandul bun in perioada urmatoare; acum ca sunteti pe drumul rugaciunii, sunteti si mai aproape de copilasul vostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Mara iti multumesc pentru rugaciune si pentru postarile tale frumoase ,chiar imi lipseau.

Alina succes la serviciu si sunt si eu de parere sa-ti mai faci odata analizele.

Dumnezeu sa va ajute si sa va dea sanatate la toate.
Va dulce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryella77 spune:

buna fetelor;
sunt in asentimetul raisei- si mie imi lipseau postarile tale mara;
eu astazi sunt trista, mi-a murit catelusa mea favorita; nu imi vine sa cred ca ma voi duce la tara si ea nu va mai veni in intampinarea mea; avea cei mai dragastosi si afectuosi ochi din lume cand ma privea;
scuze pt deviere de la subiect;
si pe mine m-a impresionat predica de duminica; preotul de la manastirea Plumbuita unde am fost duminica spunea ca ideal ar fi sa combinam faptele fariseului cu rugaciunea vamesului;
m-am hotarat ca o perioada, macar pana la Paste, ca tot urmeaza postul, sa incerc sa ii cer mai putin Domnului si sa ii multumesc zilnic pentru tot ce am, pentru toate binefacerile din viata mea.
va pup si va doresc voua ce imi doresc si mie: implinire sufleteasca, cum considera Domnul ca e mai bine pt noi;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Maryella imi pare rau de catelusa ta ,te inteleg perfect ce simti ca am si eu o catelusa de 10 ani si pe 2 ianuarie mi-a muscat-o un caine care sarise gardul la noi in curte si dr.veterinar nu i-a mai dat sanse nici pana a doua zi.Dar eu m-am rugat mult la Sf.Nectarie si la Dumnezeu sa nu mi-o ia inca chiar daca este batrana si-s contienta ca nu mai are mult de trait dar nu ma impacam cu gandul sa moara asa.Si a zacut 3 saptamani cu injectii si tratament dar si-a revenit cu toate ca nu mai este ca inainte,schioapata si are o raguseala cand latra fiind muscata de gat si rupandu-i laringele.Multumesc lui Dumnezeu ca nu mi-a luat-o inca pentru ca ma iau f mult cu ea si ii ofer toata afectiunea care ar trebui sa o dau copilului pe care nu-l am inca.
Gandeste-te ca poate Dumnezeu iti va da luna asta un copil pe care sa-l iubesti si-ti va alina durerea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

alina eu zic sa mai refaci inca o data sau de doua ori analizele
ca ai vazut la tv ca nu si-au batut capul cu berea si cu sucul de mere si au dat valori
deci nici nu le-au pasat sa le verifice
de aia e cam greu la noi in tara sa te bazezi pe niste informatii mai ales medicale
de aia iti recomand ca luna viitoare sa le mai repeti si in alte parti
asta pt linistea ta

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



Doamne Ajuta!
Ma programez la un dr endocrinolog, unde imi va face ecografie si acolo se va vedea.
Multumesc pt sfat! (insa, simptomele cam sunt din cauza asta)
Saptamna viitoare o sa merg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaraAnisia

Ioanact, multa sanatate si un incept bun la serviciu



Povestea fluturasului nostru


Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului


Citat:
citat din mesajul lui raisa28
Alina succes la serviciu si sunt si eu de parere sa-ti mai faci odata analizele.

Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Cami antonia, noi suntem bine. Eu am inceput serviciu din 15 decembrie. Alexia ramane cu mama mea pana ne intorcem noi de la serviciu. E un copil plin de energie, care scoate nu de putine ori sufleul din mama mea. E tare draguta micuta mea, e vorbareata si cand venim acasa ne da raportul complet al zilei: ca a venit tataia si i-a adus colacel, ca bunica a baut 2 cafele, ca Ana( asa isi spune ea) nu a facut nani, ca a stat la tv la Mickey Mouse si tot asa. E tare draguta acum ca e marisoara si te poti intelege cu ea. Tot ne spune de copii, sa aducem pe cineva care sa se joace cu ANA, pt ca lui Ana nu-i place deloc sa se joace singura....cu alte cuvinte trebuie sa ne rugam mai mult la Dumnezeu sa ne mai binecuvanteze cu un copil. Noi in familie nu avem deloc copii mici, asa ca in afara de copii de la teren, nu prea avem altii.
Te imbratisez cu drag si la fel pe toate fetele de la acest subiect.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Buna,

Maryella, uff, imi pare rau de catelusa

Marturisirea pacatelor

Nu putem primi vindecare daca nu ne marturisim pacatele. Sa ne imaginam ca intr-un salon de spital ar veni doctorul sa-si cerceteze pacientii. Cei care ii vor spune doctorului ce-i doare, cei care vor descrie simptomele bolii lor, vor avea sansa sa primeasca tratamentul adecvat pentru vindecare. In vreme ce persoanele care vor marturisi ca pe ele nu le doare nimic, vor fi lipsite de vindecare. Tot asa nici Dumnezeu nu intervine sa ne vindece, atata vreme cat noi nu acceptam ca suntem bolnavi.



Mergi la inceput