Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Corinuka- votat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryd spune:

corinuka votat si eu!!!
Si noi ne chinuim cu kk. Ieri i-am pus un supozitor ca nu mai facuse de 3 zile si tot facea parturi si era maraita. Noua ne-a zis sa ii dau in continuare bifido baby inca 2 luni. Parca si tu i-ai dat nu? Nu s-a vazut nici o imbunatatire? Ea oarecum se mai reglase dar eu am oprit atunci sa-i mai dau si iar s-a dereglat. Acum sa vedem daca continui cum stam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

merci dragutele, dau o bere!
intradevar lory, i-am dat bifido baby..era cand mai facea kk, dar ckiar nu mai stiu de la ce: de la lp pentru tranzit, de ls ceai de musetel, de la probiotice, habar n-am...noi facem microclisme, desi mi se pare ca inmoaie si actioneaza la fel cu supozitorul, ni s-a zis ca clismele sunt mai ok...dar mi ciuda ca face doar asa...desi eu lp-ul nu-l prepar cu apa ci cu ceai de musetel..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Corinuk, eu te-am votat deja, ca te-am zarit acolo! Imi pare rau de David ca regurgiteaza. Poate nu-i pica bine lp... Inainte sa alaptez exclusiv, ii dadeam si eu completare cam 60 ml, nu la toate mesele, si cand am intrerupt brusc lp a fost chin doua zile dupa care am intrat intr-un ritm normal, cu mese linistite. Eu zic ca esti pe drumul cel bun!

Va multumesc mult pt voturi si aprecieri. Momentan sunt pe locul 3

Mirabela, am uitat sa-ti raspund la ce m-ai intrebat de somn si papa Matei nu cred ca se inscrie la vreo categorie de ziua mult/noaptea putin sau invers... adica mananca mult si ziua si noaptea (de fapt, nu mult, ci des) iar de dormit are vreo 3 somnuri ziua, de 30-45 min pana pe la 4, iar pe la 6 mai baga o ora si apoi vine baita. Cred ca doarme bine. Sta cam 2.30h-3h treaz ziua si apoi doarme. Am remarcat ca somnul de noaptea e cam de 9, 10 h cu vreo 5 treziri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

stellutz felicitari!..oare nu ne lasa sa votam zilnic sa castigi? hai ca ne mobilizam!
nu cred s-ajung sa alaptez exclusiv...am deja o luna de-ncercari si tot papa lp..sta o gramada la san si apoi urla de foame si daca-i dau lp il rade de parca n-o mancat de-o luna..saracul de el, cred ca l-am zapacit de tot
e ca un cosmar care nu se mai termina..ilpun la san unde plange si se enrveaza, apoi urla, apoi ii dau lp si-l da afara...mi ciuda si pe mine si pe tot..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Ma indrept cu pasi repezi spre intarcare , m-a afectat foarte tare gripa de zilele trecute dar si stresul sa nu ajung cu copii la spital. Din fericire, S.aseara nu a mai tusit deloc desi azi prezinta o tuse productiva nu-l mai deranjeaza la somn. Si cand ma gandresc ca nu i-am dat decat naturiste , se pare ca buna catina+colostrum pt. imunitate.
Sunt exact in situatia Corinei, pun fata la san (chiar si prin somn, asa cum ii este obiceiul) si nu iese decat foarte putin si trebuie sa suplimentz cu LP (un 60 lm.la masa). Beau ceai la greu dar nici o imbunatatire.
Am votat si eu ce a fost de votat, bafta !!

Unde pot vedea si eu pozele cu voi??? Dati-mi si mie parola

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Anaomaria nu iti spun eu cati ani voi avea pe cand Paul va fi de 20 , asa ca stai linistita.

Papelusca ma reprezinta si pe mine emoticonul ala, asa baga intr-una ceva bun la ghizdanel.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

La multe luni frumoase! pentru Mihnea de ANidaz.
Olivia Paul se trezeste frecvent la 06,30--7,00 dimineata. Asa e el, nu am ce-i face.

Stella saracutul Matei ce amarat a fost el aseara. Eu intru pe picassa sa vad pozele, nu stiu cum se face pe gmai. Pe picassa ma loghez cu userul si parola de gmail.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papelusca spune:

Corina, poate regurciteaza pt ca mananca agitat? La noi, daca incepe sa se agite, il iau de la san, il tin in brate ridicat, ii distrag atentia si astept sa se linisteasca, si abia apoi incerc sa-i mai dau sa pape, daca vrea.

Mirabela, ms, pe asta o fac si eu (cand gasesc hrean, ca se gaseste greu aici, si dupa aia se usuca si nu-l pot fol. de mai multe ori). Am incercat sa-l pun ras, cu otet+ulei sau apa, am uitat, dar si-a pierdut iuteala.

e 5 dimineata si nu mai pot dormi, desi ne-am culcat la 12. Sunt putin ingrijorata, ca Stef s-a culcat la 8, s-a trezit la 9.20 sa pape, apoi la 1 jumate, doar a supt de cateva ori si s-a pus pe plans. S-a linistit doar la mine-n brate, la sot tot mai ofta. Si s-a mai trezit abia la 5 fara un pic, de fapt eu l-am mufat, ca se foia. Deci s-a trezit extrem de rar, daca era dupa vaccin, innebuneam, credeam c-a patit ceva! febra n-are, poate doar a "crescut", ca si ieri dimineata a dormit fara treziri de la 5 la 8 . cine stie?

azi mergem la vaccinurile de 4 luni, sper sa fie bine. Poate am timp sa intru sa vad si eu albumele si sa fac si eu unul, ca m-ati facut tare curioasa!

fetele, v-am votat! Daca mai sunt si alte Miss, dati link-ul, sa va votam! frumoase oricum sunteti

merg sa mananc ceva, apoi ma bag inapoi in pat, poate mai dorm nitel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Norma eu cred ca el se va invata singurel sa doarma in patutul lui,te va surprinde placut.
Aseara Paul a adormit in patul nostru dar nu am vrut eu sa il duc in patut ca imi era asa de drag de el cum dormea.


Olivia sotul meu imi spunea astazi ca ii pare rau ca nu mi-a facut o poza cum stateam pe o parte cu sanul in gurita lui P si dormeam dusi amandoi .



Mergi la inceput