Piersicute de iulie august (24)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Ioana, la fel m-am speriat si eu cand a dormit o data 5 ore. Si eram cu ea in camera. Cand am vazut cat e ceasul am sarit ca arsa si m-am dus repede la patut sa vad daca respira.

Lorena sunt sigura ca problemutele ei nu sunt din cauza ta. Asa e cand se aduna oboseala si pandeste si un pui de depresie. Capul sus ca trece si perioada asta! Si pe mine ma mai ia asa uneori depresia dar incerc sa-i dau cu piciorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Vai, fetelor ce mult ati scris si aici. Acum m-am mai linistit si eu.Stau in varful patului, m-am uitat la Sulleyman. Multumesc Fleur, ptr. link ca eu vreau sa-l vad inainte. Eu, ca sa ma pot uita la un film trebuie sa stiu sfarsitul. daca-mi convine cum se termina, ma mai uit, daca nu, nu.
BALANTA, daca ai nevoie de ajutor, asa cum au sarit fetele sar si eu.sa dea Domnul sa rezolvati si sa va linistiti.
LORENA, fata mea, mananca o ciocolota si posteaza-te la Sulleyman.
IOANA, sunt convinsa ca te-ai speriat rau, dar, poate ca Anuta isi face program.
NECTAREL, a avut kineto azi si a facut kaka in nasul terapeutei. Nu stia Madalina de unde vene mirosul. A urlat la sedinta, ptr. ca era obosit.
ANCA, cum merge sala? Ce-as mai vrea si eu.
Despre achizitii, noi inca nu mergem de-a busilea. Stam foarte bine in fund. Speram ca, se va rezolva cu Kineto.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

pt fetele care nu au FB poate urmati exemplul veri si va creati si voi cont special pt grupul nostru

am simtit lipsa voastra (balanta/fleur/muraturica si nu numai) pt acolo e mai animat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna noaptea!

Eu mi-am luat curajul in dinti si am iesit in sfarsit cu bebe la o plimbarica. Nu mai iesisem de pe 24 la vaccin, dar aia nu a fost o plimbare plus a fost un frig groaznic.
L-am bagat cu hainele de casa in cosmonaut, i-am pus cizmele ca nu-i mai vin botoseii de la costum (adica i-a ramas scurt, avea botoseii atasati de pantalon, acum ii scot picioarele prin pantaloni. Nu-i mai iau alt cosmonaut iarna asta, mai are un costum "de zapada" cu geaca si salopeta ca de ski), l-am pus in carrier si am insfacat si saniuta.
Afara l-am pus in sanie si l-am tras cateva ture pana a facut nasucul rosu. I-a placut, si mie!
A fost si vremea in sfarsit mai ca lumea, un -4 fara ninsoare sau vant. Maine vor fi 7 cu plus dar, bineinteles, va ploua...
Am curatat si masina de zapada de zilele trecute, cu el in carrier apoi l-am bagat in masina la caldurica.
Ce mai, am imbinat utilul cu placutul.
Acuma, surprize, surprize, doarme in patutul propriu si personal, dupa ce a supt vreo ora .

Lorena, a zis bine Ada, ciocolata si Suleyman. Si poate mai iesiti si voi pe afara, parca tu spuneai la un mom dat ca nu mai iesiserati de 2 sapt. Face bine la pisic (psihic)! Tu esti "de vina" ca ai o fetita frumusica, vesela si sanatoasa!

Porumbita, Ioana, multumesc frumos pt ofertele de cazare. S-ar putea chiar sa dau curs anul asta, as vrea sa venim in tara si poate si cateva zile la Buc. pt o lucrare dentara, daca ma hotarasc sa o fac acolo si nu la Iasi. Nu e stabilit nimic deocamdata, nici perioada. Oricum, multumesc inca o data !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Fleur ce tare trebuie sa fi fost ericutzul in sanuiuta.nu ai facut poze sa il vedem?
Balanta chiar asa nu poti sa trimiti prin mail sa le vada dr sa nu mergeti doar ptr atat pana acolo?va pupam si ne rugam ptr voi sa fiti cat mai repede bine(chiar am fost azi la biserica si m am rugat si acolo ptr voi si ptr toate piersicutele)
Da mai fetele fara fb nu puteti sa va faceti unul cu nume fals fara poze...e mult mai fain acolo.vb toata ziua.pe mine m a prins tare chatuiala asta de nu mai Las tel din mana nici la wc
Lorena te stiam fata serioasa...cum sa fii tu vinovata???ia revino ti draga


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Iuli stai linistita...toate la timpul lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

sunt plina de nervi.iar a facut v febra :(
nu mai facuse de ieri noapte
parca vad ca se lasa su la el cu antibiotic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Offff, Porumbita :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Va las o cafea mare.a urlat Nectarel la bibe, ori a fost prea fierbinte, ori vorba Anei il dor gingiile. Chiar nu inteleg. Fetelor deci el nu are voie sa aibe o masa intreaga de legume fara lapte apoi? M-a enervat si Tudor ca nu s-a trezit si a intarziat de la. scoala. Nu tu rucsac , nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza,

Dupa ce ca nici pe forum nu apuc sa mai intru, v-ati mai si mutat pe fbk . Va roooog frumos, ramaneti si aici. Nu am timp sa stau si pe fbk chiar dc imi fac un cont fake.

Ada eu abia de o sapt am renuntat la lapte dupa masa de dim, nu stiu dc pt Nectarel e ok.

Fructele de obicei se dau la micul dejun, 9.30-10, la pranz legume, in care treptat se adauga carnita, ousor, ficatel, etc. la 18.30-18 ceva fruct ulterior cu branzica, etc, seara lapte.

Va pup pe toate, fug la munca

Mergi la inceput