Piersicute de iulie august (24)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

fetelor, am facut o comanda la farmacia tei si am uitat sa comand si safe feeder-e . spuneti-mi va rog, sub ce denumire se gasesc in magazine si pe unde as putea gasi? multumesc.

lml pt clara! vreau si eu tort

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

daca afli zi-mi si mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

LA multe lunite Clara!

Balanta - eu am luat de la Sensiblu si se numeste ""saculet pentru hranire""

Aruba, nu te speria ca nu e chiar asa grav cu mesele. CAt despre biberon, am patit-o si eu exact la fel dar am insistat si nu i-am dat tziti decat dupa ce papa din biberon la masa de seara ca noi trebuia sa ii adaugam vitamine asa ca nu am avut incotro. Si dupa o saptamana a inceput sa nu mai planga si sa pape cumintica.
E important sa te echilibrezi tu ca te simt foarte stresata. Daca tu te repui pe picioare, si ea va reveni la calm. Stai linistita! Sanatate multa Anei si ai un pic de rabdare ca se vor rezolva toate!

FETELOR eu nu mai inteleg nimic....Lui fii-mea ii ies canini prima data ca vad ca e rosie gingia in dreptul caninilor de jos. Ati mai auzit de cazuri de-astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Balanta, nu mai e timp sa suni la farmacie poate iti modifica comanda?

Fetele au gasit in cora, eu nu. Cica chiar de la primii pasi dar eu nu am vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ana, nu se poate modifica comanda; am mai incercat si alta data.
ioana, merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Balanta - si eu am dat comanda la farmaciatei s iam uitat ceva, si am sunat sa intreb daca se poate modifica, si mi-au spus ca nu, dar sa fac alta comanda, cu mentiunea sa fie trimis in acelasi colet cu comanda cu numarul primei comenzi.
Safe-fedderul se gaseste sub denumirea "saculet hranire"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm

fetelor, am facut o comanda la farmacia tei si am uitat sa comand si safe feeder-e . spuneti-mi va rog, sub ce denumire se gasesc in magazine si pe unde as putea gasi? multumesc.

lml pt clara! vreau si eu tort


Nu au pe stoc safe feedere la bb tei. Am vrut si eu sa iau...se numeste saculet hranire ala de la primii pasi. Au adus ceva la tei, dar e de silicon si e.si scump... E un del de tetina mai groasa cu multe gaurele in varf si e 34 ron...prefer sa-l incerc pe ala de la p pasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Fetelor, prezent!

O intrebare rapida, apoi reintru sa mai raspund:

Eric a facut de ieri, dupa ce l-am scos afara, o iritatie rosie pe obrajori, mai pronuntata de stangul. O mica pata rosu aprins in mijlocul obrazului. Cu ce crema sa-l dau?
Barbata-miu zice sa nu fie eczema sau dermatita atopica. Nu prea stiu ce-s astea, dar sper sa nu fie altceva decat iritatie de la frig.
Ce ma sfatuiti sa fac?

(L-am tamponat cu ser fiziologic si am pregatit un decoct de musetel, acum e la racit.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Asa:

Aruba, nu te mai chinui si complica viata singura. Cand vei fi intr-adevar nevoita sa pleci, zilnic sau, ma rog, foarte des, in lipsa ta fetei ii va fi foame. Lasa foamea sa isi spuna cuvantul. Tu pregateste-i acolo un biberon cu lm sau lp, niste solide just in case, apa, suc, biscuiti sau ce mai papa ea. Lapte i se poate da si cu lingurita daca nu accepta biberonul.
Sfaturile astea le am si eu de la educatoarea lui fi-miu, o doamna romanca spre 60 de ani, din care 30 si ceva a ingrijit copii, de la 2-3 luni in sus ca varsta. Eu eram f stresata ca Eric e alaptat, papa din 2 in 2 ore ziua si ce va manca el la cresa.
Nu l-am dus inca la cresa, dar nici cu lp sau cu bibe nu l-am (re)invatat (il voi duce saptamana viitoare probabil). Mizez pe foamea lui si pe trecerea timpului, va invata ca tb sa manance si in absenta lui mami.
Cereale care nu constipa...cred ca integrale, cu cat mai multe fibre, acum nu stiu de care se gasesc la voi. Sau cu iaurt si fructe in ele. Eu ii dau mai nou lui E. cereale de grau cu portocala si pere in compozitie. Dar constipatia nu a fost niciodata o problema la el.

Sanatate multa tuturor piersicutelor racite, of, sa treaca odata iarna asta!

Roxy, ai incercat sa-i maresti un pic portia de cereale? Multe din voi ati spus ca iau in greutatea bebeii de la cereale (al meu: nu!). Dupa ghidul meu de diversificare, ar trebui sa manance 2-4 linguri de cereale de 2-3 ori pe zi... Eric mananca 2-3 linguri cu fructe si, cateodata, 1-2 linguri cu legume si carnita.

Muraturica, rabdare si iar rabdare, probabil urmeaza un salt mental la Aurora, in curand ai sa fii uimita si incantata de ce va face.

Kimmy, voi ce mai faceti, cum mai stati cu dintisorii?

Ina, ziceai ca mai intri sa ne spui ce ati mai facut.

LML Clarei, sa creasca mare la fel de frumusica si de cuminte ca si pana acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Am iesit si noi pe afara si parca m-am mai revigorat. I-am dat laptic dupa ce s-a trezit si exact la fel a facut si la urmatoarea masa: papa-somn 30 min-papa iar. Bine ca doarme.
aruba, nu sunt multe 6 mese mai ales ca e bolnavioara. Relax, se voir aseza toate la locul lor din nou.
Fleur, si Aurora a patit asa de la frig.Eu am o crema vitaminizata preparata in farmacie, dar o data am dat-o si cu crema pe care o folosesc la masaj (in cazul meu Bubchen milk). Asa ca merge cred orice crema pt bebelusi mai ales daca nu a avut alergii la nimic.
Va pup.

Mergi la inceput