Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (16)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

neata fetele,

am revenit si eu la munca de ieri si m-am pus la curent cu ce ati mai facut :)

m-ati pus pe ganduri cu rezultatele la DT, am si eu maine si sper sa iasa bine..uf,am emotii!

eu haine de graviduta nu mi-am cumparat, dar am inceput sa port rochite. cred ca e cea mai comoda varianta pt burtica.

va invidiez, mamicilor care l-ati simtit pe bebe! abia astept sa il simt si eu..ati scapat de greturi cu ocazia asta? eu inca ma mai lupt cu ele :( vineri din pacate am facut iar un atac de panica intr-un moment de slabiciune extrema, aproape de lesin :(

bun venit noilor mamici si felicitari celor care mai pot sa invete!
am avut si eu un examen de atestat in decembrie si chiar mi s-a parut mai greu decat de obicei din cauza lipsei de concentrare :)

va pup!



12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Ele, eu cu timpul de somn/exercitii stau prost.
Timpul meu este programat la maxim asa, cu culcare la 23:30-24:00 cel mai devreme... Cand o sa am pauza intre module la scoala as vrea si eu sa incep exercitii, sa merg la putin masaj...dar acum nu stiu cu ce sa ma mai "trezesc" Ca sa va amuz putin, era sa cad cu scaunul la serviciu pentru ca am atipit lucrand la calculator...Si atipesc in fiecare zi. La cursuri, la serviciu... sunt de rusinea pamantului

Happy_Ama 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

si eu dorm in metrou pana la serv :)
imi pun castile si soomn

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Ama te si vad cu capul pe tastatura ...

Elena & Denisa (26.10.2004)
16 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Mi-am luat si eu o pereche de blugi de gravi din h&m, foarte comozi eu nu mai suportam sa ma stranga nimic peste burtica in rest nu am investit in nimic. Rochii mai am care sa imi vina inca si bluze la fel. O sa fie mai greu din mai incolo ca nu mai am nimic sa se potriveasca dar si vine caldura pe atunci si mi se pare mai simplu.
Legat de stat vs privat, eu am vrut la CJ la Gynia dar nu am mai ajuns pt ca am nascut prematur si am nascut la stat. Personalul dupa ce a fost motivat corespunzator a fost amabil si nu s-au purtat urat dar igiena in schimb doamne nici nu vreau sa imi aduc aminte, jalnic, jalnic, jalnic. Asistentele niste acrituri de iti cadeau dintii din gura, respectiv mie sanii. Nu m-au ajutat sa ma mulg sau sa ma invete ceva de alaptat, o prietena prin telefon imi spunea ce sa fac altfel faceam mastita in spital. Neonatoloaga o nesimtita care nu imi spunea nimic de copil, noroc cu o asistenta draguta care ma linistea si imi zicea ca totul e ok. Asa ca dupa o saptamana am iesit cu copilul din spital pe semnatura si dusa am fost. A si ca sa nu uit, nu a fost nici un medic neonatolog la nastere , noroc ca nu a avut probleme fiica-mea.

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Ele, nu mai e mult!

Happy_Ama 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_1981 spune:

Neata fetelor. Multumesc mult pentru incurajari. Am fost ieri la eco si bebe era bine, imi facea cu manuta. Se pare ca picaturile respective s-au datorat unui efort prea mare la toaleta. Alt stres acum bineinteles.
Oricum m-am linistit, am stat intinsa toata dupa amiaza si acum sunt ok.
In weekend am avut o criza de plans din nimic, din aia cu sughituri, de nu ma puteam opri. Abia m-a linistit sotul meu. Vi s-a intamplat?

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

eu nu plang, dar cred ca atacurile de panica sunt tot un fel de manifestare a tensiunilor acumulate..si mi-e frica de ele, pt ca vin din senin si sunt puternice daca scap de asta, cred ca nici nasterea nu ma mai sperie :)

legat de birou, voi cum rezistati 8 ore pe scaun? pe mine deja ma dor toate cele - picioare, fund, spate..plec anchilozata..

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Iulia, te inteleg!! Eu tot sambata am pufnit in plans pt ca am venit de la scoala si sotul meu nu se simtea f bine si a zis ca nu mananca cu mine ca nu ii trebuie Tragedia pamantului! Eu din ce am mai discutat cu fete care au trecut prin sarcina...nu prea avem scapare

Delia, si eu plec la fel. Trebuie sa recunosc ca nici nu am o pozitie exemplara la calculator. Ma cocarjez din toate oasele... Eu una insa mi-am luat o perna speciala pentru scaun, ceva mai groasa, sa imi mai atenueze putin funduletzul...

Happy_Ama 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Buna fetelor! Am citit din urma si deja nu mai stiu ce si cui am vrut sa raspund. Dau si eu vina pe memoria de gravida .

Legat de nastere privat/stat. Sotul meu nici nu vrea sa auda de privat, ii este frica de complicatii si de riscurile cu plimbatul copilului de colo colo. Iar pe mine nu ma lasa inima sa dau atatea bani, doar ca sa evit niste ifose de prost gust a unor asistente. De competenta dr. nu ma indoiesc, sunt buni si la stat si la privat. Tot felul de povesti au existat si vor mai exista.
Apropo fetele din Iasi voi unde nasteti? La Cuza Voda s-au facut multe modernizari, arata super maternitatea.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 16+

Mergi la inceput