Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 (29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Criulica imi pare rau ,eu nu stiu alt remediu in afara de magneziu si nici nu am avut neplacerilea astea in sarcina nici acum si nici mai inainte.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Hello fetele!


Acum am apucat sa intru si eu pe aici

Apropo de colici, sotia unu coleg de servici a baut ceai impotriva colicilor pentru bebei si am inteles ca baietelul lor nu a acut probleme, dar cred ca a tinut si ceva dieta.

Vio - multa sanatate lui Dragos si insanatosire grabnica!

Bine ai venit Ana!

Vicky, sper ca esti ok cu testul.

Apropo de mancare eu am facut ieri seara un mix de legume (din alea congelate la punga care au si ceva orez in ele) cu crochete de peste si o supa de pui. Zicea cineva de salata verde autohtona, eu de abia astept sa apara, pentru ca una dintre ciorbele mele preferate e ciorba de salata E pe locul doi dupa ciorba de burta, dar ciorba de burta nu fac acasa, pentru ca al meu nu mananca .


18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

MAdd, daaa, intra in piscina. Eu am facut cursuri de piscina pt gravide cu Maya. O sa fie ff bine.
Eram sigura ca e din ro reportajul. In ro e moda cu regimurile. Dupa orice chestie, pac un regim. Sa va zic ca eu dupa operatia de fiere nu am tinut nici o zi de regim? Si nu am avut nimic, din contra, dintre toti oprtatii din familie, sunt singura care nu am nici o problema, mananc orice.

Acum fiecare face cum se simte confortabil in capul lui. Ca degeaba te iei tu dupa mine daca apoi culpabilizezi la greu.

Criulica, incredil de bine. Facui o gramada de treaba, imediat merg sa o iau pe Maya si ia si rezultatele.



Vicky, Printzesone and BB (25+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Mi-au sosit rezultatele la analize. Nu sunt vesti prea bune. Am hemoglobina 9 in conditiile in care limita minima e 11. Cred ca e si din cauza ca nu iau vitamine cu fier. In rest, celelalte sunt ok.

Voi merge peste o saptmana la doctorita sa vedem ce imi recomanda.

Raluca


S 26+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Moni, noi mancam amandoi ciorba de burta, dar tot nu fac acasa.. e mai simplu la restaurant

Ma gandesc ca piscina e destul de curata, fiind cu acces restrictionat, nu e apa ca la un strand public..Cu toate ca am fost si la stranduri publice de mica si nu am avut niciodata probleme..Imi place asa mult sa inot..ma relaxeaza maxim..Cred ca o sa risc


18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Vicky, ce ma bucur ca nu te-ai simtit rau..Da, ai dreptate, in ro e mare moda cu regimurile de toate felurile..dar asta e singura pe care am vazut-o mai relaxata cand a vb de alimentatia mamei care alapteaza..restul pe care i-am mai prins erau doar cu fierturi, gratare..

Ralu, o sa fie bine, o sa vezi..Eu zic sa stai linistita..

Ce bine ca e acceptata piscina..imi parea rau sa nu intru..

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madd11ee

Moni, noi mancam amandoi ciorba de burta, dar tot nu fac acasa.. e mai simplu la restaurant

Ma gandesc ca piscina e destul de curata, fiind cu acces restrictionat, nu e apa ca la un strand public..Cu toate ca am fost si la stranduri publice de mica si nu am avut niciodata probleme..Imi place asa mult sa inot..ma relaxeaza maxim..Cred ca o sa risc


18+



Din cate m-am informat eu, inotul in timpul sarcinii e chiar indicat! Cu conditia sa nu fie apa termala, adica sa nu fie prea fierbinte ca atunci nu face bine la copil. Mai ales daca iti place ... u go girl!

Apropo de sani, pe mine ma mai incape un singur sutien si trebuie sa merg sa-mi cumpar ... imi zicea al meu in una dintre seri cand ma schimbam in pijama "Laptareasa lu' tata!"







18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Mie imi zice direct "tzatzoasa":)) mai ales ca la mine diferenta e uriasaaa..Ma mir cum nu am vergeturi..Pe mine nu ma mai incap de prin luna a 3-a:) am trecut la bustiera..am zis ca o sa imi iau de la H&M, de merg purtate si cand alaptezi..ce am vazut in rest in gama de gravide, mi s-au parut fff urate..am zis clar ca asa ceva nu port

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Ma bucur, Mcoca! Sa iasa si rezultatul cum trebuie!

Raluca, stai linistita in ceea ce priveste analizele, pana nu ti le citeste un medic. In sarcina sunt alte valori iar cei cu laboratoarele trec valorile de referinta normale, asa m-am speriat si eu, nici nu mai stiu ce era diferit dar am aflat ca nu sunt motive de panica.

Mie doctorita mi-a zis ca nu e nicio problema sa intru in bazin. In concediu am fost la un spa cu ape termale care era si in interior si in exterior. Doar mi-a zis sa imi iau un costum intreg, nu am intrebat de ce dar oricum nu imi mai intrau sanii in costumele pe care le aveam de asta vara. Asa ca balaceala placuta Madd!

Si apropo de kliograme, m-am plans ca am luat 10( asa zice cantarul) dar mie nu mi se pare ca se vad ca si cum ar fi asa multe. Si am experienta in ceea ce priveste fluctuatiile de greutate, am avut cu 25 de kile mai mult fara sa fiu insarcinata. Asa ca nu stiu pe unde se aseaza toate dar nu o fac ca inainte!

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doina_1984

Iris, ti-ai zis sa-l iei pana la nastere? Cat dai pe el? Mie mi-a dat 2 cutii gratuit la cabinet, dar pe net am vazut ca e ba 63, ba 75.

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 21s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."


Doina sa stii ca nu mi-a zis pana cand va trebui sa-l iau, doar ca eu cand merg la control si stiu ca mi se termina Femosun-ul, o intreb de fiecare data si mi-a zis sa mai iau. Saptamana viitoare termin si cutia asta si trebuie sa merg la dr gine sa-i spun rezultatele la morfologia ce o voi face maine, deci iar o voi intreba si-ti voi spune atunci.
Eu le cumpar cu 63 ron cutia cu 3 blistere a cate 10 pastile, deci esti norocoasa.

23 + cu

Mergi la inceput