Fluturasi minunati 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Colegele de serv a prietenei mele, tot cumpara fructe deshidratate si tot felul de "chestii" BIO de pe site-ul asta http://www.driedfruits.ro/ , sunt destul de ieftine, dar preturile sunt fara tva. Cica, copilasii lor sunt innebuniti dupa tot ce e pe acolo. Ma gandeam ca poate va intereseaza

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Multumim! Interesant! Sunt suspect de ieftine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

miki, pup ce tare ai fost cu sta si acum.., pai link cu reteta la bunataturi nu pui...
catank

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


pai cum sa nu, e tot de la prietena noastra lena
http://www.lalena.ro/1048-reteta-Biscuiti-de-ovaz-si-branza-de-vaci.html

branza eu am folosit mascarpone ca asta aveam in casa..
am avut ajutor de la copii ca mi-au curatat nucile si vlad a asistat/ajutat la tot procesul..dupa care nu mai tacea ca nu sunt gata


mami de 2 prichindei


ptr roxy! Prajitura cu banana cand am facut-o, am luat-o de pe un site, ..dar nu mai stiu de unde...oricum, sunt mai multe variante. Poate te lumineaza fetele daca nu-ti place ce gasesti pe site-uri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

comenteaza mamicile pe fb...cica e de rau din partea revistei
http://www.qbebe.ro/psihologie/educatie_si_disciplina/copilul_neastamparat%3A_este_bine_sa_il_trimit_la_coltq_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

greseli cu caru....pana si pe vagaboanta am facut-o cu vagaboanda si nu numai...nu stiu de ce nu am edit, sau pm...nu-mi explic





dar o facusem bine, ...ca tot vagabond ramane Am luat-o razna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neatza!!!!
sunt trezita de la 5.45....a dormit A fara nici un fel de fosneala si cand a iesit sotul din camera am crezut ca atunci urca la nani..assa somn greu am avut..da mi-a prins bine..cand m-am dezmeticit si m-am prins ca-i dimi. s-a foit un pic si A si i-am servit lp ul..daca ma uitam si la ceas clar nu as fi coborat de la 6 fara....dar asta e...acum nu zic decat sa o tina pe A somnul asta lin....
ieri dupa o zi''obisnuita'' de-a noasta seara a fost tare dulce...am urcat la nani..a stat frumos sa o spal/schimb...i-am pus pijamaua si s-a pus in pat..m-a pupat..mi-a zis ca sunt frumoasa (aveam o clama-n par tot la cerea ei pusa si asa m-a complimentat) apoi singura s-a dus si si-a luat sacul de dormit si a cerut sa o pun in el....care in alte sari circ facea..si tot strga..nu pacii shaculll...mereu o punem in el,dupa ce adormea .si-o reveni copilul meu

Catank ai spus niste cuvinte asa frumoase (nu stiu sa citez doar acel pasaj) dar sunt de acord cu tine..... clar vreau si voi fi in viata fetelor mele..vreau sa le fiu alaturi sa le ajut...sa nu simta ce am simtit eu sau simt in unele momente....ajutorul neconditionat al unei mame nu-l poate inlocui nimeni...dar imi doresc sa am puterea si inteligenta sa fac toate astea fara sa deranjez ..adica sa nu fiu o ghionoaie un scai.... fiu acolo undeva in umbra si sa apar cand au nevoie de mine si cand mi-o cer....sa aiba libertatea sa isi faca viata cum vor ele..sa isi educe si cresca copii tot cum vor ele....eu sa fiu un fel de mr. proper
-si legat de partea materiala clar le voi ajuta. eu am avut un start frumos in viata, in casnicie..am plecat la drum cu 2 ap cu 3 camere (eu unul intr-o zona ff bunadin buc. si sotul in dr.t)..ambele semi- mobilate + masina. era dacie dar era noua si nah atunci era la moda
nu am simtit niciodata lipsa de ceva (material vb)nu am cumparat pe credite nimic....ne-a ajutat sa avem un start in ai inmulti...si clar vreau ca si fetele mele sa aiba de ce se agata...vreau sa si studieze. si nu ma deranjeaza daca le tin tot eu la facultate..important este sa isi aleaga ceva ce sa le placa si eu am sa le sustin...de muncit ,o sa aiba o viata sa o faca...nu simt asta ca o cocoloseala...vreau sa isi termine studiile sa sa isi pastreze demnitatea................mai departe fiecare cu norocul ei si eu cu ''muschii ''lui mr proper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

am uitat sa va dau cafeaua....luati de-aici

Mada te inteleg cu copii si socrii..la mine e sora mea....off asa ma enerveaza uneori..si ea si cumnatul...dar ea e exagerata..ii tot zic pe fata..ba ,mai bat si apropouri..nu intelege frate....ea nu are copii..cand vine sau mergem pe la ea cred ca din dragoste prea mare face toate astea....dar la fel..nu o lasa sa faca anumite lucruii de le face singura..otine numai in brate..ma cearta pe mine ca nu-i fac una alta off si multe altele....
vai s-a trezit ..de ce de la ora asta..sper sa mai revin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
Deea multam de cafea!
catank, pup, sunt bine cu sinuzita!, Maria e bine, a terminat semestru prima in clasa, si ii cam place., acum de ieri pana maine se duce la ski cu scoala,
roxy, mary,
yasmy tu vrei all inclusive sau vrei ceva frumos si rezonabil? ca ti-as recomanda sa vii in Croatia ajungi un-doi de la tine
Mada, sa porti sanatoasa tot ce ti-ai luat
si nu in ultimul rand:
viss La multi ani!, sa fii sanatoasa!
sot de catank, La multi ani!
Daria de Somleac La multi ani!

si sper sa nu gresesc Strumph si Nick La multi ani impreuna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Buna dimi

Mai fetelor deja subiectul asta a luat o raznarau de tot!! Eu pur si simplu am facut o afirmatie ca la noi, in Romania, se obisnuieste sa se tina copilul cat mai mult langa fusta mamei,casa, intretinut la maxim chiar si dupa ce are familie , etc si daca se poate sa ii faca casa in curtea casei lor si vb lu"yvy toate astea in ce scop Nimeni , repet nimeni , clar, nu o sa isi lase copilul sa moara sa foame, sa il chinuie , etc etc.
si eu am avut o copilarie, viata, cu tot ce mi-am dorit, mama incasi acum ma ajuta, de placere, nu ca as cere eu vreodata, eu ma descurc perfect si fara ajutor. de ex acum ii face placere sa imi plateascaea o parte din masina. daca am lucrat in facultate, a fost pt ca asa am vrut eu, pt buzunarul meu nu pt a ma intretine.
ce am scris sus nu avea legatura cu niciuna din noi, cum am crescut sau cum ne vom creste pruncii, era doar o afirmatie, o concluzie din ce am vazut, observat in jurul meu, in tara.

Delia, nu stiu exact ce vreau. In primul rand, daca tot le fac pasapoartele copiilor vreau ceva mai special, sa raman wow. As prefera un all inclusive clar, acesta este stilul nostru momentan ,dar ne permitem acest all inclusive doar in bulgaria in acest an.
Ce ai putea sa imi recomanzi in croatia? In primul rand sa aibe plaja ok, cu nisip, fara stanci, pietre. Unde esti tu este si statiune? Cati km ar fi de parcurs?
Daca nu gasesc ceva ok, convenabil ca si pret,drum, etc aleg ori bulgaria all inclusive, statiunea ctin si elena se afla la o distanta mai mica de noi fata de litoralul nostru. Sau daca nu in cel mai rau caz litoralul romanesc.
Hai ca astept sa vad ce imi recomanzi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna dimineata!
Am intrat la fix pentru a face capitol nou....revin imediat cu el in dinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Capitol nou aici !!!

Mergi la inceput