Strugurasi de septembrie-octombrie 2011**7**

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Michella nu ma referam la tine.
Nanna a zis ca tine cura asta. Eu as muri de foame...........ca veni vb de foame ia sa-mi comand ceva sa mananc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Hi hi hi. Despre slabit: s-a dus sefu dupa covrigi si l-am rugat sa imi ia 3 buc. A zis ca el mananca doar 2 asa ca nici mie nu imi ia mai multi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Salutare fetelor!

May, foarte draguta e Bea in poze!

Nanna, si noua ne este dor de voi! Poate ne vedem in primavara asta

Raluca, puiutul meu doarme la pranz 2,5 - 3 h si noaptea adoarme la 9.30 - 10 deci eu nu cred ca mai putin somn la pranz e solutia. Cum zici si tu daca e extrem de obosit doarme mai prost. Eu cred ca acum trebuie sa le respectam programul, cel putin eu asta observ la Danny, daca il pun la somnic atunci cand ii este somn doarme fara probleme. Stiu ca depinde de fiecare copilas si de ritumul lui. Si noi il linistim seara, adica nu mai las toate luninile aprise, las asa o lumina mai putin puternica, ne jucam cu lego, sau cu ceva ce nu implica ff multa agitatie, cu masinutele nu merge pt ca alearga cu ele prin casa, face bum bum. Ca si Mihaela si noi tot cereale cu lapte papam seara, ii fac laptic si-i pun si cereale din acelea fin macinate.

Fetelor, eu nu vreau sa slabesc acum prea mult, dar va sustin! Eu ce vreau este sa fac sport, asa ca sper sa reusesc sa merg de 2 ori pe saptamana. Infometarea pentru mine nu e o solutie, Nana, ai multa voina daca reusesti sa mananaci asa putin. Eu nu pot sa ma abtin de la dulciuri....

Nu mi-ati zis, mamici de baietei aveti banc din acela de lucru cu scule? Merita luat? Eu cred ca Danny s-ar juca...

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Pinkysor asa este , pana la urma lucrurile trebuie sa vina natural la fiecare copil in parte.
Noaptea trecuta a dormit putin mai bine fara sa fac altceva special si apropo de cereale in lapte la culcare... am incercat si eu aceasta metoda aseara citind din experienta voastra si nu a mai baut deloc, nu i-a placut.

Si eu vreau sa-i cumpar banc de lucru, gand la gand , pentru ca e tareeee pasionat de scule, surubele... cred ca o sa merite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Raluca: Eu nu ii pun cereale in lapte intelegand prin asta un biberon cu lapte mai grosut. Eu ii fac un castronel cu lapte in care pun cereale (din alea bio fara lapte de la milupa) cat sa fie de consistenta smantanei. Apoi adaug pudra de roscove cam 1/2 de lingurita pentru ca e sanatos si da gust bun. Si Dani mananca bine cu lingurita combinatia asta. Plescaie si se linge pe buze.
Pinky: Noi nu avem banc de lucru. Ai un link sa vad si eu cam cum arata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Salut..

Care bebei au avut febra de la dinti? avem febra de 3 zile 38.4-38.5 stare apatica, dar nimic altceva.. nu ii scade de la nurofen sau panadol decat la 38... :( cat a durat la voi starea asta? sie posibil sa fie dintii? are deja 3 masele .. (iesite intr-o sapt) ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

PINKY mie bancul de lucru mi se pare super. Daca tu crezi ca e momentul de ce sa nu ii cumperi? Eu o sa i-l iau mai tarziu ca acum nu are rabdare...tot la masini suntem. Daca era dupa mine il luam de la Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

sei la mine a durat 2 zile febra de la primul dinte, dupa nu am mai avut. A luat nurofen si panadol din 4 in 4 ore alternativ, dezbracat aproape si il stergeam cu o carpa uda, dar el era ca o leguma.
sper sa treca si sa fie doar asta.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 17+ Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Sei noi nu am facut febra de la dinti.
Sa nu fie vreo boala a copilariei.Normal dupa 3 zile de febra daca are asa ceva ar trebui sa-i apara eruptia.
La doctor ati fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

SEI febra 3 zile...nu stiu ce sa zic...sa nu fie rosu in gat. Multa sanatate!

Mergi la inceput