Fluturasi minunati 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

eu am dat petreceri si cum am povestit si cu stat la masa. Sincer imi place sa pregatesc de toate si sa le servesc frumos, elegant, etc, dar am vazut ca lumea se simte mai bine cand e totul mai relaxat, si fiecare sta si mananca pe unde vrea..nu numai unde ii este locul la masa

miki, mi-ai adus aminte de caruciorul de pepene facut de mine anul trecut , cred ca dau o cautare sa vad si alte variante sa fac ..dar nu mai suntem la carucior...poate gasesc cum sa fac o masinuta..ca oricum in topul preferintelor la cata

yasmi, delicios meniu, eu nu m-am gandit inca ce sa fac. Mie imi place sa fac mereu altceva, asa ca tb sa ma documentez. Poate singurul aperitiv pe care am sa-l repet este asta: http://www.caietulcuretete.com/2012/03/cuburi-aperitiv-cu-crema-de-branza-si.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti, fetelor?

madutza serios iti placea mai mult culoarea aia mai inchisa? pai aia de la spate cam este culoarea mea naturala. si chiar vorbeam cu mama zilele trecute ca nu m-as mai vopsi, as lasa parul sa creasca si sa-l las natural. oare o sa resusesc sa renunt la blond?
tu incepi pe 16, nu? cererea o scrii tu de mana sau este vreuna tip?

bb_yasmi cu pizza nu da deloc bine, parerea mea. stiu ca este simplu si usor dar pare asa... este mutl mai ok si de apreciat daca pregatesti tu ceva. noi mereu cand mergem la nasi, prieteni pregatesc tot felul, facem bufet suedez cu de toate...mancaruri, bauturi, cafele, desert...fiecare se serveste.
la inceput am fost si noi cu pizza dar ne-am schimbat pe parcurs ca prea pare asa ca in gara. nu da bine, ce mai. ca si cum sa scapi repede...
na, parerea mea sa nu te superi

ally ce rochie superrr, exact pe gustul meu. asa imi plac si mie rochiile si maia les rosii sa o porti sanatoasa, abiaa stept sa te vad cu ea

somleac super ca plecati la munte acolo da petrecere fain ca o tii la munte, cred ca o sa fie mai mare distractia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea vai ce traznaie a facut Anna cu oja eu rad dar cred ca tu nu prea dar si tu acum...de ce lasi toate alea ce nu are voie la indemana ei? pune-le sus undeva, nu mai lasa nimic, nimic pe jos sau unde poate ea ajunge.

bb_yasmi si la noi ningeeee asa tare, cu fulgi mari de zici ca-s pene dar pe jos vad ca nu prea s-a depus ca este apoasa.

madutza exact asa si eu...imi place sa pregatesc eu de toate, sa simta musafirul ca toate sunt facute cu drag pentru el noi facem si cu stat la masa dar si fara...depinde.. cateodata stam pe covor cand mai jucam cate ceva si suntem multi

miki asa este, clar ca nu pricep ei acum ca le tii ziua, sunt mult prea mici. exact asa vad si eu, iesire la un loc de joaca, mare branza...de aia nici nu vreau sa tin acolo. cred ca de pe la 3 ani incolo altfel vor intelege.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ufff greu mada!! masa mea din bucatarie este de 4 pers. si nu as vrea sa stam in bucatarie. dar ce are daca pun pizza pe masa in living?? stiu ca ar arata si ar merge mult mai frumos aperitive dar imi este cam groaza de facut atatea. tu ce pregatesti?? eu daca ar fi sa fac as face asa: chiftelute date prin susan/mac, snitele de piept de pui la fel date prin susa/mac, rosii umplute cu salata de vinete, cascaval, rulouri de sunca presata umplute, portocale cu bete in ele care sa contina rosii cherry, patratele de branza, patratele de sunca si masline, o salata de ciuperci....si eventual niste mici sandwich uri patrate si decorate haios.


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



vezi, asta ai putea face, foarte bune. aperitivele astea si un gratar. aveti curte, puteti face linistiti gratar, mici, carnati....si la urma desertul eu zic ca ar fi mai ok asa decat pizza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Fetelor, ma bucur tare mult ca va place rochita. Si mie mi-a placut tare mult si am asteptat-o ceva timp. Si cand a ajuns era prea mare...am trimis-o inapoi, mi s-a trimis o alta si uite ca asta este cea mai potrivita ca si marime. Am avut ceva aventuri cu ea...Am vazut rochita asta pe Adelina Pestritu la un eveniment si am cautat si am cautat pana am gasit si cine i-a facut-o...am luat legatura telefonic, am trimis masuratorile si acum ma bucur de ea la nunta surorii mele cea mari. pentru nunta celeilalte surori mi-am comandat o rochita neagra din danteluta...cu spatele semi gol. Abia o astept si pe aia.

Madutza, am salvat reteta cu aperitivul mega ingenios cu branzica si somon afumat si astept momentl sa execut asa bunatate.

Ma bag si eu la somn daca tot doarme Duracell si apoi imi iau echipamentul de portar si revin pe teren
.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

buna fetele
eu cred ca ma duc sa-mi fac niste analize, ca ma simt tare obosita....n-am putere...desi mananc sanatos si am dormit mai bine
ally, in blog-ul ala culinar sunt o multime de minunatii de aperitive, apropo de baclava, am facut o baclava uscata de site-ul lalena. pot sa intreb cat te-a costat rochia?
mada, ce fata "harnica" ai, are treaba, se scoala de dimineata...
yasmy, vezi ca sunt pahare de plastic la metro care arata ca cele normale, cu picior, de sampanie, de vin...
Strumphhhh!
cami, ce faci?
roxy nice haircut!
catank, irinuk, viss
anda, laura,
miki, va puup! si pe celelalte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Fetelor, ma bucur tare mult ca va place rochita. Si mie mi-a placut tare mult si am asteptat-o ceva timp. Si cand a ajuns era prea mare...am trimis-o inapoi, mi s-a trimis o alta si uite ca asta este cea mai potrivita ca si marime. Am avut ceva aventuri cu ea...Am vazut rochita asta pe Adelina Pestritu la un eveniment si am cautat si am cautat pana am gasit si cine i-a facut-o...am luat legatura telefonic, am trimis masuratorile si acum ma bucur de ea la nunta surorii mele cea mari. pentru nunta celeilalte surori mi-am comandat o rochita neagra din danteluta...cu spatele semi gol. Abia o astept si pe aia.

Madutza, am salvat reteta cu aperitivul mega ingenios cu branzica si somon afumat si astept momentl sa execut asa bunatate.

Ma bag si eu la somn daca tot doarme Duracell si apoi imi iau echipamentul de portar si revin pe teren
.


Eduard Andrei 02.04.2011



ally, da si tu un link cu adelina pestritu imbracata pt curioase care n-au acces la picasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ally esti portala cu job-ul tau ca portar

Ilinca nu e prea bine. I-a vomat iar sotul;ui pe masina cand l-au luat pe Vic de la gradi. Ufff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Delia si eu am gatit multe chestii de pe lalena.ro. In proportie de 80% sunt retete foarte reusite.
Azi fac paste cu creveti prajiti in tigae cu unt si ulei de masline, usturoi si patrunjel,plus niste sepii in sos de vin.
Asa imi place cand am fructe de mare la cine, ca e gata cat ai clipi.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

somleac dar tu ce-i dai Ilincai? ii dai ceva tratament? ai fost cu ea si la dr au stii tu sigur ca este enteroviroza? bine, la ce experienta ai tu clar iti dai seama eu ma panichez din orice
tu ii dai lapte? ce mai papa ea?

Anastasia este mai bine, azi a facut doar o data caca, ca de obicei, dar tot nu este ea chiar in apele ei. nu este chiar asa nazdravana ca de obicei, mai are momente asa de leneveala....deci cred ca inca nu i-a trecut de tot... inca nu-i dau lapte. i-as da maine seara...aseara am vrut s-o pacalesc cu mucilagiu de orez cu putin lapte dar n-am reusit


Mergi la inceput