Hepatita A

Hepatita A | Autor: aaalex

Link direct la acest mesaj

Baietelul meu de 8 ani s-a procopsit cu o hepatita epidemica,chiar pe 1 ianuarie ! Nu stiam ce are,era tare somnolent si atata tot!A urmat internare,regim alimentar si bineanteles CUMINTZENIE !!!!!
Ati trecut prin asa ceva? Vreu niste retete,idei de bunatatzuri! Cum sa-l fac sa stea cuminte??????

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

pot sa-mi aduc aminte de cand am avut eu hepatita, eram copil-adolescent.

cuminte inseamna jocuri mai mult statice - jucati carti si jocuri de masa. sa nu faca efort sustinut, nu sa nu se poarte copilareste

suc de grapefruit, spuma de mere, bezele.
poti improviza si un un cheesecake mai slab.
in rest gatit dietetic, daca ai oala sub presiune e minunat, pui care si legume si gata mancarea.
e greu pana intrati intr-o rutina. daca respecti regimul strict acum nu va avea probleme niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Cartofi cu branza la cuptor,branza grill,pui fript fara piele(nimic prajit sau cu grasime)ochiuri romanesti(un ou la 2-3 zile) cu piure,ardei umpluti cu carne de pui sau vita dar tocata in casa pentru a vedea ca nu contine zgarciuri sau grasime, ciorba de perisoare,mere coapte, compot de mere, placinte cu branza facute in casa(fara untura in aluat),atat imi mai aduc aminte din regimul pe care l-am tinut demuuuuuult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aaalex spune:

Multumesc mult fetelor! Daca a mai trecut cineva prin acesta problema,sa-mi povestiti ca sa ma mai linistesc si eu!!!!!

Mergi la inceput