Homeland si eclere in pielea goala

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Mihaela, eu l-am vazut chiar weekendul trecut filmul The Words...si mie mi-a placut. Finalul m-a lasat usor zgiltiita.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

ocebine da, de final voiam si eu sa discut cu cine l-a vazut...ca eu nu am priceput ce voia autorul sa pricepem noi, muritorii de rand .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

mianna esti curajoasa! Eu am facut doua saptamani practica la banca de sange si voi lucra in viitor si acolo...dar cat am stat in sala unde se dona, doua zile...imi venea sa lesin numai cand ma uitam la donatori. Eu am lesinat de doua ori, e drept ca eram copil, dupa ce mi-au luat vreo 3-4 eprubete de sange, care e vreo 10-15 ml...nu stiu cum as fi dupa 500 ml. Oricum nu cred ca m-as incadra, am avut Hb mereu sub limita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Eu cred ca personajul jucat de Dennis Quaid era insusi personajul jucat de Bradley Cooper...Cartea despre cum a furat cartea care a avut succes fiind confesiunea lui (m-am exprimat ca o barda).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Eu sint donatoare cu acte in regula (am un card in portofel)...de cel putin 4-5 ori pe an donez singe - se organizeaza la servici. Fara sa fiu malitioasa (poate doar un pic)...in proportii covirsitoare, donatorii sint de sex feminin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Imi pun ceva de mancare in farfurie si cred ca ma scufund in alt film...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui ocebine

Eu cred ca personajul jucat de Dennis Quaid era insusi personajul jucat de Bradley Cooper...Cartea despre cum a furat cartea care a avut succes fiind confesiunea lui (m-am exprimat ca o barda).

"The surest sign of intelligent life in the universe is the fact that none of it has tried to contact us". Calvin and Hobbes



Asta am inteles...dar faza aceea finala cand a gonit-o pe tipa? Si apoi ii spunea sotiei sa il ierte...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui ocebine

Eu sint donatoare cu acte in regula (am un card in portofel)...de cel putin 4-5 ori pe an donez singe - se organizeaza la servici. Fara sa fiu malitioasa (poate doar un pic)...in proportii covirsitoare, donatorii sint de sex feminin

"The surest sign of intelligent life in the universe is the fact that none of it has tried to contact us". Calvin and Hobbes



In Suedia o femeie poate dona numai de 3 ori pe an, un barbat de 4 ori. Aici am vazut deopotriva barbati si femei...nu i-am numarat dar nu am remarcat ca unii ar fi mai multi ca altii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Mie-mi placea ca in general spuneau donatorii ca le place sa doneze, ca isi fac macar control la 3-4 luni ca sunt sanatosi. Aici se fac analize la hemoglobina, feritina(asa o fi pe romana?), sifilis, hepatita B si C, HIV si HTLV(asta ultima numai la prima donare).

Mie mi-a placut tare mult cum se prelucreaza sangele dupa recoltare si testele din laborator cand e nevoie de sange pe sectii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

He he Adela, app-ul meu de prognoza meteo mereu zice 8 grade, real feel 2, de exemplu :)

Ocebine, scrie rogu-te retete cind ai timp :)

Azi am avut o sedinta lunga si plictisitoare, abia astept sa ma bag la un dus fierbinte si la pijama apoi . Apropo, v-ati riscat vreuna la " onesies"? ( pijamalele alea intr-o bucata). Fiica'mea le adora, mie imi e teama doar de excursii nocturne la toaleta si lupta cu nasturi, mineci etc in timp ce tzopai intr-un picior :)

Miine e ziua de salariu, yaay!

Mergi la inceput