Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (81)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jujuka spune:

Va multumesc fetele pentru sustinere, ce sa va spun cred ca s-a intamplat cand ne asteptam mai putin,deoarece in ultima perioada am avut doar schiat in cap si aproape in fiecare saptamana mergeam la schi.Si noi de ne chinuiam de mai bine de 5 ani si inca nu ne vine sa credem, am citit acatistul Sf Nectarie, iar dupa ce am terminat am fost si in 9 noiembrie la Bucuresti, chiar de ziua Sfantului dar nu am ajuns la moaste ca era foarte multa lume iar noi trebuia sa ajungem si la bunicii sotului dar am intrat in biserica si am stat la vreo 4 metri de racla cu moastele si m-am rugat din tot sufletul.Am inceput sa mancam mai sanatos, fara mezeluri, fara sucuri si fara tigari, nu am mai luat pastile, decat homeopate si am inceput sa fac si bowen si va recomand sa mergeti si voi la bowen, e foarte relaxant si te ajuta in multe probleme.
Acuma stam cu sufletul la gura si abia asteptam sa mergem la dr si ne rugam din tot sufletul sa fie totul bine, va rog sa va rugati si voi pentru noi.
Va pup si va doresc numai bine si inca o data va spun sa nu va pierdeti speranta, se intampla cand nu te astepti, RUGATI-VA MULT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

jujuka ce ma bucurrrrrrrrrrrrrr
uraaaaaaaaaaaa
felicitariiiiiiiiiii
am plans citind mesajele taleeeeeeee
stiu ca scriam impreuna de cand o asteptam pe antoniaaaaaaa
ma bucur mult de tot pentru voi
vezi ce face relaxarea si sportul si credinta?
un bebe frumos si sanatos
doamne ajuta sa fie totul bine si sa fii mamica fericita peste 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Jujuka,
Ma bucur mult pentru voi, O sa fie totul bine!!!
Sa aveti un bebe sanatos care sa va aduca numai bucurii!

Am intrat sa va dorescun post usor, cu binecuvantari si spor duhovnicesc!

Doamne AJuta!
O saptamana buna, plina de bucurii!

Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Post cu folos si vesti bune

jujuka, felicitari si o sarcina frumoasa iti doresc si un bebe sanatos la finalul celor 9 luni

Lili, cami_antonia, si sanatate puilor vostri

http://www.schituldarvari.ro/blog/?p=365

"Nepatimirea nu inseamna a nu fi luptat de diavol, ci, luptat fiind de acesta, nebiruit sa ramai."

Sfantul Diadoh al Foticeei

Evanghelia zilei - http://www.dervent.ro/share-EvangheliaZilei.php



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Buna fetelor ,va doresc si eu un post usor cu multa rugaciune si fapte bune.Eu in lipsa de ocupatie de la servici am intrat pe capitolele mai vechi de aici(28-33...etc)si citind povestirile fetelor (care apropo erau mai active decat suntem noi acum),am plans si am ras impreuna cu ele si mult folos duhovnicesc am capatat.Va recomand si voua fetelor mai noi asa ca mine sa cititi din urma daca aveti timp ca multa speranta si incredere capatati.Va pup si va respect pe toate fetele care mai sunt si acum pe acest forum si care acum unele au deja un copil sau doi ,sau altele abia acum au ramas insarcinate cum e si Jujuka,pe care o felicit inca odata pe aceasta cale.Citind din urma am prins mai multa speranta ca vom deveni si noi mamici atunci cand Bunul Dumnezeu va randui.
As dori sa va intreb daca mai sunt fete care mai duc listuta noastra la biserici si manastiri si sa le multumesc pe aceasta cale.Si mai rog odata fetele care stiu sa scrie in prima pagina sa-mi adaugati si mie religia ortodoxa in dreptul numelui nr.187. Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetelor da chiar
acum a inceput postul
si stiti ca in fiecare an in acest post mare
fac lista cu cele care pot duce lista in fiecare duminica in vreo biserica sau manastire
sa acoperim toate duminicile si toate sarbatorile din post
DECI CINE MA AJUTA?
CINE POATE DUCE LISTELE NOASTRE SI UNDE?
EVENTUAL INTR-O DUMINICA UNA DUCE LISTA ASPIRANTELOR UNA LISTA GRAVIDUTELOR SI UNA LISTA MAMICILOR

eu ma voi gandi si va voi spune cand ii dau sotului listele
si cand voi trimte si in alte biserici
ca sa acoperim tot postul tre sa fim mai multe
haideti astept inceperea listei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

hai sa incep eu

24 martie - lista cu aspirante biserica sotului
25 martie - lista gravidutelor si mamicilor biserica sotului
31 martie - lista aspirantelor biserica constanta - parintele O.
31 martie - lista gravidutelor si mamicilor biserica cta - parintele C.
7 aprilie - lista aspirantelor biserica tuzla
7 aprilie - lista gravi si mamicilor la alta biserica tuzla
acum ramane de completat
14 aprilie
21 aprilie
23 aprilie
28 aprilie
evident 5 mai
intr-una din datele ramase libere voi duce si eu listele si la manastirea techirghiol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

de asemenea mai am o mareeeeeeeeeeee rugaminte
cele care va veti invrednici sa duceti listele mamelor va rog sa faceti liste doar cu numele noatre si cu cele ale pruncilor
eu imi doresc foarte mult ca numele fetelor sa fie pomenit cat mai mult evident
va multumesc mult si astept propuneri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:


Buna dimineata, dragelor

aveti mai jos Evanghelia zilei

Zis-a Domnul: „Luati aminte ca milostenia voastra sa nu o faceti in fata oamenilor, ca sa vada ei; altminteri nu veti avea rasplata de la Tatal vostru Cel din ceruri. Deci, cand faci milostenie, nu trambita inaintea ta, cum fac fatarnicii prin sinagogi si pe ulite, ca sa fie slaviti de oameni; adevar va graiesc, isi iau plata lor. Tu insa, cand faci milostenie, sa nu stie stanga ta ce face dreapta, pentru ca milostenia ta sa fie intr'ascuns; si Tatal tau, Care vede intru ascuns, iti va rasplati la aratare. Iar cand va rugati, nu fiti ca fatarnicii, ca lor le place sa-si faca rugaciunile stand in picioare prin sinagogi si prin raspantii, ca sa se arate oamenilor; adevar va graiesc, isi iau plata lor. Tu insa, cand te rogi, intra in camara ta si, inchizand usa, roaga-te Tatalui tau Care este intru ascuns; si Tatal tau, Care vede intru ascuns, iti va rasplati la aratare. Iar cand va rugati, nu spuneti multe, ca paganii, ca acestora li se pare ca prin vorbaria lor vor fi ascultati. Deci nu va asemanati lor, ca Tatal vostru stie de ce aveti trebuinta, mai inainte de a cere voi de la El. Asadar, voi asa sa va rugati: Tatal nostru Carele esti in ceruri, sfinteasca-se numele Tau; vina imparatia Ta; faca-se voia Ta precum in cer asa si pe pamant. Painea noastra cea de toate zilele da-ne-o noua astazi; si ne iarta noua gresallele noastre precum si noi iertam gresitilor nostri; si nu ne duce pe noi in ispita, ci ne izbaveste de Cel-Rau. Ca a Ta este imparatia si puterea si slava in veci. Amin.“

preluata de pe http://www.dervent.ro/share-EvangheliaZilei.php

si Sinaxarul zilei

\http://www.calendar-crestin-ortodox.ro/Sinaxar/19/3/2013/

Cami, f buna initiativa ta , voi duce si eu listele dar nu pot spune acum exact cand si unde, dar cu siguranta le duc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Post usor si din partea mea si dupa Post sa auzim vesti noi despre viitoare mamici.

Astazi vine primavara si din punct de vedere astronomic, pt ca e echinoptiu, si sa speram ca va veni si in fapt. La noi e frumos, dar rece.



Mergi la inceput