Piersicute de iulie august (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

A adormit pitica din nou pe la 8.40 pana la 11.20. Eu fragmentat, ca a dormit intai pe mine, apoi supt, apoi supt la celalalt san, ridicat sa ragaie ca plangea, plimbat, adormit iar pe mine. Va dati seama! Oricum, mi-e mai bine decat azi dimineata.

Mandra mea are o noua ocupatie: sa scuipe. Cu zgomot si cu bolta! :)))
Si e disperata sa stea in fund. Abdomene la greu, daca e pe plan inclinat se ridica, daca o ridic eu e super incantata. O intreb maine pe dra ce parere are.

Offff, fetelor, stresuri d-astea am si eu. D-asta si picasem intr-o pasa proasta sapt asta, ca pe langa altele, ma stresez si ca trebuie sa-mi caut un alt job si mi-e groaza!
Tot incerc sa uit si sa le las deoparte, macar pt cateva luni, dar e greu!

Lml Emma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ada, am o intrebare la tine si la fetele care au nascut prematur daca mai sunt...
legat de diversificare...se incepe la 6 luni dupa nastere sau la 6 luni conform varstei corectate a bebeului. Tie ce ti-a zis profa?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viairo spune:

Muraturica, mersi, dau cu garmastan, dar mi-am dat seama prea tarziu de problema, am folosit inainte de nastere, dupe ce am nascut pana acum n-am avut nevoie.

Ilenutza, ce seminte folosesti si de unde cumperi semintele? Probabil voi incerca cu borcan simplu, dar nu e cine stie ce scump nici cel special, 20 de lei parca. Am citit niste review-uri bune despre el, cred ca pozitia inclinata ajuta cumva.

Plasmon, borcanele cu carne - stiti cumva daca sunt bune? Contin amidon de porum, faina de orez si sare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Viairo


Ilenutza, ce seminte folosesti si de unde cumperi semintele? Probabil voi incerca cu borcan simplu, dar nu e cine stie ce scump nici cel special, 20 de lei parca. Am citit niste review-uri bune despre el, cred ca pozitia inclinata ajuta cumva.

Mami de Robert (20aug2012)
Uite aici despre germinare
http://sproutpeople.org/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ioana nasa mea a inceput la ambii copii (nascut la 29 sapt si nascuta la 33 sapt) la 5 luni jumate de la nastere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Maria, ii fac avocado cu pui asa: o jumatate de avocado zdrobit bine cu furculita, amestecat cu 2-3 lingurite de piure de pui cat mai fin. Eu cumpar piure de pui bio din farmacie... (este f bun la gust, mai au asa de curcan, vita, miel). Decat sa fierb eu piept de pui de origine incerta, sa-l dau la robot si sa iasa mai zgrunturos, am preferat solutia asta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

hello!
ioana - maine poti trece dupa ora 9 la cafenea il gasesti pe sotzulache (Robert) pana pe la 13-14 cred, dp aia ti-l lasa la bar dk nu ajungi.
ile - saptamana asta muzeul este inchis pt curatenie generala, nu cred k se deschide nici in w/e...asa k mai bine o lasati pe w/e viitor
aruba - capul sus si fii barbata s-au adunat prea multe e adevarat si la un mom dat ajungi sa clachezi. asa cum au zis si fetele, ti-ar prinde bine o cura de vitamine, in special sa iei magne b6. hai k o sa fie bine, ai sa vezi
ada - idem ai grija de tine, hraneste-te, baga vitamine si odihneste-te

noi suntem bine, azi stam pe camera k e nashpa afara...aseara ne-am super mega distrat k piticot a avut chef mare de vorba si ne-am chicotit/conversat pana pe la 12.30 si azi vad k e in mare forma k e tot intr-o chiuiala de azi dimi diseara vine buni la noi asa k mai respir si eu un pik. as vrea sa dau o fuga la salon maine, am facut planul sa gatesc, sa fac putina ordine, poate chiar si o praji..vedem ce iese.
sunt prin zona. va poop!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancader spune:

Buna fetele,

Noi am inceput de azi legumele si i-au placut tare mult! S-a lins pe botic, la un moment dat de atata placere a inceput sa faca balonase si gargara, de ne-am umplu amandoua de morcov.
La sala totul e bine, am avut marti tae boo, miercuri step aerobic, ieri pump si azi cardio. Cu lapticul m-am reglat, am bagat ceai la greu. Eu nu am putut sa intru zilele astea pt ca am avut de facut raportari de sfarsit de an si mi-au cam luat tot timpul, plus o pitica super rasfatata care vrea doar in brate, alintata sa te joci cu ea, sa o bagi in seama.

Trimit si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Aaa Laura, mi-am amintit - m-am gandit la tine cand ieri in cabinet l-am prins pe Vlad facand pipi si a scuturat din cap, asa ca si cum l-ar fi trecut un fior, tare simpatic a fost. Andrei mai face asa?

Olivette, sunt curioasa ce o sa-ti zica dr de abdomene/statul in fund, noua in etapa respectiva ne-a spus sa nu il punem, si nu l-am pus. Nici pe plan inclinat nu l-am mai pus atunci (adica pe la 4.5 luni) si a mai "rezistat" cumintel pe spate pana pe la 5.5 luni. Sigur, depinde de copil, cu Andrei nu prea a mers, nu-i asa Laura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancader spune:

Acum sa vedem ce s-a discutat....

Wilton, bine ai venit, felicitari pt copii, si pt grasunica piersicutelor si pentru faptul ca esti o mamica tanara. eu la 21 de ani l-am avut pe baiat. Aerosol am facut si noi dar doar cu ser fiziologic si numai cand era treaza.

Ana, pe vlad sa nu aiba reactie la vaccin.

Ada, esti o super mamica iar puiul tau un superbebe . A depasit momentele critice de cand s-a nascut, eu cred ca el va fi un om foarte special, arata foarte bine atat fizic, a recuperat kg cat si dezv oltarea motorie e foarte buna.

Laura, ce flacau mare ai tu care sta singurel in picioruse si ce fatuca satisfacuta are el . Te face sa uit de toate greutatile!

Lore, sanatate multa Onucai, poate e ceva de la ce ai papat tu, sau poate s-a iritat mucoasa intestinului si de acolo friricelele.

Roxypuy, Michelle sa stapaniti sanatoase carrierele. Ce bine sta Anto pe burtica luli tati, protejata !

Olivette, ce pitica grasunicasi frmusica ai. cate kg are?

Kimmy, multa sanatate lui timi si pupici pentru ema. Starea pe care ai descris-o tu ma caracterizeaza perfect, nici eu parca nu mai am timp pentru mine si am intrat intr-o delasare, de aceea mi-am propus sa merg la sala, ma simteam ca o leguma, acum chiar daca vin obosita de acolo si pitica suge de n spe ori noapte, ma simt altfel, am energie mi s-a pus sangele in miscare.

Laura, eu tot in Berceni stau, pe langa spitalul 9, tu?

Vera, sa va fie de bine cxumparaturile, sa porti sanatoasa ce ti-ailuat. ce pret avea masina de facut paine?

Fleur, Ericutul care a scapt de intepat pana la 1 an. Si eu abia astept sa vina caldura cu haine putine.

Aruba, capul sus, o sa iesi si din asta, cineva zicea ca primii 2 ani sunt critici pt un cuplu cand apare un bb, asa e,, trebuie sa incercam sa gandim la rece si sa nu punem chiar tot la suflet, pentru ca odata aparut bb, viata noastra se schimba radical, pe primul loc va fi copilul, dar usor usor ne vom adapta din mers noilor schimbari. Ca si iaurt, napolact e ok, eu ii dau baiatului cu 6% grasime, dar pt fata voi lua grecesc olympus, parca cu 10% grasime, e super, l-am testat pe mine

Ilenutza, ai fost tare cu papusica ta alba, a mea e mai creola. Vizionare placuta la Antipa.

Ali24, m-ai innebunit cu prajitura ta , pupam pe denis umblaretul.



Mergi la inceput