Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #2#

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

VICTOR, GABRIEL v-am admirat in poze.ce mult au crescut....sa fie sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

fetelor, nu mai stit nimic de TEODORA si de baietelul eiż

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyaoliang spune:

Multumesc Angelique
Doamne, ce bebelusi frumosi!!! Ma bucur ca i-am vazut, ca v-am vazut mamici frumoase de bebelusi iubiti si minunati!
Am pus si eu poze cu comoara mea
Va pupam aman2

Fericita mamica de Victor Andrei (23.11.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacramioara2 spune:

Am vazut si eu albumele , multumesc pentru parola! Ce de ingerasi acolooo, sunt minunati, niste minuni cu adevarat.
O sa pun si eu azi maine ceva poze.
Acum Fug la pompa mea cea de toate zilele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyaoliang spune:

Heeelp! Mamici care aveti bebei alaptati exclusiv, imi spuneti va rog cate scaune au/zi?
Victor are inca vreo 6-7 scaune/zi, nu cred ca e diaree caci au aceasi consistenta ca la inceput, doar ca s-au mai schimbat ca si culoare, acum sunt mai verzui. Am citit ca de la 6-8 saptamani ar trebui sa aiba 1/zi pana la 1/saptamana....Si dr s-a mirat de cate are, avand in vedere ca are 2 luni, dar nu a zis ca ar fi ceva nasol...nu mai stiu ce sa cred...
Oricum, daca ar fi diaree cum imi pot da seama? Caci cacaliciul bb-ilor alaptati exclusiv e oricum moale, citeam undeva ca e aproape lichid...

Fericita mamica de Victor Andrei (23.11.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Pya bebe al meu are cam 5 scaune pe zi,eu zic ca e normal la 2 luni.Si acum sunt mai mmoi si verzui.Diareea probabil e mult mai lichida,astept si eu raspunsuri.

Azi am facut doua lunite,am baietel mare.Pacat ca ne chinuie colicii dis de dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

pya eu una n-am auzit de bebelus alaptat exclusiv sa aiba diaree. Nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme. Noi suntem la extrema cealalta: Nadia de 4 zile nu a avut nici un scaun dar stiu ca se poate pana la 10 zile sa nu aibe scaune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

pyaoliang E normal sa aibe atatea scaune pe zi. Fetita mea cea mare avea la fel cat timp am alaptat-o fara nici o legatura cu diareea. Deci lasa-l in pace. Abia cand trece pe mancare mai solida se vor reduce nunarul de scaune.

logam Ce baietel cuminte ai!

angelique pe burtica sa treaca odata colicii. Noi ii facem baita intre 8-8.30 seara. Daca doarme o trezesc, pentru ca daca ii e foame avem scandal mare.

Bilant la o luna: a luat in greutate 1,200 kg si 7 cm. A facut reactie la vaccinul BCG si trebuie sa ii pun comprese cu rivanol de cateva ori pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Nicoleta ce rectie a facut la vaccin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

bb alaptat poate sa aiba 1 scaun pe zi sau 7 ..e normal ..diaree inseamna f des, miros schimbat, culoare si consistenta diferite, poate si dureri de burta...
acum despre vit D..eu inca nu i-am dat lui layla...o sa ii dau cateodata pt ca e iarna si maui sunt si zile innorate si nu iesim chiar mereu...
fetelor inainte sa le faceti vaccinuri cereti cutia si verificati ingredientele...cititi si pe net denumirile folosite pt mercur si altele din vaccinuri...nu mai insist prea mult pt ca stiu ca sunt singura cu parerea asta f f proasta despre vaccinuri...
am deschis si eu picasa si am vazut minuni pe acolo..superbi
mai pun si eu azi cateva

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu

Mergi la inceput