Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #2#

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

.bb layla are 6.2 kg..63 cm..am fost ieri la doctor sa se uite la ea pt cam racit toti ..o viroza nenorocita..misso a facut febra mare intr-o noapte, axcum e doar cu nasul infundat si tuse deci febra aia a omorat virusul..layla tuseste un pioc pt ca are nasul infundat si a facut putina febra

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Bioana, eu am zis de lapte hipoalergenic ca sa stii in caz ca nu ii trece. Nu te grabi sa schimbi laptele ca nu e ok sa schimbi asa des laptele la bebe mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Nicoleta ce bine ca pitica ta doarne singurica.Si eu ma topesc dupa Stefanut cand zambeste.

Doura e maricica bb layla,multa sanatate la toti sa va reveniti cat mai repede.

Eu incerc sa fac curatenie si nu prea pot ca Stefanut nu vrea decat sa atipeasca un pic,am reusit totusi sa pun mancarea la cuptor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

ARY nu schimb deocamdata nimic. citesc, ma interesez.......cred ca e ca si mine la piele super sensibila...uneori se trezeste cu parul de la gat ud si cred ca e si de transpiratie....asa ca invatam treptat cum stau lucrurile.oricum eu mai mult de 20 de grade nu fac.
asa era si in spital si ii merge cel mai bine. am avut si 22 dar transpira toata cand dormea.
ANGELIQUE, TNICOLETA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Dora Sanatate pentru toti sa va traca repede raceala. gragunicii mici.

Angelique si lui Stefanut. Tot din cauza colicilor nu doarme?
Eu mai am noroc cu Bia si soacramea. Daca am urgente am cu cine sa o las. Dar uite si fenomen, la soacramea plange si se chirceste toata, chiar de ii e somn, Bia o adoarme. Sambata trecuta a dormit pe burta Biei vreo 2 ore.

Ioana Bblusii pana pe la 2 luni cu isi pot regla foarte bine temperatura corpului. Corina transpira la cap mult cand suge. Cand doarme o invelesc cu paturica sau o bag in sac, altfel se trezeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

laptele matern nu se fierbe si nu se incalzeste...si nu se congeleaza nimic in recipieent de sticla...pt congelat exista pungi speciale sau un plastic pt congelator
supozitorul intotdeauna se taie pe lungime
medicament preventiv-nu sunt de acord deloc ,,stiu ca unii doctori asa rtecomanda

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu


Doura, si atunci cum ii dau laptele congelat? Ok, il decongelez la temperatura camerei sau peste noapte, in frigider... Dar apoi? Ca daca nu i-l dau la temperatura corpului, nu-l vrea. Si la temperatura corpului nu-l pot aduce decat incalzit in apa calda.

Mami de strumf Ema (14.12.12)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Fetelor, intrebare intrebatoare:

Are cineva Tummy Tub?
(https://www.google.ro/search?q=tummy+tub&hl=ro&tbo=d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=LuQHUayUD8fAtAa3hoHACQ&ved=0CAcQ_AUoAA&biw=1024&bih=642)

Eu inca nu am reusit s-o fac pe Ema sa-i placa baita. Nu mai urla ca la inceput, mai ales daca o tin in genunchi si pe burtica in apa, dar daca o intorc invers, nu-i place de nicio culoare. Si nu mai vreau s-o chinui asa, dar nici nespalata nu pot s-o tin, evident. Asa ca ma gandeam sa-i iau o cadita ca asta, dar sunt nehotarata.

Mami de strumf Ema (14.12.12)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Cellena, nu am cadita din asta. Dar vreau sa iti spun ca Bia asa mi-a plans la baie pana a stat in fund.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Cellena pune sub ea in cadita o pelincuta de-a ei si apoi inveleste-o in ea ca si cum ai infasa-o si cu mana ii tot pui apa sa nu ii fie rece. La mine functioneaza, se simte in siguranta, mai ales daca vb cu ea continuu.

Mie sincer cadita din link mi se pare periculoasa pt bebe mic, mi-ar fi frica sa nu o scap in apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

tnicoleta, nu suna foarte incurajator :))
ary, am incercat si cum zici tu. Am incercat si sa-i vorbim, si sa-i cantam, si sa-i punem cantece pentru copii, si sa-i punem muzica de lounge, sa dam lumina mai incet, mai tare, sa-i punem mai multa apa in cadita, sau mai putina, s-o facem mai calda sau mai rece, sa facem in baie mai cald sau mai rece, am incercat tot ce mi-a trecut prin cap. Momentan ne-am oprit tinut pe burtica in putina apa si spalat asa. Si o intorc invers doar cand trebuie s-o spal pe par si atunci incepe circul. Plange saracuta de zici ca vrei s-o tai. E disperata, ii curg lacrimile pe obraji si mi se rupe sufletul.

Mami de strumf Ema (14.12.12)

Mergi la inceput