Bebelusi de Sep-Oct 2013 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Si eu sunt curioasa de la ce vine nick ul tau DarkBendis!

Ioana_Pos ce ieftin e abonamentul la clinica aia privata, ce n as da si eu sa platesc doar £ 50/luna pentru BUPA de exemplu si sa beneficiez de serviciile lor!

Pastilutza bine ai venit in grup, sigur ca te primim!
Dar de unde ai venit? Ai locuit in strainatate? Innot poti sa faci Pastilutza si mers mult pe jos face foarte bine. Bravo ca esti o sportiva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miralexia

Mihaela multumim pt noul capitol si pt ca te preocupi mereu de asta! meriti multi


Miralexia
Ce mult ma bucur pentru tine ca totul e bine cu bebe, super vesti!!
Tu si cu Laura ati obtinut sarcina asta dupa mai multi ani de incercari, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Multa bafta tuturor fetelor care merg la teste si la echo sa asculte inimioara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elena_R

Oh, sa va zic ce am citit azi cat asteptam la doctor intr-o revista pt gravidute
Cica daca ai greturi este mai bine pt sarcina pt ca atunci sti sigur ca se produc hormonii necesari unei sarcine sanatoase. In plus, se pare ca bebele are un IQ mai mare decai cei proveniti din sarcini fara greturi. Nu gasesc acum articolul dar mi se pare totusi cam deplasat.


Elena_R si mie mi se pare foarte deplasat, fara suparare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Va doresc tuturor o noapte cat mai buna, eu merg la nani, maine vine o foarte buna prietena de a mea din Romania. Pe aceasta prietena am cunoscut o la odiseea lui Imi, ne am intalnit si in realitate si am ramas foarte bune prietene. Se poate!! Eu chiar visez sa mi fac si aici cat mai multe prietene!
Sta la mine acasa 2 saptamani jumate, caci vreau sa o ajut sa si faca acte si sa vina si ea in UK.
Night night!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Buna seara la toata lumea!

Eu acum am ajuns acasa, a venit in Glasgow socrul meu la niste sedinte si ne-a scos pe toti in urbe la restaurant. E placut sa nu fie nevoie sa imi bat capul cu gatitul, macar o seara

De unde vine Dark Bendis? O sa radeti cand va zic. Acum un numar oarecare de ani (nu zic cati, ca vreau sa par om serios ) jucam cu multa pasiune, impreuna cu sotul, un joc pe calculator (role-playing game) iar personajul "meu" era o vrajitoare pe nume Bendis. De Bendis ati auzit si voi, ma gandesc, principala zeita din panteonul dac, zeita fertilitatii, luna, imaginea zeitei-mame etc ca orice zeitate are mai multe roluri si "fete". Ca divinitate lunara, ideea e ca Bendis ar fi fost blonda, vrajitoarea "mea" avea parul rosu inchis (ca al meu) asa ca sotul o numea "the dark Bendis". Cand a fost sa-mi aleg un nick pe DC, Bendis era deja luat, asa ca... am apelat la Dark Bendis Oricum mi se potriveste mai bine, deoarece mi-s cam "goth/metal chick" de felul meu si nu-s blonda, cel putin la par

Elena, sunt si eu de parere ca articolul e "oleaca" deplasat - chiar as fi curioasa pe ce se bazeaza, ce fel de studii s-au facut.

Miralexia, ma bucur ca e bine cu bebe.

Pastiluta, daca esti obisnuita sa faci sport, poti face in continuare, doar ai grija sa nu faci vreun efort "mai mult decat poti duce". Asculta de corpul tau, iti va da semnale cand "e prea mult" si cand e bine sa faci o pauza si sa te odihnesti. In situatiile cand sarcina e fara probleme, inotul e foarte recomandat, de asemenea mersul pe jos, plimbarile lungi, cum se spune aici "non-impact activities". Eu merg mult pe jos, si imi prinde foarte bine, sper sa pot sa continuu cat mai mult asa.

Dark Bendis 7+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dunemaire spune:

Bendis, care rpg era?

Ada, mama de Timea Christiane, 16.09.2003 si Teodora, 20.05.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pastilutza spune:

Buna dimineata dragele mele,

Am revenit in Ro dupa o scurta vacanta de aproape 1 luna in Thailanda :)). Toata lumea ne intreaba daca e thailandez mititelu' :).

Abia astept sa vina ziua cand voi merge la medic, parca nu mai am rabdare. Sa mi confirme medicul ca este totul in regula, ca in jurul meu aud numai de rau. ( gen- o mamica care in seara de carciun a pierdut sarcina, desi era in aprx 8 sapt....alta mamaica, care a pierdut 2 sarcini in luni mari, etc).
De aceea mi-e si frica cu sportul acum...nu mai fac nimic. Iar daca car 4 kilograme, parca, parca mi se incordeaza burtica....si ma gandesc ca nu e bine, sa ma potolesc.

Medicul de familie, la care am fost deja mi-a zis ca nu poate sa -mi recomande nimic, pana nu am sarcina confirmata de ginecolog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elutza82 spune:

Dragi burtici de samburei-dovlecei :)

Va multumesc mult pt griji, incurajari si vorbele frumoase
Multumesc Lui D-zeu, suntem bine :)
Dr mi-a recomandat sa mai iau o pastila in plus de arefam(progesteron) si sa revin la control saptamana viitoare.
Azi am intrat in 6 saptamani ...si crestem, si crestem SAMBUREI-DOVLECEI

Voi cum va simtiti, puteti manca? Eu de cateva zile mananc cate 2 mere pe zi+ o banana sau un morcov...mi se face rau numai cand simt miros de mancare sau cand vad...si nu am greturi, dar am niste senzatii ...nimic din ce imi placea inainte nu-mi mai face pofta.

Va pup si va imbratisez cu drag

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elutza82 spune:

Pastilutza, ai acelasi DPN 19.09.2013 ca mine si Salome :)

6+

Mergi la inceput