Fluturasi minunati 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Eu clar voi face ziua lui Miriam cu stat la masa cu aperitive , felul 2 si desert. Asa e stilul celor care vin la masa, mai asezat nu ar merge faza cu bufetul in cazul nostru cu toate ca e mai comod. eventual la felul 2 voi face fripturica ca sa pasez sotului responsabilitatea.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Strumph tu pe unde umbli?

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed du-te si fa-ti analize, poate ai ceva carente. poate esti asa oboisita si pentru ca te mai trezesti noptile

felicitas fain ca tie iti plac fructele de mare. eu nici sa nu le vad...bleachhhh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Miky, dar la FB ai acces? O gasesti sub numele de Adelina Ioana Pestritu (pagina ei officiala).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Miky, uite ca am reusit sa pun pozele cu ea la mesajul meu anterior in dtreapta,jos .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally rochia este intr-adevar super. chiar imi place, este un model foarte sexy. neaparat sa-mi fac si eu una asa tu ai luat-o de-a gata? de unde? vreau si eu si cu cat? as prefera de-a gata nu facuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Bun gasit!

Ce fac fetele?

Noi suntem f bine, daca e titi avem de toate. V-am inebunit, dar dehhh ...treceti peste. Cert este ca de 3 zile consecutiv nu mai primeste titi de dimineata, doar la pranz inainte de nani, seara la culcare si la 3 noaptea, ...in rest titi are buba. Inca functioneaza metoda, ii convine, dar nu inainte de a se asigura ca buba e acolo. Pentru inceput e ff bine,zic eu, am scapat de 3-4 portii de titi, una de dimi, si restul intre mese...Rezultatul, papa si ea tot la masa...sau ma rog, e o mancacioasa
Ussor, usor, ...sper sa ne indreptam pe drumul cel bun.

strumphy- chiar, unde esti?

Am apucat sa citesc, ...cam mult recunosc...aveti spor nu gluma, ...
ina-clickmanusa mi-a picat poezia, iti multumesc!
aly, faina rochia,nu e pentru mine ...dar o admir pe alte persoane...
miki- ai grija de soata, uneori sunt mai rau decat copiii... E o arta sa traiesti in doi, si fara compromisuri, ...cam greu. Zimbeste! Astept sa-mi spui sa a trecut ''buba''!Pupici!
p.s.- inca ma mai intreaba nepotica de Vlad...i-a ramas in memoria replica lui ''Ma doare sufletul''! Iti mai amintesti?

Vad ca vorbiti de petrecerea ptr 2 anisori... aaaaaaa multam si eu ptr urarile de Sf Ion, ... Sa ma iertati!

Noi am facut aici acasa, in camera care am finalizat-o ptr mot, insa... nu am reusit sa luam prea multe acolo, doar doua canapele si o masuta pe centru...restul improvizatii...inclusiv mese, ...2 lipite si slava Domnului ca am locuri ptr toata lumea.

La sf Ion am vrut sa fie copii mai multi si mi-am invitat prieteni de la servici cu copii, plus finii cu copii si restul ''mosilor'', adica socrii, nasi, cumnati...care doresc loc si tacam individual

Am muncit ca o zuza, ...s-au simtit f bine, dar si eu i-am rasfatat rau...Soata ma chema sa le spun invitatilor ce maninca, ei...e el mai carcotas asa....(era vb de o salata, de rulada, si de rulourile cu hrean)
Am facut aperitiv (cascaval taiat in toate formele posibile, luna, stea, ursuleti, inimioare, etc, rulada de cascaval, muschiulet, sunculita, rulouri cu sunca si hrean, chiftelute cu susan la cuptor, salata de telina cu nuca, ffffffff buna, mai are ca si ingrediente, morcov, mar copt taiat cubulete, si iaurt)...plus maruntisuri ptr decor, ...taiate in fel si fel de forme...rosii, castraveti, masline... Apoi sarmalute in foi de vita si varza cu smantana cu ardei verde iute, ...mixt de gratar cu garnitura ceapa si sfecla rosie la otet, ...desert un tort de la amalia, ...tort de zmeura cu frisca, fffffffffffbun, si de la laura sava bomboanele raffaello plus prajitura snickers. Delicioase mi-au iesit! Mi-au murit laudatorii...insa chiar le-au placut...

Toate acestea le-am facut in timp de ioana la pranz dormea, sau seara, dupa ce o culcam pe ea, eu ramaneam pana la ora 3-4 in bucatarie. 3 zile la rand, plus una ptr curatenie ...dupa.
Bucuria mare a fost ca Ioana s-a simtit minunat in preajma copiilor...si copiii in preajma ei, si a noastra a tuturor. De adulti nu va mai spun... ei la masa, noi cu copiii pe jos....imi place ca avem spatiu de joaca acolo...are camera 7 m si ceva lungime cu 4 latime....
Drept ptr care, si la aniversarea de 2 ani, tot asa voi proceda, ..umblu doar la meniu, ...nimic din ce am facut pana acum nu va fi ..., deci, sunt in cautari de retete.
Duminica acum il serbam pe sot, ...de maine intru iar in pregatiri Planuri, meniu, ingrediente...etc Dar imi place de mor, ...pun atata pasiune in tot ce fac, ca nu mi se pare deloc complicat.

Aaaaaaaa roxy, parca aveai tu o reteta de salata in straturi?ruseasca sau? Te rog, o mai amintesti odata?

Am scris un roman...trimit nu inainte sa pierd.
Aaaaa deea, e tare Ana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Miky, dar la FB ai acces? O gasesti sub numele de Adelina Ioana Pestritu (pagina ei officiala).


Eduard Andrei 02.04.2011



poze ca astea sa faci si tu la nunta. te asteptam (cum s-ar zice) cu ele-n dinti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Hello,mamici

Ce nazdravana este fata ta Deea cum de abia a asteptat ea ocazia sa se faca frumoasa.
Ufff, sper sa-mi reuseasca si mie bb2 cand o veni sa fie fetita ca tare mi-e pofta. dar daca o iesi tot baiat iar nu-i problema, sanatos sa fie.

Eu sunt suparata ca mai asteptam un rezultat la analizele lui Alex, cultura secretiei nazale si taman asta a iesit cu carcalaci, are omuletul meu Streptococus pneumoniae in trompeta
Am cam dat apa la soareci in seara asta ca m-am tot invinuit ca din cauza ca l-am dat la cresa asa de mic si ca poate trebuia sa mai astept,si ma gandeam ca ce-ar fi sa nu-l mai dau, dar ma gandesc ce fericit e el dimineata cand pleaca de acasa. Acum faptu-i consumat, maine merg la pediatra cu analizele sa vedem ce antibiotic ii scrie si ma dispera ca va fi prima oara cand ia antibiotic

Noapte buna!!

Va



fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

lavi cam cum povesteste catank am fost si eu la sf antonie
deci fffffffffffff multa munca
masa este eleganta
dar presupune timp sa o faci
si sa stii ca destui bani
si eu am facut f multe aperitive
mult mai multe decat la craciun
ca am fost cam 12 adulti
si vreo 4 copii
si sotul a facut un gratar cald
dar sincer tot la 10 mil am ajuns cu totul
\cu bautura
cu torturi etc
pt ca sunt multe persoane
\si se manaca
aperitive nu mi-au ramas deloc deloc
bucuria fericirii invitatilor este maxima
dar oboseala este destul de mare
deci eu de ziua antoniei sigur ma voi gandi mai mult
desi in zona asta nu prea ai optiuni
decat sa plec cateva zile la munte
si asa scap de masa
si cheltuiesc tot 10 mil
sau merg cu banii si iau hainute la fete
sincer pe criza asta ma voi gandi serios
acum eu stiu ca e super sa iti faci ziua
mama mea mi-a serbat ziua an de an
si mi-a ramas intiparit in minte chestia asta
dar anul asta as zice mai pas
voi vedea cum stau cu finantele atunci


Mergi la inceput