Strugurasi de septembrie-octombrie 2011**7**

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

hellloooo.

alayna si rach, aveti mp

oana, trebuie me time.

eu am fost sambata si m-am tuns, m-am pensat, mi-am cumparat farduri

un prieten ne-a facut niste poze artistice.
am pus 2 pe grup. sa vedeti ce mistoaca gagica am



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza fetelor dragelor!
gata cafelutza, gata ceaiul cu miere poftiti de va serviti!

v.ati prins, eu m.am trezit pt a gati

vorbeati de somn. noi am rezolvat aceasta problema destul de simplu: i.am zis bonei sa nu o culce mai tarziu de ora 1 si sa nu o lase sa doarma mai mult de o ora jumate. zis si facut si s.a rezolvat! acum seara la 8 vine si ma ia de mana si zice nani, nani. adoarme in max 10 min. inainte ne prindea si ora 11 si urla si cate o ora si ceva pana pica. chiar daca la inceput a fost mai chiauna ziua ca nu isi facea somnul de pranz, acum s.a obisnuit si e f ok. pt cine vrea sa incerce, eu va spun xa functioneaza.

si eu sunt la cura de slabire, ma bag in grupul vostru. vreau sa ajung la 57 kg, acum am 59-60. eu am adoptat urmatoarea strategie, f simpla de altfel: mananc dimineata un iaurt cu un sandvis, iar la pranz ce legume gatesc acasa, asta nu mai tarziu de ora 2. si pana a doua zi nu maj pun gura :-). functioneaza de minune, doar ca alta e problema. in we cam scap in mancare, mai bag si cate o prajiturica si luni sunt ca in urma cu o saptamana :-(:-(:-(:-(

May - frumoasa poza, e o frumusete!

Mikka - ce mai faceti?

Pinky - asa devreme la munca? Pupam baiat frumos ca tare ne e dor de el!

Anca - tu glumesti cu slabitul in sarcina! eu am luat 35 kg si la prima sarcina si la a doua. Dr.ita care m.a internat sa nasc mi.a spus o chestie interesanta despre ingrasatul in sarcina si anume ca si la menopauza voi lua la fel in greutate, ca sarcina este o menopauza indusa si organismul va reactiona la fel. e logic, dar sper sa nu aiba dreptate :-(.

Fetele de Bucuresti, ne vedem we asta? Hayat, Kora pe unde umblati?

Fug sa ma pregatesc de munca, va pup.

Sa aveti o zi superba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor.

Nanna la ce ora se trezeste dimineata bebelina? Nu stiu daca Edi rezista de la 7:30-8 pana la ora 13 fara sa doarma. Se mai intampla insa foarte rar

May am vazut pozele, o minunatie ce sa mai spun .
De acor dca mai trebuie timp si pentru noi, face bine la psihic. Si eu am perioade cand plec de acasa singura in wk pentru tuns, cumparaturi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata!
nanna trista veste aia cu kg in sarcina! eu am luat cam 12 in fiecare sarcina! sper sa nu se adevereasca!
eu ar trebui acum sa dau jos vreo 2 kg. cred ca ma inspir de la tine si adopt partea cu a nu mai manca nimic pe seara.
mikka, ce mai faci? ai reinceput munca deja.
rach, parca spuneai candva ca si tu ai posibilitatea sa reincepi munca?
noi cu somnul de noapte ne-am reglat de cand a trecut la un singur somn la pranz (cam doua ore de zi) si am facut gustarea de la 5 mai consistenta. ii dadeam doar un iaurt, dupa care la nani biberon. acum ii dau 2 iaurturi sau alte budinci, mamaliga cu smantana si ou ... chestii din astea. dupa baie laptele si de la 8,30-9,00 cel tarziu, somn de voie pana in jur de 8,00 dimineata.
ah, in alta ordine de idei, mi-am luat masina de facut paine, cea de la lidl. deocamdata sunt foarte multumita. am facut paini de toate felurile, azi incercam blatul pentru pizza. mie mi se potriveste masinaria asta ca o manusa, la framantatul manual nu ma tin curelele
merg sa muncesc acum! o zi frumoasa sa aveti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata,

May, minunata Bea! Pozele sunt fff faine

Nanna ...tare chestia asta cu menopauza. Eu in sarcina am luat vreo
17 kg..:( dar de proasta ce sunt m-am ingrasat dupa ce am nascut. Cand am iesit din spital aveam 59 kg si in vreo 2 luni am ajuns la 63.

Eu ma bag la cura in grup

Daca ar putea cineva sa imi resofteze creierul sa nu mai fiu gurmanda ce bine ar mai fi...

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor si eu vreau sa mai slabesc vreo 2 kg dar prin infometare nu reusesc.Eu n-as putea in veci sa nu mai mananc nimic de la pranz .Plus ca eu fara paine sunt moarta, dulciuri.La cat mananc, cred ca organismul ma ajuta sa nu fiu obeza.Ce mai incolo si coace ...........nu am ambitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Eu nu vreau sa discut despre slabit. Am mult peste greutatea normala. Aveam si inainte de sarcina peste, am ramas cu greutatea de dupa ce-am nascut. Cat timp iau vitamine pentru ca suge Dani nu cred ca voi slabi. Sport nu am cand sa fac. Sa ma infometez nu am cum. Deci subiectul asta e de ignorat pentru mine o perioada de timp nedefinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

multumescc!!!!

creste pipota in mine :D

camady, am pus si varianta color. tu ma intrebai, nu?


eu maine ma duc sa vad o gradi si apoi ma duc la un curs pentru bebei de muzica.
ii invata la instrumente :D

daca ne place, le inscriu pe Bibi si pe bona si le trimit o data pe saptamana :D

azi avem mancarica de fasole verde cu friptura de miel.
si supa crema de legue diverse.

nu mai vorbiti de kilograme ca mi se face rau.
dupa cum vad eu sunt obeza pe langa voi...

ar trebui sa am vreo 63 de kile si am vreo 15 in plus
faceti voi socoteala ca mie mi-e rusine :D



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Fetelor ma inscriu si eu la slabit , deja am inceput un regim, sper sa ma si tin de el.
Am de dat vreo 8 kg jos, fffff mult.
Acum mananc dimineata un iaurt cu putine cereale, la pranz o salate si ciorbe si cam atat iar seara un shake poteic. Cam atat.
adac da rezultate bine, daca nu.... mai mult de atat nu pot sa renunt la mancare, iar de sport nici nu poate fi vorba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

camady, eu ziceam ca "pe seara" adica dupa 7 sa nu mai mananc. ca de multe ori dau iama in frigider exact pe la 21, dupa ce culc copii. si fac o destrabalareeeeee. nu as rezista dupa pranz, cat de copios ar fi el sa nu mai manac. la fel si eu, am noroc cu metabolismul deocamdata, ca altfel
may, pozele sunt pe yahoo?
vorbiti de me time, da, e foarte necesar. eu consider un me time si succesul de a citi 2 pagini dintr-o carte intr-o seara!

Mergi la inceput