Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madd11ee

Am revenit si eu, fetelor..mi-a venit in vizita pe la birou fata care o sa ma inlocuiasca la munca..si ea e in CIC pana in iunie:) ne-am potrivit la fix..si a venit si cu fetita ei..o dragalasa..

Ma laud..am reusit sa mananc sanatos pana acum.. sper sa ma tina si azi..

Am citit legat de chestia cu alaptatul si sa nu mancam chestii care baloneaza..pe mine, ca ma baloneaza orice(iar acum pe sarcina e infinit mai rau), ce fac?

18+


Madd, iti spun eu ce sa faci : nu mai citi! Sunt aiureli. Eu nu am tinut nici un regim cat am alaptat. Maya a avut colici gramada o luna, independent de ce mancam eu. Mi-au zis astia sa nu mananc f multe fructe sau dulciuri, zaharul trece in lapte si se digera mai greu, dar atat. Eu in disperare de cauza am incercat vre-o 2 zile regim, din ce citisem pe forum, dar a fost vax albina. Asa ca am mancat de toate.


Vicky, Printzesone and BB (25+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Mad si eu ma gandesc la fel ,daca ma tine balonarea si dupa nastere ? Eu de-abia astept sa nasc numai sa scap de nesuferita asta !
Cu privire la ce vom manca in timpul alaptarii ,eu la Ana nu prea aveam optiuni ca ea facea colici de la orice ,mancam asa mai mult fierturi, fara fructe ,fara lactate ,pana am zis ca orice as baga in gura ea are colici si am renuntat la regim.Cu Dragos nu am tinut deloc regim si el nu a avut colici ,cred ca aceste colici au legatura mai degraba cu stresul si oboseala mamei decat cu mancarea.
Doina felicitari pentru vestea buna de la eco!

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Vicky, am vazut un reportaj cu o tanti pro alaptat..care a spus ca primele trei luni daca poti manca regim e ff bine..daca nu, fiecare mama isi va da seama ce ii prieste si ce nu copilului sau si isi face propriul regim..iar dupa ce mai creste chiar e bine sa mananci chiar si fasole uscata..sa se obisnuiasca copilul cu gustul inclusiv din laptele matern..
Mi s-a parut destul de logic ce a zis..

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Madd, din ce tara era tanti?



Vicky, Printzesone and BB (25+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Doina feliciari pt eco bun!


Vicky, Printzesone and BB (25+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Fetelor, va intreb si eu ceva..A rezervat sotul meu cu colegii lui pentru weekend un minisejur la Valea cu pesti...si hotelul are si piscina interiora..Oare e ok sa intru?
Stiu ca am mai intrat o data in vacanta de iarna, dar nu am stat mult, pentru ca mi se parea apa cam calda..
Dar sunt ceva estrictii pe sarcina cu piscina?

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Felicitari fetelor pentru vestile bune!

Credeti ca e adevarat ca bebe isi mentine programul pe care il are in viata intrauterina? Pentru ca la mine se zbenguie seara, noaptea si foarte de dimineata, mi-ar putea face un program pe invers, solutia ar fi sa ma mut in America.

Adaug la simptomele "placute" ale sarcinii carceii. Aia durerosi care lasa urme si la doua zile dupa ce i-ai avut. Am mai patit asa cand tineam regim de slabire si atunci mi-a fost recomandat magneziu. Acum, desi iau magneziu ma incearca din nou senzatiile astea. Nu am avut decat de doua ori in sarcina dar de fiecare data m-am resimtit cateva zile.

Mcoca cum iti mai e dupa test?

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Vicky, din Romanica noastra..Dar nu mai tin minte ce si cum, ca sa caut sa pun link..oricum, a fost un reportaj ff scurt.

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Mad eu zic sa intrii ca nu are ce rau sa-ti faca ,din contra inotul le relaxeaza pe gravidute ,binenteles sa ai grija sa fie apa calduta ,sa fie curata si sa ai grija cu alunecatul pe podea !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Madd, eu am mai zis, mie medicul mi-a recomandat inot pentru durerile de coloana.
Nu cred sa fie interdictieVezi si tu cum e apa.

Criulica, problemele astea cu carceii le am si eu. Acum parca m-au mai lasat. Sarcina trecuta m-au terminat spre sfarsit...La fel cum spui tu, simteam durerea vreo 2 zile
Dr mi-a dat sa iau acum Magne B6 1/zi si Dolomit tot asa 1/zi

Mergi la inceput