Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Monica si Iulia v-am trimis cereri de prietenie pe FB,ca voua v-am vazut adresele,la restul nu le stiu.Ma gasiti Elena Lazar.

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

faza cu schimbul nr de telefon sau id-urile de mess votati eu am zis cum am procedat la odiseea din 2009. Nu este musai sa fiti deacord. Daca nu aveti incredere in a da telefonul...asta este! Depinde f mult de fiecare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Da le fierb cand fierb apa cu zaharul sau cu mierea, eu nu adaug zahar apoi, il fierb cu apa de la inceput, si apoi o adaug peste pliculete si o las sa infuzeze fie fac ceai direct, depinde cat timp am, daca ma grabesc fac infuzie nu mai stau sa si strecor apoi, iar apoi adaug diverse arome, scortisoara, ghimbir, cuisoare, lapte (asta pentru ceaiurile negre, grey verde, etc pe care acum nu le mai beau). Inainte pentru constipatie eu beam si ceai de piper negru, acum le-am lasat. In loc de coaja de portocale la fel fac si cu merele, sau cu alte fructe, le usuc eu in cuptor, si fie le pun asa si le fierb cu apa, fie le macin la robot si imi fac eu ceai cu fructe in loc sa folosesc pliculete.
Sunt fan ceai, se vede, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Monica si Iulie si eu v-am trimis cereri de prietenie pe FB.
Duduta acum te caut si pe tine.

23 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Madd felicitari pentru eco bun.

Mai trimiteti-ma si pe mine la plimbare, ca am asa o limbarnita la ora asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Buna,

Cu numerele de telefon nu am nicio problema, in caz ca ne sparge cineva "baza de date" pot sa mi-l schimb usor.

Stie cineva pana la ce varsta a sarcinii se poate zbura cu avionul? As mai vrea sa fac un ultim city break cu fetele inainte sa mi se schimbe programul. Dupa aceea va bat la cap apropo de ciorapii aceia de care ati vorbit la un momentdat, de unde ii iau si cum se folosesc

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Criulica din informatiile mele de la 7 luni cei de la companiile aeriene nu-ti mai dau voie, in schimb sunt unii care cer de la 28 de sapt sa ai scrisoare de la medic ca poti sa zbori, cu ciorapii ii iei de la farmacie sau de la magazinele de tehnico-mediacale, sunt pe masuri si pe clasa de contentie, aici se dau pe reteta. De folosit cand ii pui, ii pui dimineata cand te trezesti, cand esti fix la orizontala, fara sa pui piciorul jos, daca vrei sa faci dus inainte, te intorci in par si ridici picioarele in aer vreo 5 minute sa ajuti intoarcerea sangelui si apoi pui ciorapii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Am terminat raportuuu!!!! MAi am sa pun piciu pe niste roboti, dar asta maine :).

Simcri, las ca-i bine ca mai stai cu noi. De maine gata .

criulica, depinde de companie. La unele chiar de la 6 luni.


Vicky, Printzesone and BB (25+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Vicky ce harnica esti bravo, eu am facut aseara un pic, acum mi-e asa o lene sa ma apcu, cred ca o sa fac din nou la noapte cand ma bantuie insomnia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Simcri, nu sunt harnica, sunt cu cutitul la os :). La 9 eram deja la calc :).
As avea si niste treburi casnice, trebuie sa merg sa fac 2 cumparaturi si sa vad un bb la maternitate. Am o zi asa de plinaa.
Cred ca treburile casnice vor fi taiate d epe lista :).


Vicky, Printzesone and BB (25+)


Mergi la inceput