Piersicute de iulie august (24)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Porumbita, poate a fost ceva izolat, asta cu plansul seara. La multi ani pt Robert!!

Fleur, am uitat sa iti raspund, dupa raceala, cazatura si vaccin, nu i-am mai dat nimic nou. Suntem tot la cereale cu lm date cu lingurita, mai astept un pic asa.

Si pe mine ma mira sa vad ca atatea dintre voi nu va mai puteti intoarce la vechiul serviciu. Imi pare rau pentru stressul pe care il adauga treaba asta peste voi.

Vlad n-a facut febra, dar de data asta are reactie locala. E un pic rosu si tare. Pun comprese reci. Azi sunt singura cu el, sotul e la serviciu. Off, e tare sperios dupa vaccinul asta.

Kimmy, sper ca e bine Emma, ca n-a avut chiar nimic! De tine imi amintesc cand ma uit la el la gingii, a inceput sa aiba si el asa, ca doua margelute mici gingia, umflata.

IIuli, voi ce faceti?

Ina, nu stiam ca ai plecat, am ratat mesajul. In Olanda, nu?

Ma cheama, mai revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Ce bine ca merge forumul. Dependenta asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

yeeyyy!!! the forum is back! finally...fetele fara FBK v-a fost dor de noi? poate asa cu pana asta va mobilizati si voi sa va faceti cont, macar anonim...noi am descoperit chat room pe fbk si e mult mai fun
LML Mattia
fleur - io folosesc un stab mixer (din ala vertical) pt piureuri. am si robot dar e inutil acum la cant asa de mica.

pitica mea a spus "papa" aseara in timp ce se juca, cu castronelul in care tin eu protectiile de silicon asa k ne mandrim cu primul cuvant logic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Hello hello.
Intr-adevar forumul asta provoaca dependenta. Nu mi-a placut deloc cat nu a mers si mi-a fost dor de voi.
Hai ca dau eu o cafea si un ceai asa la amiaz sa nu ne iesim din mana.
Sper ca toata lumea e bine si toate piersicutele sunt sanatoase.
Fleur, Delia, frumos ca ati avut curajul sa plecati atat de departe.
Noi nu prea ne putem gandi la plecat din tara desi rrecunosc ca ne mai bate gandul cateodata. Vorba mariei, poate reuseste Aurora sa plece si noi o vom urma cu siguranta daca isi doreste si ea asta.
Noi am avut niste zile foarte agitate. Aurora e maraita si plangacioasa, nu isi face somnul peste zi si e tot un scandal. Deocamdata inca mai doarme toata noaptea, dar ma astept la orice. Nu stiu daca se pregatesc ceva dintisori pt ca desi e tot cu mana in gura nu saliveaza mai abundent. Cu jucariile de detitie nu are nici o treaba. Nici gand sa le molfaie, in schimb e tare fericita daca ii masam noi gingiutele cu degetul. Oricum, ne-a zapacit zilele astea cu plansul si scandalul.
Voi ce ati folosit pt dintisori? Retin ca fleur zicea ceva de orajel, dar parca mai era un produs naturist sau homeopat. Si voi cum v-ati dat seama ca pe piersicute le dor gingiile si au nevoie de gel cu calmant ca nu as vrea sa o dau aiurea fara sa fie nevoie.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Bine v-am regasit fetelor.

Ar fi bine totusi ca adminii sa respecte mai mult userii si sa anunte cu o zi inainte macar cand fac revizie tehnica, sau macar sa nu scrie "back in 30 minute", am dat click ieri din juma in juma de ora...toata ziua. Se vor pierde in vant probabil randurile mele, dar am simtit nevoia sa spun, cu riscul de a rade de mine: deh, asta e dependenta rau de forum. In definitiv, nu asta urmariti, dragi admini?

La FB zic pas in continuare, deocamdata.

Aurora, Orajelul e bun ca amorteste gingia dureroasa. Homeopate nu stiu cer ar putea avea acelasi efect. Tinem pumnii sa erupa repede si cu cat mai putine dureri.

Va pup. revin ca acum ma cheama fomistul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fleur, ne-am gandit toate la tine. Muraturica, asa mai are si Nectarel reprize. Or fi dintisorii si la el.Eu doream sa plec in oras. M-a convins barbatu-meu sa iesim mai pe seara sa mergem sa si mancam ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Cand sa scriu si eu..forumu crapat...

Fleur, Delia, foarte emotionante povestile voastre, le-am citit cu interes. Si sotul ar fi vrut sa plecam, insa eu nu am fost asa dornica...

Noi suntem ok. Eu cu job-ul, e destul de obositor, dar n-avem ce face. Bona e mai ok, Patrick s-a adaptat destul de bine fara mine.

Mai merg cu 4 ore si sapt viit, apoi intru cu 6. Daca pricep si sanii mei ca nici la pranz nu mai golim...

Salam de biscuiti: 500 gr de biscuiti simpli, 1 pachet de unt, 4 linguri de zahar pudra, un pachet de crema pt prajituri (sau se poate inlocui cu inca un pachet de unt si 4 linguri de zahar), 2-3 bucatele de rahat, un pachet de cacao, 2-3 fiole de esenta de rom).
Se sfarama biscuitii dupa preferinta. Mie imi plac mai mici, aproape pisati. Intr-un ibric se pune rahatul taiat mic, se adauga cam o cana de apa, se pune la foc mic (pana la topirea rahatului sau pana raman bucatele foarte mici), se adauga 3 sferturi de pachet de cacao si o fiola de rom.Crema: se amesteca untul cu zahar pana se topeste, se adauga 2-3 linguri de cacao. Se stropesc biscuitii cu 2 fiole de rom. Se adauga combinatia din ibric, se amesteca bine pana se raceste, apoi se adauga crema si se amesteca. Eu am preferat sa fie ceva mai cremos, asa ca am preparat si un pachet de crema pt prajituri cu gust de ciocolata si am amestecat-o cu biscuitii. Se aseaza pe o folie, se pudreaza, se ruleaza, se pune la frigider, pofta buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Yuppyyy merge forumul...
Fleur EU folosesc blender...am luat unul ieftin la 10euro din real dar sunt fff multumita de el.face totul fff fin ca si mancarica din borcanel.chiar si carnita.brocoli si conopida nu or fi grele ptr stomacutu lor?o sa le incerc si EU.
Lorena reteta e fff simpla...i au 3cutii de milk nu stiu cum de la nestle ce la noi nu l am gasit(dar asta ii da tot farmecul) le fierb 2ore cu tot cu cutie si apoi le amestec cu Un Pac de unt si umplu un Pac de foi de napolitane si gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Maria chiar aseara m a intrebat sotul ce ne am face daca si copii nostri o sa vrea sa mearga in alte tari cum am facut si noi?si am spus clar vom merge dupa ei.numa sa nu ISi aleaga tari diferite ca atunci nu am Sti cum sa facem)))
Muraturica EU il mai fac cu dentinox dar nu am observat vreo imbunatatire.
Carmen ma bucur ca e mai bine cu bona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Porumbita la multi ani Lui Robert.
Vera ...lorena la multi ani piersicutelor voastre

Mergi la inceput